Zajímavosti

Choreograf krátce o práci s Robem a Kristen

8. prosince 2012 v 10:08 | Ajjinka

I když postava Kristen Stewart v Twilight má být neohrabaná s dvěma levýma nohama, podle choreografa Paula Beckera, který pracoval na obou částech Breaking Dawn, to je ve skutečnosti daleko od pravdy.
"V prvním díle to byl ve skutečnosti Rob, kdo Kristen šlapal na palce."
Samozřejmě připomíná jejich neslavnou taneční scénu na svatbě, potvrzujíc tak to, co už o Kristen víme - pravděpodobně může udělat cokoliv, co chlap, ale líp.
"Ve filmu má být špatná tanečnice, ale Kristen to vzala na sebe a dala Robovi jasně najevo, kdo je tu šéf… Jako taneční partneři se navzájem podporovali a rychle se učili," dodává choreograf.

Kristen uvidíme na benefičním koncertu

7. prosince 2012 v 20:54 | Ajjinka
12. prosince se v Madison Square Garden v New Yorku koná benefiční koncert na pomoc obětem hurikánu Sandy, který v listopadu zničil kolem 600 000 domovů v New Yorku a New Jersey. Koncertu se zúčastní mnohé hvězdy jako Rolling Stones, Bruce Springsteen, Eric Clapton, Billy Joel, Paul McCartney, Kanye West, Alicia Keys a mnoho dalších. Objeví se i známé filmové tváře jako Jimmy Fallon, Chris Rock, Adam Sandler, Jon Stewart, Jake Gyllenhaal a Kristen Stewart, která bude v NYC kvůli další propagaci On the Road.

Vzkaz od Stephenie Meyer

1. prosince 2012 v 12:35 | Ajjinka
Ahoj, všichni. Doufám, že už jste všichni zpátky s opravdu úžasného víkendu Díkůvzdání, který jste strávili s rodinou, s příliš vynikajícím jídlem, a zvládli kóma z přejedení.

Dva týdny zpátky, při dělání tiskovky pro Breaking Dawn 2, padlo mnoho otázek, na které jsem nemohla odpovědět, protože jsem nechtěla všechny naspoilerovat koncem filmu. V pár rozhovorech jsem slíbila, že na některé otázky odpovím na svých stránkách, až úplně všichni budou mít možnost film vidět. Takže teď, jestli je tu někdo, kdo ještě neměl šanci vidět film a opravdu se chce vyvarovat spoilerům, by měl přestat číst.

*** spoilery ***

Otázka, kterou jsem často dostávala, byla o tom, jaký mám pocit z té velké změny, která byla vložena do finálním závěru příběhu. Moje odpověď byla, že mi nepřijde, že by se od knihy příliš odbočilo. Pro mě tento moment byl už v knize. Bohužel jsme jej neviděli v celém jeho vzrušujícím a krvavém detailu, protože jsme svět viděli jen Bellinýma očima. Pár reportérů, se kterými jsem mluvila, chtělo vědět, kde v knize je tento moment skrytý. Odpověď je strana 590, třetí odstavec shora:

"Aro se mi díval do očí dlouhou, napjatou chvíli. Neměla jsem ponětí, co hledá nebo co našel, ale poté, co si mě tak dlouho měřil, se něco v jeho obličeji změnilo, jen lehký posun v nastavení úst a očí, a já jsem věděla, že Aro už se rozhodl."

V tomhle krátkém rozboru po tom, co Bella odhalila rozsah své schopnosti, se Arovi v hlavě přehraje pravděpodobný výsledek bitvy s Cullenovými. Skoro tak, jak to vidíme ve filmu, Aro předpokládá vyrovnanější boj, než očekával, ztrátu příliš mnoha jeho klíčových členů gardy - a ještě nejpřijatelnější fakt - svoji vlastní smrt. I kdyby Volturiovi nakonec vyhráli, Aro by se toho již nedožil a dost pravděpodobně by autorita Volturiových byla, možná navždy, zlomena. A to je ta část vize - i když ničím nepodložená -, která ho donutila k ústupu.

Melissa Rosenberg a já jsme se o tom zmínily při jedné osudové večeři (během natáčení Eclipse), při které jsme se snažily najít způsob, jak udělat konec Breaking Dawn více filmový. Tenhle nápad závisel na - jak udělat tuhle Arovu vizi, aby si jí divák prošel? Odpověď byla vlastně jen jedna - už jsme měli postavu, která vidí budoucnost. Takže jediná opravdová změna je, že Alice vstupuje na scénu dřív, než v knize, a přijde do kontaktu s Arem.

