Twilightpedie

INFO: Volturiovi

8. srpna 2012 v 21:38 | Ajjinka
Volturiovi jsou největším klanem upířího světa, který prosazuje upíří práva. Královská rodina Volturiových se skládá z pětice upírů - ze tří vládců (Aro, Marcus, Caius) a jejich manželek (Sulpicia, Athenodora). K jejich ochraně tu je královská garda, která je plná upírů se zvláštními schopnostmi.
Upíří vládci žijí v italském městě Volterra, které obývají už přes 3000 let. Za hradbami města je přísně zakázán lov lidí, aby nebylo vzbuzeno podezření.
Filmovou Volterru ztvárnilo městečko Montepulciano, které vystupuje jak v New Moon, tak v druhé části Breaking Dawn.


K postavám, které se nikdy neukázaly ve filmu, jsou přiloženy ilustrační fotografie.

ARO

Aro
Datum a místo narození: kolem r. 1300 př. n. l. (Řecko)
Datum přeměny: kolem r. 1280 př. n. l.
Přeměněn ve věku: kolem 20 let (knihy), 40 let (filmy)
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: uhlově černá
Zvláštní schopnost: jediným dotekem vidí všechny myšlenky, které kdy člověku proběhly hlavou
Aro je jedním ze tří vládců upířího světa. Krátce po své přeměně potkal Marcuse a spolu s ním, Caiem a Athenodorou vytvořil samotné jádro Volturiových. Zhruba deset let po tom, co se stal upírem, přeměnil i svoji sestru Didyme - v domnění, že mu její schopnost bude k užitku, stejně jako schopnost jeho nastávající manželky Sulpicie. Didyme se však zamilovala do Marcuse. Aro ze strachu, že by spolu mohli opustit hradby Volterry, svoji sestru zabil. Marcus zůstává Arovi věrný kvůli schopnosti Chelsey, která posiluje vazbu mezi nimi. Aro je známý tím, že se zajímá o neobyčejná věci, což byl také důvod, proč ho tolik lákala Renesmee - byla jiná, než ostatní. Jeho blízkým přítelem je Carlisle, který jeden čas ve Volteře žil. I přes svůj pozitivní zevnějšek je uvnitř manipulativní a schopný udělat vše, aby se žádná situace nevymkla jeho kontrole.
Fráze z knihy: "Jsi velmi statečný, Edwarde, že jsi trpěl mlčky. Jednou jsem požádal Jane, aby mi to udělala - jenom ze zvědavosti." (New Moon)

MARCUS

Marcus
Datum a místo narození: okolo r. 1350 př. n. l. (Řecko)
Datum přeměny: kolem r. 1330 př. n. l.
Přeměněn ve věku: kolem 19 let (knihy), 40 let (filmy)
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: černá (knihy), tmavě hnědá (filmy)
Zvláštní schopnost: vidí vazby a vztahy mezi lidmi
Marcus je jedním ze tří vládců upířího světa. Aro a Marcus se potkali krátce po Arově přeměně. Když Aro přeměnil svou sestru Didyme, Marcus se do ní zamiloval. Arovi však její schopnost dělat lidi kolem sebe šťastné k ničemu nebyla a tolik se bál toho, že spolu s Marcem odejdou z Volterry, že 'bratrovu' ženu, svoji sestru, zabil. Z Marcuse se po její smrti stala uzavřená schránka, kterou ve Volteře drží jen schopnost Chelsey, která ovlivňuje pouta mezi ním a bratry. Po smrti Didyme mu Aro nabídl Corin, tu však odmítl. Lidský svět jej zná a uctívá jako Svatého Marca, svatého kněze, který z Volterry vyhnal všechny upíry. Jeho svátek se slaví 13. března a předpokládá se, že pověst o vyhnání upírů vznikla z toho, že se v hradbách Volterry zakázal lov lidí.
Fráze z knihy: "Nevidím žádné okamžité nebezpečí. To dítě je teď dostatečně bezpečné. Vždycky to můžeme zvážit později. Rozejděme se v míru." (Breaking Dawn)

CAIUS

Caius
Datum a místo narození: před r. 1300 př. n. l. (Řecko)
Datum přeměny: kolem r. 1300 př. n. l.
Přeměněn ve věku: kolem 40 let (knihy), 20 let (filmy)
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: bílá (knihy), blond (filmy)
Zvláštní schopnost: -
Cauis je jedním ze tří vládců upířího světa, a zároveň tím nejvíc nelítostným. Když utíkal před Rumunským klanem, potkal Athenodoru a začali cestovat spolu. Později se z nich stali manželé. Když potkali Ara, který si našel společnost v nadaném Marcovi, byl fascinovaný představou shromáždit nadané upíry dohromady. Sám žádný dar nemá, ale jeho nenávist má velký potenciál k manipulaci s ostatními. Jakmile byl Rumunský klan skoro vyvražděn, stačilo mu trestat ty, kteří porušovali práva. Sám se podílel na likvidaci nesmrtelných dětí a armád novorozených. Postaral se o to, aby opravdoví vlkodlaci byli na kraji vyhynutí. Po tom, co ho jeden skoro zabil, k nim chová neskrývanou nenávist.
Fráze z knihy: "Nenabízíme druhé šance." (New Moon)

SULPICIA

Sulpicia (ilustrační foto)
Datum a místo narození: ?
Datum přeměny: ?
Přeměněna ve věku: ?
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: plavá
Zvláštní schopnost: -
Sulpicia je Arova manželka. Objevil ji jako mladou dívku a po tom, co se jí celkem úspěšně dvořil, souhlasila, že se stane jeho ženou. Když Aro zabil svou sestru, nechal svou ženu, stejně jako Caius, zavřít do střežené věže Volterry, aby u Marcuse nevzniklo podezření. Ke stráži postavil Aro Corin, která svou schopností vyvolává spokojenost. Tak ji udržuje naživu relativně spokojenou, i když smí jen málokdy opustit věž.
Fráze z knihy: -

DIDYME

Didyme (ilustrační foto)
Datum a místo narození: kolem 1300 př. n. l. (Řecko), † okolo 1000 př. n. l.
Datum přeměny: ?
Přeměněna ve věku: ?
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: černá
Zvláštní schopnost: dokázala, aby se lidé cítili šťastní
Didyme byla mladší sestra Ara, který ji po tom, co se sám stal upírem, přeměnil v domnění, že bude mít stejně šikovný dar, jako on. Byl však zklamaný, když zjistil, že jejím talentem je dělat lidi šťastné, schopnost zvaná také jako aura štěstí. Didyme se stala manželkou Marca, který byl do ní zamilovaný. Když to ale vypadalo, že s Marcem opustí Volterru, Aro ji raději zabil.
Fráze z knihy: -

ATHENODORA

Athenodora (ilustrační foto)
Datum a místo narození: ?
Datum přeměny: ?
Přeměněna ve věku: ?
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: plavá
Zvláštní schopnost: -
Athenodora je Caieova manželka. Byla upírem ještě před Volturiovými, což z ní dělá jednoho z nejstarších upírů vůbec. Caie potkala v době, kdy utíkal před Rumuny, a cestovala s ním, dokud nepotkali Ara a Marca. Po smrti Didyme je stejně jako Sulpicia zavřená ve volterrské věži, kde jen hlídající Corin zajišťuje to, aby byla smířená se situací, do jaké se dostala. Kdysi se zúčastnila honů na nesmrtelné děti.
Fráze z knihy: -

JANE

Jane
Datum a místo narození: kolem r. 800 n. l. (Anglie)
Datum přeměny: kolem r. 800 n. l.
Přeměněna ve věku: 12 - 13 let
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: světle hnědá (knihy), blond (filmy)
Zvláštní schopnost: dokáže vyvolat mentální iluzi neskutečné bolesti
Jane je jednou z nejvýše postavených upírů v celé gardě, společně se svým dvojčetem Alecem, se kterým tvoří nejúčinnější volturijské zbraně. Aro se o její existenci dozvěděl z myšlenek jednoho nomáda, který právě pobýval ve Volteře, ale protože byla Jane zatím batole, rozhodl se počkat s její přeměnou, aby sami Volturiovi neporušovali své pravidlo o neexistenci nesmrtelných dětí. Její schopnosti a schopnosti jejího bratra se projevovaly, už když byly děti. Lidé z vesnice je proto odsoudili za čarodějnictví a chtěli je upálit. Aro přispěchal právě včas, aby tomuto procesu zabránil. Přeměnil Jane i Aleca. Její schopnost - vsugerování obětem neskutečnou bolest - ještě zesílila po tom, co ji chtěli vesničané upálit. S bratrem poprvé ukázala své síly v bitvě proti Rumunům, kdy společně zabili přes stovku upírů. Od té doby je v upířím světě brána jako jedna z nejsilnějších upírů.
Fráze z knihy: "Následujte mě." (New Moon)

ALEC

Alec
Datum a místo narození: kolem r. 800 n. l. (Anglie)
Datum přeměny: kolem r. 800 n. l.
Přeměněn ve věku: 12 - 13 let
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: tmavě hnědá
Zvláštní schopnost: zbaví svou oběť všech smyslů
Alec je stejně jako jeho sestra Jane jedním z nejvýše postavených upírů v celé gardě, patří mezi nejúčinnější zbraně Volturiových. Aro se o jeho existenci dozvěděl z myšlenek jednoho nomáda, který právě pobýval ve Volteře, ale protože byl Alec zatím batole, rozhodl se počkat s jeho přeměnou, aby sami Volturiovi neporušovali své pravidlo o neexistenci nesmrtelných dětí. Jeho schopnosti a schopnosti jeho sestry se projevovaly, už když byly děti. Lidé z vesnice je proto odsoudili za čarodějnictví a chtěli je upálit. Aro přispěchal právě včas, aby tomuto procesu zabránil. Přeměnil Aleca i Jane. Se sestrou poprvé ukázal své síly v bitvě proti Rumunům, kdy společně zabili přes stovku upírů. Od té doby je v upířím světě brán jako jeden z nejsilnějších upírů. Jeho schopnost je plíživá a dokáže ochromit velkou skupinu osob. Tato praktika se Volturiovým obzvláště líbí, protože tak mohou snadno trestat ty, kteří se nějakým způsobem provinili.
Fráze z knihy: "A tohle je příčina všech těch potíží?" (New Moon)

CHELSEA

Chelsea (ilustrační foto)
Datum a místo narození: před r. 1100 př. n. l. (Řecko)
Datum přeměny: okolo r. 1100 př. n. l.
Přeměněna ve věku: ?
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: světle hnědá
Zvláštní schopnost: ničí vztahy a pouta mezi lidmi
Chelsea patří mezi další z vysoce postavených členů volterrské gardy. Její schopnost zpřetrhávat pouta vztahů mezi lidmi ji dělá velmi nápomocnou. Zároveň svou schopností udržuje funkční celou Volterru. Jejím druhem je Afton, další člen královské gardy. Její původní jméno je Charmion. Jméno změnila už několikrát, ale od roku 1950 si nechává říkat Chelsea, toto jméno si nechá do té doby, než vyjde z módy. Při boji je na ní, aby zpřetrhala pouta mezi členy bouřících se klanů. Dá se říct, že je pro Volturiovy nepostradatelná, proto ji Aro nechává ovlivňovat Corin, aby se cítila spokojeně a nehrozilo, že je opustí.
Fráze z knihy: -

DEMETRI

Demetri
Datum a místo narození: kolem r. 1000 n. l. (Řecko)
Datum přeměny: kolem r. 1000 n. l.
Přeměněn ve věku: ?
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: černá (knihy), hnědá (filmy)
Zvláštní schopnost: dokáže vystopovat lidi podle toku jejich myšlenek
Demetri je jeden z dalších důležitých členů gardy Volturiových. Byl přeměněn vůdcem egyptského klanu Amunem, se kterým měl velmi blízký vztah, když spolu spolupracovali. Jen co se o něm dozvěděl Aro, odlákal ho od Amuna za pomoci schopnosti Chelsey, která umí rozpoutat vazby mezi lidmi. Kvůli tomuto poutu, které Chelsea vytvořila, je u Volturiových rád. Kdykoliv někdo zběhne, podaří se jej díky jeho daru chytit a potrestat. Je znám jako nejlepší stopař, nedají se s ním srovnávat ani James nebo Alistair. Je popisován jako velmi elegantní a šarmantní muž, který je populární mezi ženami. Jeho schopnost funguje na bázi toho, že slyší tok myšlenek těch, které stopuje a to i na velkou vzdálenost.
Fráze z knihy: "Držíte se v zajímavé společnosti." (Breaking Dawn)