(Je v téhle vizi pár malých provinění vůči mé mytologii? Ano, jak už někteří z vás poukázali. Shodli jsme se na pár odchylkách, které byly schváleny a omluveny ve jménu zábavy. Měla jsem pár komplikovanějších řešení, ale byla příliš matoucí a v závěru nebyla ani moc filmová. A jak vidíte, výsledek byl velmi zábavný.)

Několik reportérů se mě zeptalo, jestli bych v bitvě udělala něco jinak, kdybych ji v knize přímo napsala, odpověď je - ano. Především bych zabila více Cullenových. Myslím, že Volturiovi by ten den vyhráli; jejich talentovaní členové gardy by byli pryč a na řadu by přišla hrubá síla, která by určila vítěze - a Volturiovi mají více vojáků i zkušeností. Samozřejmě, že kdybych vyřídila Edwarda nebo tak něco, bylo by asi jasné, že jde vizi. Na konci, když bylo ukázáno, že šlo jen o vizi, slyšela jsem reakce dvojího publika, viděla jsem tu úlevu a nadšení. Sláva Billovi C, že vytvořil takovou perfektní emocionální reakci! Hraje si s našimi city jako virtuos.

Bylo to opravdu něco strávit trochu času s fanoušky na akcích s BD2 a sledovat s nimi film při premiéře. Byla to ta nejlepší zkušenost, kterou jsem kdy s Twilight filmem měla, perfektní závěr celé mé soukromé Twilight zkušenosti. Doufám, že jste si film, tenhle závěrečný třesk, také užili. Vy, čtenáři a diváci, jste ti, kteří celou tuhle desetiletou zkušenost udělali něčím neuvěřitelným a úžasným, a já Vám za to neskutečně děkuji. Doufám, že některé z Vás uvidím v březnu (nestydatá reklama The Host), protože myšlenka, že končí i můj vztah se čtenáři, mě dělá smutnou.

Šťastné svátky Vám všem, ať je celé tohle období plné dobrých přátel a dobrých knih!

S láskou,
Steph

Příběh jednoho soundtracku

23. listopadu 2012 v 18:26 | Ajjinka
Pro jiný web jsem se snažila udělat PR článek pro jeden nejmenovaný internetový supermarket, a protože se to nakonec vyvrbilo trochu jinak, dávám jej i sem :D