FELIX

Felix
Datum a místo narození: ?
Datum přeměny: ?
Přeměněn ve věku: ?
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: černá (knihy), tmavě hnědá (filmy)
Zvláštní schopnost: -
O Felixově minulosti toho moc známo není. Přeměnil jej Aro a v gardě Volturiových je již po staletí. Nemá žádnou speciální schopnost a vlastně ani není znám důvod, proč u Volturiových zůstává. Podle Stephenie je to kvůli jeho skvělé schopnosti boje a síly, která se dá srovnávat s tou Emmettovou. Kdykoliv s někým bojoval, zvítězil. Je znám jako nejsilnější upír, kterého Volturiovi objevili.
Fráze z knihy: "Vypadáš dobře. Nesmrtelnost ti sluší." (Breaking Dawn)

HEIDI

Heidi
Datum a místo narození: před r. 1550 (Německo)
Datum přeměny: před r. 1550
Přeměněn ve věku: ?
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: mahagonová
Zvláštní schopnost: dokáže okouzlit lidi kolem sebe
Heidi má jako zvláštní schopnost fyzickou atraktivitu. I proto se z ní stala "volavka", která má do Volterry pravidelně shánět potravu v podobě živých lidí. Nesmí být nápadná, takže vymýšlí různé fígle, jak nic netušící turisty nalákat do Volterry. Vymýšlí například výhodné cesty za památkami, přičemž nikdo z turistů netuší, kam doopravdy jedou. Jakmile se s ní setkají osobně, málokterý by dokázal její nabídku odmítnout.
Fráze z filmu: "Ano, vypadají pěkně štavnatě." (New Moon)

RENATA

Datum a místo narození: kolem r. 1240 (Malta)Renata (ilustrační foto)
Datum přeměny: kolem r. 1260
Přeměněn ve věku: okolo 20 let
Barva očí: rudá/černá
Barva vlasů: černá
Zvláštní schopnost: psychický štít
Patři mezi nejdůležitější upíry v gardě, a to díky svému daru. Je osobním štítem Ara a dává pozor na jeho bezpečnost. Byla přeměněna na své 20. narozeniny svým prastrýcem Lucou. Původně měla pomáhat své upírské rodině, ale pak její jedinečný dar upoutal pozornost Volturiových, kteří ji chtěli do své gardy. Aby předešli konfliktu, donutil Luca Renatu, aby se k Volturiovým přidala. Chelsey ji pak svázala svou schopností, aby Renata za svou rodinu považovala Volturiovy.
Fráze z knihy: -

GIANNA

Původní (celé) jméno: GiannaGianna
Datum a místo narození: později r. 1970 (Itálie), † 2006
Barva očí: zelená
Barva vlasů: černá (knihy), hnědá (filmy)
Zaměstnání: sekretářka Volturiových
Gianna byla sekretářkou Volturiových a věděla, co jsou zač. Stejně jako Bella tajně doufala, že ji jednoho dne přemění. To se však nestalo. Jakmile se jim přestala hodit, nechal ji Aro zabít.
Fráze z knihy: -

BIANCA

Původní (celé) jméno: Bianca
Datum a místo narození: ?
Barva očí: blond
Barva vlasů: zelená
Zaměstnání: sekretářka Volturiových (jen ve filmu)
Bianca nastoupila jako sekretářka k Volturiovým poté, co se zbavili Gianny. Byla použita jen pro film Breaking Dawn Part I., kde nesla vládcům Carlisleův dopis o Bellině přeměně. Aro pak přikázal Felixovi a Demetrimu, aby se jí zbavili.
Fráze z knihy: -

DALŠÍ ČLENOVÉ GARDY

Afton - dokáže být neviditelný před nepřítelem, je to druh Chelsey a ve Volteře zůstává jen kvůli ní
Santiago - nemá žádný dar, ale stejně jako Felix má skvělé bojové nadání a sílu
Corin - dokáže v člověku vyvolat pocit spokojenosti, je strážkyní Sulpicie a Athenodory
Volterská garda čítá zhruba dalších 17 upírů, jejich jména nejsou známa. Dohromady proti Cullenovým v Breaking Dawn stálo přibližně 32 upírů.
- Biografické údaje z TwilightSaga, zbytek © Stmívání.blog.cz

INFO: Forks

27. července 2012 v 11:11 | Ajjinka

Městečko Forks leží v okrese Clallam v americkém státě Washington a bylo založeno roku 1945. V roce 2010 mělo 3 532 obyvatel. Nedaleko něj leží chráněná oblast La Push.
Většina z níže vypsaných postav nemá o existenci nadpřirozena ani ponětí, někteří jsou o něco zasvěcenější. K postavám, které se nikdy neukázaly ve filmu, jsou přiloženy ilustrační fotografie.
Říká se, že je Forks nejdeštivější městečko v celých Státech. Je zde střední škola, nemocnice a poblíž se nachází Olympijský národní park.

CHARLIE SWAN

Původní (celé) jméno: Charlie SwanCharlie Swan
Datum a místo narození: 1964, Forks (Washington)
Barva očí: čokoládově hnědá
Barva vlasů: hnědá
Zaměstnání: náčelník policie
Jako malý trávil většinu času s přáteli, po střední škole chtěl jít na vysokou, ale protože jeho rodiče začali mít problémy se zdravím, rozhodl se zůstat ve Forks. První léto, kdy se stal policistou, potkal Renée na pláži v La Push, kde byla se svými kamarádkami. Okamžitě mezi nimi přeskočila jiskra, takže se nebylo čemu divit, že Renée za Charliem přijela znovu. Po pár týdnech ji Charlie požádal o ruku a ona souhlasila. Renée brzy otěhotněla a za pár měsíců se narodila Bella. Pro Renée však Forks nebylo to správné místo a po tom, co se Charlie odmítl odstěhovat, odjela s malou Bellou sama. Čtyři roky na to Charliemu zemřeli rodiče a ve Forks zůstal sám, jen o prázdninách u sebe měl Bellu, která se k němu nastálo vrátila až po několika letech. Jeho nejlepším přítelem je Billy Black a vypadá to, že i jeho staromládeneckému období je konec, protože po smrti Harryho to jiskří mezi ním a Sue.
Fráze z knihy: "Takže ten Edwin s tebou chodí?" (Twilight)

RENÉE DWYEROVÁ

Původní (celé) jméno: Renée Higginbothamová, jeden čas SwanováRenée Dwyerová
Datum a místo narození: 1968, Downey (California)
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Zaměstnání: učitelka v mateřské škole
Renée nikdy nepatřila k těm, kteří tráví hodiny nad učením - škola ji nikdy nebavila a podle toho vypadaly také její výsledky, jako studentka si nikdy nedokázala delší dobu udržet práci. Brzy po škole se odstěhovala od své pesimistické matky, protože obě byly úplně jiné. Pozitivní, kreativně a umělecky založená Renée hledala něco víc. Když na pláži v La Push potkala Charlieho, myslela si, že jde o lásku jejího života, protože byl úplně jiný, než její bývalý. Jenže jejich vztah dlouho nevydržel, krátce po svatbě se rozvedli a Renée se spolu s Bellou odstěhovala z Forks. Když byla Bella malá, nikdy nijak zvlášt nerandila, protože se bála, že by to mohlo ohrozit její vztah s Bellou, ale jakmile byla Bella větší, sama do schůzek Renée tlačila. Jednou se na ni usmálo štěstí a potkala Phila, do kterého se zamilovala. Zanedlouho se vzali.
Fráze z knihy: "Myslím, že je ten chlapec do tebe zamilovaný." (Twilight)

PHIL DWYER

Původní (celé) jméno: Phil DwyerPhil Dwyer
Datum a místo narození: 1975
Barva očí: modrá
Barva vlasů: pleš
Zaměstnání: hráč baseballové ligy
Phil si vzal Renée ve stejný měsíc, kdy Bella oslavila sedmnácté narozeniny, tedy v září 2004. Plánovali svatbu v Mexiku, ale tam se nakonec nekonala. Phil je o sedm let mladší než Renée, což se Belle zpočátku moc nelíbilo, ale později zjistila, že jde o milého a slušného chlapa, který má Bellu rád jako vlastní dceru. Kvůli své práci je časově vytížený, takže trávil hodně času odloučený od Renée. Bella se proto odstěhovala do Forks, aby novomanželé mohli cestovat spolu. Před odjezdem Belle daroval CD své oblíbené kapely. Phil podepsal smlouvu se Suns, za kterými se musel společně s Renée odstěhovat do Jacksonvillu na Floridě.
Fráze z filmu: "Mám vás obě rád, ale musíme jet, abychom stihli letadlo!" (Twilight)

JESSICA STANLEYOVÁ

Původní (celé) jméno: Jessica StanleyováJessica Stanleyová
Datum a místo narození: 1988, Austin (Texas)
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Zaměstnání: studentka
Jessičina rodina se do Forks přistěhovala, když byla ještě hodně malá. Vždycky žila s tím, že je pro ni Forks malé a že všichni kolem ní jsou něco míň. Na střední škole byla poměrně populární, ale ne tak žádaná jako Lauren. Byla poplázněná do Edwarda Cullena, ale později začala randit s Mikem Newtonem, se kterým se rozcházela a zase dávala dohromady. Při předávání maturitních vysvědčení Jessica pronášela proslov. Rozhodla se, že se po škole přestěhuje do Californie.
Fráze z knihy: "To je Edward. Je nádherný, samozřejmě, ale neplýtvej časem. On na rande nechodí. Žádná z holek pro něj asi není dost hezká." (Twilight)

MICHAEL "MIKE" NEWTON

Původní (celé) jméno: Michael NewtonMike Newton
Datum a místo narození: 1988, Sacramento (California)
Barva očí: světle modrá
Barva vlasů: světle blond
Zaměstnání: student
Mike je jedináček a se svou rodinou se do Forks přistěhoval, když mu bylo deset. Jeho rodina si zde otevřela obchod s výbavou k turistice a kempování, kde Mike později začal pracovat. Na střední škole byl populární a randil s těmi nejlepšími holkami - s Lauren, a pak i s Jessicou, která do něj byla zblázněná. On sám měl velkou slabost pro Bellu a snažil se ji získat. Jeden čas si zkoušel gelovat vlasy, aby dosáhl podobného vzhledu tolik žádaného Edwarda Cullena.
Fráze z knihy: "Tak co, píchla jsi Edwarda Cullena tužkou, nebo co?" (Twilight)

ERIC YORKIE

Původní (celé) jméno: Eric YorkieEric Yorkie
Datum a místo narození: 1988, Forks (Washington)
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Zaměstnání: student/ve filmu školní novinář
Eric byl první osobou, kterou Bella na forkské střední škole potkala, sama ho po prvním dojmu zařadila mezi takové ty úslužné typy z šachového kroužku. Eric píše do školních novin a stejně jako jeho kamarád Mike byl blázen do Belly. Chodil s Katie Marshall. Ve filmu je jeho postava spojená s postavou Bena, takže jej můžete vidět s jeho filmovou přítelkyní Angelou.
Fráze z knihy: "Nevypadáš moc opáleně." (Twilight)

ANGELA WEBEROVÁ

Původní (celé) jméno: Angela WeberováAngela Weberová
Datum a místo narození: 1988, Forks (Washington)
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Zaměstnání: studentka/ve filmu fotografka pro školní noviny
Angela je další z Belliných spolužaček, je chytrá, stydlivá a velmi bystrá. Má dva mladší sourozence, dvojčata Joshuu a Isaaca, o které se stará, když její matka nemůže. Během Belliny deprese po odchodu Edwarda se hodně skamarádily a staly se z nich nejlepší přítelkyně. Angela chodí s Benem, ale ve filmu ji můžete vidět s Ericem Yorkiem, který je kombinací obou těchto postav.
Fráze z knihy: "Edward je jenom člověk, Bello. Bude reagovat jako každý jiný kluk." (Eclipse)