Hraje Where I Come From od Passion Pit, Bella čiperně skáče z nemocničního lůžka a svým extrémně nadupaným upířím zrakem zkoumá okolí. A sebe v právě vyleštěném zrcadle. They're just things písnička pokračuje a v jako každém správném upířím (romantickém) filmu se dočkáváme vášnivého polibku hlavních postav. Fanynky v sále omdlévají, muži s ironickým úsměvem vrtí hlavou.
Neuvěřitelnou rychlostí přeskakujeme několik scén, už z dálky slyšíme postupně se zesilující hudbu. Je tma a z husinu-nahánějícího lesa radostně vyskakují Cullenovi. Dancing in the moonlight glow… Alice Belle nadšeně předává klíče a potutelně se usmívá. Ti, co četli knihu, se už také potutelně usmívají, ti, co ji nečetli, nechápavě krčí čela. Většina mužů v sále tak najednou připomíná štěňátka šarpejů, jen bez té přebytečné roztomilosti.
Hudba se postupně mění v pomalejší, sladší… The blood that you spill will wash what you lack zní slova jedné z dalších písní. Na obloze čirou náhodou vysvitne měsíc a ozáří novou chaloupku pro Edwarda a Bellu. 3+ nic. Upíři kuchyň nepotřebují, protože nepotřebují jíst.
Stejně tak nepotřebují spát.
I tak ale v ložnici trůní velká postel s pancéřovými výstelkami, aby přežila řádění novorozené upírky. Fire in the water navodí uvolněnou atmosféru, fanynky v sedačkách vl…áční, jejich muži protáčí oči a nenápadně pokukují po plátnu, jestli se střihači nesmilovali a nenechali v rychlých střizích nějaký pikantnější záběr. Bohužel pro ně ne. Píseň končí slovy I think we'll be alright, což někteří z mužů i půl hodiny po odchodu z kina zatvrzele popírají.
Zhroucená těla žen se na sedačkách napřimují, na scénu totiž přichází Kellan Lutz a jeho nabušená hruď. Ozývají se první tóny The Antidote, muži se také napřimují, protože to konečně vypadá, že se alespoň nějaký interpret ze soundtracku nenechal pobláznit upířím světem, jakmile se ale ozvou slova I'll suck your venom out, jejich předčasné nadšení mizí, stejně tak ruka z jejich kolena, jak si jejich přítelkyně musí přidržovat obě dlaně u úst, aby zabránily slinám dostat se ven.
Proběhne pro muže pár nepodstatných scén, když se z obřích repráků ozve tesklivý hlas a slova písně Heart of Stone. Na ženy padá smutek. Muži se nadějně připravují na další milostnou scénu, ze které by mohlo něco kápnout. Nic takového se nestane. Zklamaní opírají záda zpátky do proležených sedaček a snaží se tvářit co nejmíň otráveně, protože v koutku mysli pořád vědí, že jejich multifunkční přítelkyně zvládají sledovat film i je.
Atmosféra v sálu dosahuje bodu mrazu, jakmile začne hrát Ghosts od Jamese Vincenta McMorrowa, který správně navodí smutnou náladu. Bella si uvědomuje, že s Edwardem umře. Ženy v sále zamačkávají slzu, muži se snaží skrýt škodolibý úsměv. Úspěšně se svými polovičkami zvládli čtyři filmy v kině, zaslouží si alespoň malé zadostiučinění.
Nemůžou se dočkat toho, až uvidí toho nagelovaného frajírka bolestivě umírat. Nic na tom nemění ani fakt, že se obtěžuje s oblíkáním trika.
Přichází bitva. Ženské části publika naskakuje husí kůže, drtí ruce svých poloviček, ty se už úsměv skrýt nepokoušejí. K jejich smůle bitva končí dobře. Umřel jen jeden upír, což jim přináší jen velmi mizivé uspokojení.
Začíná hrát Speak Up. Ženy se culí nad romantickou vizí, která samozřejmě slibuje krásnou budoucnost všem jejím aktérům. When we meet another way… Mužům se v hlavách vytváří úplně jiné asociace spojené s textem. Kdyby něco proběhlo jinak, mohli by teď s přítelkyní sledovat další díl Transformers a Megan Fox.
Všechno dobře končí, v záběru se objevuje známá louka. Ženy bez zábran slzí, mužům neklidně poskakují nohy, jak už očekávají konec. A Thousand Years se pomalu rozehraje. Můžům přijde podezřele povědomá, jejich přítelkyně si tiše zpívají už předem naučený text. Uplakaně se usmívají, vděčné, že všechno dobře dopadlo. Smutné, že už nikdy nebude pokračování. One step closer… Muži toužebně vyhlížejí dveře. Ženy pořád zpívají. Edward s Bellou se líbají.
Film končí, na obří plátno naskakují první titulky. Ženy si otírají slzy, dojaté tím roztomilým závěrem, který režisér vymyslel. Muži se snaží dostat z hlavy tóny té silně návykové písničky, ale marně. Už i oni si notují I'll love you for a thousand more.
Muži se zvedají, ale jsou okamžitě strhnuti zpátky do sedaček svými drahými polovičkami.
The Forgotten od Green Day. Ženy vzlykají nanovo. Muži se snaží rozpomenout, proč v mládí Green Day vůbec poslouchali.
Bittersweet od Ellie Goulding. Ženy se pomalu uklidňují. Muži se snaží nemyslet na to, jaká je Ellie Goulding kočka. Nenápadně si při svém snažení dávají nohu přes nohu. Mají kliku, následují ještě dva songy. Stisk jejich poloviček ještě zesílil.
New for You v podání Reevea Carneyho. Ženy znovu pláčou. Muži nemůžou uvěřit tomu, že je interpret chlap.
Poslední písní je All I've Ever Needed od Paula McDonalda a Nikki Reed. Ženy se naklánějí k mužům a šeptají jim, že Nikki hraje ve filmu Rosalii. Muži už se ani nesnaží předstírat zájem.
Now that I've got you, I've got everything my dear! s těmito slovy se celý sál zvedá. Všichni plní rozporuplných dojmů, ale všichni stejně ovlivnění dokonale vybraným soundtrackem, který můžete mít doma snadno i vy!

A novou tváří pánských vůní Dior není...

30. října 2012 v 1:01 | Ajjinka
... nikdo jiný než Robert Pattinson, který s francouzskou značkou Dior podepsal smlouvu s tím, že se objeví v sériích kampaní pánských parfémů. Rob samozřejmě není jedinou tváří značky Dior, dalšími jsou třeba Jude Law, Charlize Theron nebo Natalie Portman.