BEN CHENEY

Původní (celé) jméno: Ben CheneyBen Cheney
Datum a místo narození: 1988, Forks (Washington)
Barva očí: tmavě hnědá
Barva vlasů: černá
Zaměstnání: student
Ben je také studentem forkské střední školy, jeho nejlepším přítelem je Austin Marks, který bydlí ve stejné ulici hned naproti němu. Byl už dlouhou dobu zamilovaný do Angely, a když ji pozval na ples, začali spolu chodit. Je nesmělý a lehce bláznivý, jako jeden z mála nebyl poblázněný Bellou. Ve filmu je jeho postava spojená s postavou Erica, takže ve filmu přímo nevystupuje.
Fráze z knihy: "Na Edwardovi něco je. Je vždycky tak… sebejistý. Mám pocit, že se o sebe dokáže postarat." (Eclipse)

TYLER CROWLEY

Původní (celé) jméno: Tyler CrowleyTyler Crowley
Datum a místo narození: 1988, Forks (Washington)
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Zaměstnání: student
Tyler je na forkské střední víceméně populární - je hráčem v basketbalovém, fotbalovém a členem běžeckém týmu. Bellu krátce po jejím příjezdu málem zabil, nezvládl řízení své dodávky na zledovatělé silnici a málem ji srazil, kdyby ji Edward nezachránil. Od té doby se to snažil Belle nějakým způsobem vynahradit. Pozval ji na ples, ale ona odmítla. Tyler má atletickou postavu, je tvrdohlavý, vtipný a podle Belly nafoukaný. Krátce randil s Lauren.
Fráze z knihy: "Pozveš mě na jarní ples?" (Twilight)

LAUREN MALLORYOVÁ

Původní (celé) jméno: Lauren MalloryováLauren Malloryová
Datum a místo narození: 1988, Forks (Washington)
Barva očí: zelená
Barva vlasů: blond
Zaměstnání: studentka
Lauren je nejpopulárnější holkou ve škole, je nepřátelská a namyšlená, ale zároveň také nejžádanější. Chodila s Tylerem a Mikem. Je neuvěřitelně žárlivá. Měla dlouhé vlasy, ale po tom, co jí v létě zavolal jistý agent, který jí nabídl modelingovou kariéru, s tím, že by si měla zkrátit vlasy, aby vypadala ještě líp, si je nechala ostřihat. Utratila tři sta dolarů za kadeřníka, ale zmiňovaný agent se jí už nikdy neozval. Nikdo neví, kdo si z ní vystřelil. Ve filmech její postava nevystupuje.
Fráze z knihy: "Jaká radost, Bella se vrátila." (New Moon)

AMBER

Původní (celé) jméno: AmberAmber
Datum a místo narození: ke konci 1980, nebo začátkem 1990
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Zaměstnání: servírka
Amber je servírka v italské restauraci La Bella Italia, kam Edward vzal Bellu na večeři po tom, co ji zachránil před pouličními pobudy. Byla poblázněná Edwardem a celou dobu se s ním snažila flirtovat - neúspěšně. Když Bella s Edwardem odcházeli, dala mu Amber své telefonní číslo.
Pro zajímavost: Amber ve filmu ztvárnila Kristenina dablérka.
Fráze z knihy: "Dejte mi vědět, kdybyste si to rozmyslel." (Twilight)

PAN WEBER

Původní (celé) jméno: WeberPan Weber
Datum a místo narození: -
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Zaměstnání: luteránský pastor
Je otcem Angely a dvojčat Joshui a Isaaca. Stal se luteránským pastorem a oddal Bellu s Edwardem. Dokonce svolil, aby si klasický svatební verš "dokud nás smrt nerozdělí" změnili na "dokud oba budeme živi."
Fráze z filmu: "Prosím, opakujte po mně." (Breaking Dawn)

KAURE

Původní (celé) jméno: KaureKaure
Datum a místo narození: Brazílie
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Zaměstnání: hospodyně Cullenových na ostrově Esme
Kaure je poloviční indiánka z kmene Tikuna, který má své legendy o upírech. Podle ní je Edward Libishomen - krev sající démon, který pase výhradně po krásných ženách. Byla to ona, kdo Edwardovi a Belle řekl, co se stane, když poloupíří plod povyroste. Je manželkou Gustava.
Fráze z knihy: "Morte." (Breaking Dawn)

GUSTAVO

Původní (celé) jméno: GustavoGustavo
Datum a místo narození: Brazílie
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: šedá
Zaměstnání: hospodář Cullenových na ostrově Esme
Gustavo se staral o dům Cullenových na ostrově Esme, zatímco tam Edward s Bellou byli na líbánkách. Jeho ženou je Kaure, za kterou se občas stydí, když začne vykládat své pověrčivé báchorky. Chtěl by, aby byla jeho žena o něco modernější a neřídila se pověrami.
Fráze z knihy: -

JASON "J" JENKS/SCOTT

Původní (celé) jméno: Jason ScottJ. Jenks
Datum a místo narození: 1950, Seattle (Washington)
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: skoro pleš
Zaměstnání: právník a padělatel dokumentů
J. Jenks je právníkem na plný úvazek, ale přivydělává si paděláním dokumentů. S Jasperem začal spolupracovat někdy kolem roku 1980, přičemž muž, který Jenkse učil, znal Jaspera ještě padesát let před ním. Jason Scott, právník, má luxusní kancelář v jednom z mrakodrapů, J. Jenks, padělatel, má jen malou kancelář na předměstí. Jenks samozřejmě ví, že s Cullenovými není něco v pořádku, ale neví, že jsou upíři. Vždy vyjednával jen s Jasperem, který jeho emoce ovlivnil tak, aby se Cullenových bál, proto o nich nikde nic nešíří. Je popisován jako holohlavý a podstaditý muž. Když Bella potřebovala falešné dokumenty pro Renesmee a Jacoba, vyjednávala s Jenksem ona.
Fráze z knihy: "Kdybyste mě jen mohla ujistit, že nemáte v plánu unést tu holčičku jejímu otci, tak by se mi dnes lépe spalo." (Breaking Dawn)

MAX

Původní (celé) jméno: MaxMax
Datum a místo narození: Seattle (Washington)
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Zaměstnání: asistent J. Jenkse
Max je asistent J. Jenkse, jehož hlavním úkolem je sedět v zapadlé části Seattlu na předměstí a sledovat situaci, kterou musí hlásit svému šéfovi. Snaží se být nenápadný, nosí ošuntělý kabát, ale pod ním drahý oblek. Co se týče zákazníků, je velice opatrný, doplácí však na slabost pro krásné ženy.
Fráze z knihy: "Co pro vás můžu udělat, krasavice?" (Breaking Dawn)

WAYLON FORGE

Původní (celé) jméno: Waylon ForgeWaylon Forge
Datum a místo narození: ? - † březen 2008
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: skoro pleš
Zaměstnání: policista
Waylonova postava byla vytvořena speciálně pro první film Twilight. Byl to přítel Charlieho Swana, kterého znal přes třicet let. Každý rok dělal ve Forks Santu Clause. Byl zabit Jamesovou smečkou, která jeho tělo rozsápala v loděnici, kde bylo později nalezeno. V policejní zprávě stálo, že jej napadlo zvíře.
Fráze z filmu: "Kdo jste?" (Twilight)

CORA

Původní (celé) jméno: CoraCora
Datum a místo narození: -
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Zaměstnání: servírka
Postava Cory byla vytvořena speciálně pro první film Twilight. Dělá servírku v místní restauraci, kam Charlie pravidelně chodí, a kam po příjezdu Belly bere i ji. Cora podávala vegetariánské jídlo Stephenie Meyer, která si ve filmu zahrála cameo, tedy sama sebe.
Fráze z filmu: "Tady máš tu vegetariánskou misku, Stephenie." (Twilight)

DALŠÍ ŽÁCI FORKSKÉ STŘEDNÍ ŠKOLY

Samantha Wells - přítelkyně Lee Stephense
Lee Stephens - přítel Samanthy Wells
Austin Marks - nejlepší přítel Bena Cheneyho
Katie Marshall - knižní přítelkyně Erica Yorkieho
Conner - randil s Lauren

UČITELÉ NA STŘEDNÍ FORKSKÉ ŠKOLE

Harold Greene - ředitel
Bob Banner (ve flmu pan Molina) - učitel biologie
Shelly Copeová - sekretářka
pan Berty & pan Mason - učitelé angličtiny
pan Varner - učitel trigonometrie a počtů
pan Jefferson - učitel politiky
paní Goffová - učitelka španělštiny
trenér Clapp - učitel tělocviku
paní Hammondová - školní sestra
- Biografické údaje z TwilightSaga, zbytek © Stmívání.blog.cz

INFO: La Push

4. července 2012 v 21:16 | Ajjinka

Quileuté z La Push mají v genetické informaci menší mutaci - mohou se měnit v obrovské vlky, kteří jsou nadpřirozeně rychlí a silní. K vlastní přeměně dochází v případě, je-li v blízkosti upír. Příznaky jsou vždycky stejné - rychlý růst a zvýšená teplota.
V knihách můžeme najít rovnou dvě smečky. Jednu původní - Samovu smečku, kam patří všichni vlci, kteří se v La Push proměnili. Po tom, co se Jacob vzbouřil proti Samovi a odešel, vznikla další smečka, do které se přidali Seth a Leah, později i Embry s Quilem. Členové smečky se ve vlčí podobě dorozumívají pomocí myšlenek, různé smečky se však vzájemně neslyší.
O quileutských legendách jste se mohli více dozvědět v 11. kapitole knihy Eclipse.

JACOB BLACK

Datum a místo narození: 14. ledna 1990, La Push (Washington)Jacob Black
Barva očí: tmavě hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: únor 2006
Barva vlka: rezavě hnědá
Otiskl se: Renesmee CullenováJacob Black ve vlčí podobě
Jacob znal Bellu od mala, a když se nastěhovala zpátky do Forks, zamiloval se do ní. Po tom, co Edward Bellu opustil, tu pro ni byl. Alespoň do té doby, co se u něj začal projevovat vlčí gen. Horká kůže, rychlý růst... Díky svým předkům mohl být alfou smečky, ale tuto pozici odmítl. Přijal ji až v první polovině Breaking Dawn, kdy Belle hrozilo od smečky nebezpečí. Stal se alfou vlastní smečky. Otiskl se do dcery Edwarda a Belly - Renesmee.
Fráze z knihy: "Už obrůstám mechem, Bello." (Breaking Dawn)

SAM ULEY

Datum a místo narození: 1986, La Push (Washington)Sam Uley
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: 2004
Barva vlka: černá
Otiskl se: Emily YoungováSam Uley ve vlčí podobě
Sam byl vůbec první kluk z rezervace, který se proměnil ve vlka. Byl na všechno sám a o to horší pro něj bylo vyrovnat se s tím, co se mu dělo. Na střední škole začal chodit s Leah Clearwaterovou, kterou však opustil, když se otiskl do její sestřenice Emily. Jak je známo, pokud se vlkodlaci rozzuří, nevědí, co dělají. Něco podobného se stalo Samovi - bohužel byla Emily poblíž a od té doby má pravou stranu tváře zjizvenou. Sam si nikdy neodputil, co jí udělal.
Fráze z knihy: "Cullenovi sem nejezdí." (Twilight)

JARED CAMERON

Datum a místo narození: 1990, La Push (Washington)Jared Cameron
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: 2005
Barva vlka: tmavě hnědá, skoro černá
Otiskl se: KimJared Cameron ve vlčí podobě
Jared byl druhý, kdo se začal měnit v obřího vlka, čímž se z něj stal automaticky beta smečky. Otiskl se do Kim, vedle které seděl ve škole. Ona do něj byla zamilovaná už od začátku, on jí nikdy nevěnoval pozornost. Až vlčí geny v něm vyvolaly lásku k ní. Od doby, co se přidal ke smečce, se z něj a Sama stali nejlepší kamarádi.
Fráze z knihy: "Hele, nehodláš tu omdlít nebo blít nebo tak něco?" (New Moon)