Uvidíme, co se z této spolupráce ještě vyklube. Dokážete si představit Roba v podobném spotu?

EDIT: Tvrdí se, že Rob natáčí kampaň od Diora v nejbližších dnech v Londýně. Také by prý spot měl být ve stylu Moulin Rouge a v černobílém provedení.

ET - Twilight týden startuje již dnes

29. října 2012 v 19:47 | Ajjinka
ET tento týden exkulzivně přinese nové klipy, záběry z natáčení a rozhovory s herci z Breaking Dawn. Sneak peek už jsme tu měli minulý týden, ale dávám jej sem znovu.
Navíc se můžeme těšit na ukázky videoklipů k songům The Forgotten od Green Day a All I've Ever Needed od Nikki Reed a jejího manžela Paula McDonalda.

Anderson Live něco chystá pro TW fanoušky

29. října 2012 v 17:02 | Ajjinka
Na Twitteru účtu show Andersona Coopera se objevila informace, že se Twilight fanoušci v pondělí něčeho dočkají. Ale kvůli hurikánu Sandy, který zasáhl USA, jej nebyli schopní dotáhnout do konce. Informace přijdou brzy, tak uvidíme, co pro nás mají přichystáno.

Rivalové? Hehehe...

8. října 2012 v 12:15 | Ajjinka

Taylor: Myslím, že Rob je fakt fešnej chlap. Rob: Taylor zas má dobrej zadek.


Rob: Všimnul jsem si toho dneska, protože má pásek. Pokouší mě! Taylor: Eh, kušuj!

Tři knížky, které Kristen změnily život

9. září 2012 v 21:21 | Ajjinka
USA Today na TIFF vyzpovídalo Kristen, která prozradila názvy tří knížek, které jí změnily život.

1) Speak (Laurie Halse Anderson): "Když to vezmu od začátku, dělala jsem taky na její zfilmované verzi - kniha Mluv. Tenkrát to pro mě, jako p ro mladou holku, bylo hodně emotivní z jasných holčičích důvodů."

2) On the Road - Na cestě - (Jack Kerouac): "Ta mě dostala hodně ke čtení. Přivedla mě i ke knize The Stranger. Připomíná vám, že v tom jste sami."

3) East of Eden - Na východ od ráje - (John Steinbeck): "Protože mě dostalo do kolen, jak někdo mohl být tolika lidmi. Je to univerzální a shrnuje úplně vše. Je to celý svět. Posadilo mě to na zadek."

Robovo Unfinished Town prodáno

1. září 2012 v 9:53 | Ajjinka
Určitě si pamatujete zprávu o tom, že Robův obrázek pro Home Plate Project "Unfinished Town" (Nedokončené město) je ve dražbě. Ta včera skončila a jeho cena se vyšplhala na 6400 dolarů, tedy zhruba 126 500 Kč. Výherce aukce získal samotný obrázek a k němu jako bonus podepsanou fotku.

Výherkyni/výherci gratulujeme, výtěžek z aukce půjde na dobročinné účely.

35 000 000

31. srpna 2012 v 0:13 | Ajjinka
Dnes se do oficiální skupiny The Twilight Saga přidal 35 000 000. fanoušek! :)

Bude Kristen v Torontu?

16. srpna 2012 v 13:22 | Ajjinka
Vypadá to, že se Kristen uvidíme 6. září na premiéře On the Road v kanadském Torontu. Už pár dní zpátky se objevovala zpráva, že propagace filmu v Torontu bude něčím speciální, já pevně doufám, že právě kvůli Kristen. Na On the Road jí záleží, byla by škoda, kdyby se nezúčastnila jeho propagace.

Ale pokud se informace potvrdí, znamená to, že ji neuvidíme na MTV Video Music Awards, které se konají ve stejný den a na kterých by se mohl objevit nějaký nabuzující materiál z Breaking Dawn, stejně jako tomu bylo minulý rok.

Jackson a Jackson :)

16. srpna 2012 v 0:01 | Ajjinka
Potřebuje tohle komentář? Jackson Rathbone a Monroe Roe Jackson VI. :)


Roztomilé video z focení ZDE :-)

První fotky Roba a Davida z NYCE

14. srpna 2012 v 15:57 | Ajjinka

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Rob ve spolupráci s Home Plate Project

9. srpna 2012 v 11:55 | Ajjinka
Home Plate Project je nezávislá organizace, jejíž hlavní myšlenkou je získat obrázky od lidí. Když dostanete možnost s nimi spolupracovat, získáte vlastní desku, na kterou můžete nakreslit naprosto cokoliv. Kreativitě se rozhodně žádné meze nekladou. Obrazy jsou po dokončení v online aukci, kde se vydraží. Peníze z dražby putují na rekonstrukci staveb vystavených v roce 1930.