PAUL LAHOTE

Datum a místo narození: 1990, Tacoma (Washington)Paul Lahote
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: 2005
Barva vlka: tmavě hnědošedá
Otiskl se: Rachel BlackováPaul Lahote ve vlčí podobě
Paul se jako třetí přidal do vlkodlačí smečky. Bylo mu skoro šestnáct let a už v té době měl potíže s udržením vzteku. Ze smečky má největší problémy s ovládáním, snadno se rozzuří. Pokusil se zabít Bellu hned po tom, co zjistil, že ví o jejich malém tajemství. Svou povahu se snaží kontrolovat od té doby, co se otiskl do Jacobovy sestry Rachel.
Fráze z knihy: "Jsem si jistý, že ta milovnice pijavic zrovna umírá touhou nám pomoct." (New Moon)

EMBRY CALL

Datum a místo narození: 1990, La Push (Washington)Embry Call
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: začátkem 2006
Barva vlka: šedá
Otiskl se: -Embry Call ve vlčí podobě
Embryho matka se do La Push přistěhovala už těhotná. Proto všechny překvapilo, když se Embry přeměnil ve vlka - znamenalo to totiž jediné, jeho otcem je někdo, kdo v sobě měl vlčí gen (Billy Black, Joshua Uley či Quil Ateara IV.). Býval jedním z nejlepších přátel Jacoba Blacka a později, když Jacob založil vlastní smečku, se k němu přidal.
Fráze z knihy: "Vsadím se, že není tak měkká. Chodí s upíry." (New Moon)

QUIL ATEARA V.

Datum a místo narození: 1990, La Push (Washington)Quil Ateara V.
Barva očí: tmavě hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: začátkem 2006
Barva vlka: hnědá
Otiskl se: Claire YoungováQuil Ateara V. ve vlčí podobě
Jako jeden z mála byl Quil nadšený, když se začal přeměňovat. Konečně měl přátele a konečně zjistil, co se to v La Push vlastně děje. Jeho nejlepší kamarádi byli Jacob a Embry. Otiskl se do malé Claire, sestřenice Emily, která byla v La Push na návštěvě. Jejich pouto je tak silné, že se od sebe v podstatě nehnou. Quil se stejně jako Embry přidal do Jacobovy smečky.
Fráze z knihy: "Tak co tu děláte?" (New Moon)

LEAH CLEARWATEROVÁ

Datum a místo narození: 1986, La Push (Washington)Leah Clearwaterová
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: březen 2006
Barva vlka: světle šedá
Otiskla se: -Leah Clearwaterová ve vlčí podobě
Leah se jako jediná dívka přidala do smečky. Na střední škole začala chodit se Samem, který jí posléze zlomil srdce, když se otiskl do její sestřenice Emily. Leah Sama nikdy nepřestala milovat a o to horší pro ni bylo ty dva sledovat. Proto, když byla příležitost, se přidala do Jacobovy smečky, kde se stala betou. Kvůli neustále se měnícímu tělu Leah nemůže mít děti.
Fráze z knihy: "Máma ho často upustila, když byl mimino." (Breaking Dawn)

SETH CLEARWATER

Datum a místo narození: 1992, La Push (Washington)Seth Clearwater
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: březen 2006
Barva vlka: pískově hnědá
Otiskl se: -Seth Clearwater ve vlčí podobě
Seth byl poměrně dlouhou dobu nejmladším členem smečky. Svou vlčí podobu bral jako něco vzrušujícího, byl rád, že se mohl připojit k ostatním. Seth je věčný optimista a vtipálek. Při boji s Victorií a novorozenými svedl boj s Rileym. Jacoba bere jako svůj vzor, ale je zároveň velkým kamarádem upírů, především Edwarda. Když mohl, přidal se do Jacobovy smečky, protože nechtěl bojovat proti Cullenovým.
Fráze z knihy: "Chceš, abych tu ronil slzy, nebo mám prostě ztichnout?" (Breaking Dawn)

BRADY FULLER

Datum a místo narození: 1993, La Push (Washington)Brady Fuller
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: 2006
Barva vlka: tmavě hnědošedá
Otiskl se: -Brady Fuller ve vlčí podobě
Brady byl jedním z dalších, kteří se v La Push přeměnili kvůli blížící se bitvě s novorozenými. Bylo mu teprve 13 let.
Fráze z knihy: -

COLLIN LITTLESEA

Datum a místo narození: 1993, La Push (Washington)Collin Littlesea
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: 2006
Barva vlka: rudohnědá
Otiskl se: -Collin Littlesea ve vlčí podobě
Collin byl jedním z dalších, kteří se v La Push přeměnili kvůli blížící se bitvě s novorozenými. Bylo mu teprve 13 let. Je bratrancem Jacoba Blacka a o Leah si myslí, že je to ta nejhezčí holka na světě. Je velmi loajální Samovi.
Fráze z knihy: -

WILLIAM "BILLY" BLACK JR.

Datum a místo narození: 1950, La Push (Washington)William
Barva očí: černá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: -
Barva vlka: -
Otiskl se: -
Billy je otcem Jacoba, Rachel, Rebeccy a možná i Quila. Jeho manželka Sarah zemřela, když byly jeho děti malé a od té doby je vychovával sám. Jeho generaci přeměna přeskočila, takže je stále člověkem, i když v sobě vlkodlačí gen má. Kvůli komplikacím cukrovky zůstal připoutaný na vozíku. Jacob se o něho celou dobu staral, což prohloubilo jejich vztah. Jeho nejlepším přítelem je Charlie Swan.
Fráze z knihy: "Dávej na sebe pozor, Bello." (Twilight)

EMILY YOUNGOVÁ

Datum a místo narození: 1980, Neah Bay (Washington)Emily Youngová
Barva očí: černá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: -
Barva vlka: -
Otiskla se: -
Snoubenka Sama Uleyho a sestřenice Leah a Setha. Když byla navštívit svou rodinu v La Push, Sam se do ní otiskl. Emily ho miluje a udělala by pro něj vše. Odpustila mu i to, že se v její přítomnosti jednou (když ho nazvala lhářem a přirovnala ho k jeho sukničkářskému otci) neovládl a poznamenal její tvář do konce života. Emily hodně pomáhá smečce - vaří pro ně, uklízí a shání nové oblečení.
Fráze z knihy: "Myslíš, že jim to bude dlouho trvat? Chtěla jsem začít dělat vajíčka." (New Moon)