A proč tohle píšu?

Rob se do tohoto projektu také zapojil.

Jeho obraz pojmenoval "Unfinished Town" (Nedokončené město). Maloval jej tužkou zhruba před šesti týdny a z celého projektu byl nadšený. Pokud chcete zkusit štěstí a máte dostatečné finance, k vydraženému obrazu vám bude zaslána i podepsaná fotografie. Cena se zatím vyšplhala na 2 500 dolarů, tedy zhruba něco okolo 51 000 Kč. Samotná dražba končí 31. srpna.Další projekt pro Kristen?

2. srpna 2012 v 21:20 | Ajjinka
Server Vulture dnes informoval o tom, že by Kristen měla dostat jednu z hlavních postav připravovaného nezávislého filmu Lie Down in Darkness (Ulehni v temnotách) podle psychologického románu Williama Styrona. Pár měsíců zpátky se Kristen v rozhovoru pro Elle zmínila, že by si strašně moc chtěla zahrát Peyton, dceru z rozpadající se rodiny Loftisových. Tato informace zatím není potvrzená, ale i tak mi přišlo fajn se o ní zmínit.

Také se mluví o tom, že roli dalšího hlavního hrdiny v thrilleru Cali, zároveň přítele Myi (Kristen), získá herec, kterého můžete znát z filmu Magic Mike - Alex Pettyfer. Zatím se píše, že se Alex dostat do užšího výběru, tak uvidíme.

Hodil by se vám do této role? :)
(fotka se kliknutím zvětší)

Oficiální vyjádření Kristen Stewart

26. července 2012 v 13:13 | Ajjinka
Určitě jste si všimli, že se po internetu šíří fotky Kristen Stewart a režiséra Snow White and the Huntsman z časopisu US Weekly. My se k tomu nechceme vyjadřovat, ale bylo poskytnuto oficiální známení.

"Hluboce se omlouvám za bolest a rozpaky, které jsem způsobila svým blízkým a všem, které to ovlivnilo. Kvůli této chvilkové nerozvážnosti jsem ohrozila tu nejdůležitější věc ve svém životě, člověka, kterého miluju a nejvíc ze všech rospektuju. Roba. Miluju ho. Miluju ho a je mi to moc líto."

Pravost tohoto vyjádření poslaného týmem starajícím se o Kristen potvrdila reportérka Access Hollywood Shaun Robinson.

Bill ve správní radě AMPAS

18. července 2012 v 19:14 | Ajjinka
Bill Condon, režisér obou částí Breaking Dawn, se stal jedním z členů správní rady Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ptáte se, o co jde? Možná vám to přiblíží slovo Oscar, což je snad nejlepší filmová cena, kterou umělec může získat. Správní rada každoročně rozhoduje o nominovaných filmech, hercích, režisérech a dalších umělcích - a později i o vítězích jednotlivých kategorií.

Billovi tímto moc gratulujeme! :)

Slevy na Amazon.com na nejoblíbenější soundtracky!

7. července 2012 v 2:43 | Ajjinka
Amazon zařídil pro příznivce filmové hudby skvělou víkendovou akci. Nejoblíbenější soundtracky dostupné na již zmiňovaném internetovém obchodu jsou nyní za necelé tři dolary, což v přepočtu vychází zhruba na 65 korun. Pokud tedy máte zájem, stačí jen vlastnit PayPal účet a mrknout přímo sem, kde můžete vybírat. Akce trvá jen tento víkend :)


Jodie Foster o Kristen

4. června 2012 v 20:04 | Lada

Před deseti lety hrála Jodie Foster matku Kristen v thrileru Úkryt a byla to právě dvojnásobná držitelka Oscara, která včera předala castu Twilight cenu za nejlepší film. MTV ji vyzpovídalo.

O předávání Kristen cenu za Nejlepší film roku:
Když jsem ji poznala, bylo jí 9 nebo 10. Strávila jsem s tou holkou 110 dní ve velmi malé místnosti. Jsem tak pyšná na to, jakou úžasnou mladou dámou a výbornou herečku se stala.

O potkávání Kristen během let:
Vždycky na sebe tak nějak narazíme. Pokaždé ji hrozně ráda vidím!

O Twilight:
Je to úžasná věc. V těch knihách je kouzlo a také něco, s čím se lidé velmi ztotožnili.

 
 

Reklama