HARRY CLEARWATER

Datum a místo narození: 1945?, La Push (Washington), † březen 2006Harry Clearwater
Barva očí: černá
Barva vlasů: šedá
Vlkem od: -
Barva vlka: -
Otiskl se: -
Harry byl otec Setha a Leah. Byl šťastně ženatý se Sue. Jeho nejlepšími přáteli byli Charlie a Billy, chodili spolu rybařit. Harry zemřel na infarkt.
Fráze z filmu: "Nás medvědi nedostanou, Bello. Jsem mistr kung-fu." (New Moon)

SUE CLEARWATEROVÁ

Datum a místo narození: 1960, La Push (Washington)Sue Clearwaterová
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Vlkem od: -
Barva vlka: -
Otiskla se: -
Sue je vdova po Harrym, matka Setha a Leah. Je dobrá přítelkyně Billyho a Charlieho. Po smrti jejího muže jí s mnohými věcmi pomáhal právě Charlie, z čehož vznikla láska. Sue je statečná a silná.
Fráze z filmu: "Bude v pohodě, Charlie." (Breaking Dawn)

- Biografické údaje z TwilightSaga, zbytek © Stmívání.blog.cz

INFO: Cullenovi

28. června 2012 v 1:32 | Ajjinka
Zakladatelem této vegetariánské rodiny je Carlisle Cullen, který většinu z jejích členů přeměnil. Znak CullenovýchKvůli nenápadnosti se často stěhují, protože nechtějí, aby si lidé všimli, že nestárnou. Za svůj domov považují Forks, kde většinu roku prší.
Cullenovi jsou bohatá rodina, která se od ostatních upířích klanů liší tím, že nikdo z nich nepotlačuje zbytky své lidskosti.
Pro veřejnost vystupují Carlisle a Esme jako adoptivní rodiče pěti dospívajících dětí. Alice, Edward, Emmett a dvojčata Rosalie a Jasper chodí na střední školu ve Forks. Od lidí si drží odstup, který však příjezdem Belly mizí.

CARLISLE CULLEN

Původní (celé) jméno: Carlisle CullenCarlisle Cullen
Datum a místo narození: 1640, Londýn (Anglie)
Datum přeměny: 1663
Přeměněn ve věku: 23 let
Barva očí: modrá (jako člověk), zlaté/černé
Barva vlasů: blond
Zvláštní schopnost: -
Carlislea přeměnil jeden z upírů, na kterého jeho otec a jeho následovníci pořádali hon. Po přeměně se snažil skončit se životem, bylo mu odporné pít lidskou krev. Až když zjistil, že může přežít i pomocí krve zvířecí, začal pomáhat lidem. Postupem času se vůči pachu lidské krve stal imunním, což mu dovoluje dělat jeho práci lékaře. Nikdy nezabil žádného člověka.
Sám přeměnil Edwarda, Esme, Rosalii a Emmetta.
Fráze z knihy: "Podíval jsem se na Edwarda. Ačkoliv byl na prahu smrti, byl stále krásný. V jeho tváři bylo něco čistého a dobrého. Přál jsem si, aby takový obličej měl můj syn..." (New Moon)

ESME CULLENOVÁ

Původní (celé) jméno: Esme Anne Platt EvensonEsme Cullenová
Datum a místo narození: 1895, Columbus (Ohio)
Datum přeměny: 1921
Přeměněna ve věku: 26 let
Barva očí: hnědá (jako člověk), zlaté/černé
Barva vlasů: karamelová
Zvláštní schopnost: -
Esme se po tom, co ztratila svého syna, rozhodla skončit se životem. Skočila z útesu a svým zraněním by podlehla, kdyby se kolem nepotloukal Carslisle. Esme zachránil a udělal ji svou ženou. I když už nikdy nebude moct mít vlastní dítě, užívá si adoptovaných upířích výrostků.
Sama nikoho nepřeměnila.
Fráze z knihy: "Vybral si tebe. Však ono to nějak půjde." (Twilight)

EDWARD CULLEN

Původní (celé) jméno: Edward Anthony MasenEdward Cullen
Datum a místo narození: 20. června 1901, Chicago (Illinois)
Datum přeměny: září 1918
Přeměněna ve věku: 17 let
Barva očí: zelená (jako člověk), zlaté/černé
Barva vlasů: bronzová
Zvláštní schopnost: Čtení myšlenek
Umíral na španělskou chřipku, když ho Carlisle zachránil. Po pár letech svého upířího života se odtrhl od "vegetariánského" stylu a přežíval na krvi lidské. Zabíjel pouze vrahy a zločince. O několik desítek let později potkal Bellu Swanovou, která mu změnila život. Přes všechny nástrahy, které pro ně měl osud přichystané, se vzali a mají poloupíří dceru Renesmee.
Sám přeměnil Bellu.
Fráze z knihy: "Cítím zkrátka čirou radost, protože mi nechybí nic. Nikdo nemá víc, než mám teď já." (Breaking Dawn)

ISABELLA CULLENOVÁ

Původní (celé) jméno: Isabella Marie SwanováBella Cullenová
Datum a místo narození: 13. září 1987, Forks (Washington)
Datum přeměny: 11. září 2006
Přeměněna ve věku: 18 let
Barva očí: hnědá (jako člověk), zlaté/černé
Barva vlasů: hnědá
Zvláštní schopnost: Psychický štít
Bella se do Forks přestěhovala za tátou, protože se její matka znovu vdala. Hned první den ve škole potkala Edwarda, který se jí dostal do hlavy. I když to zpočátku vypadalo nereálně, vzali se a mají spolu dceru. Bellu přeměnil Edward hned po tom, co Renesmee přišla na svět. Má psychický štít - právě proto jí Edward nemůže číst myšlenky a neplatí na ni žádná upíří schopnost fungující na stejný princip.
Sama nikoho nepřeměnila.
Fráze z knihy: "Tak jsi překřtil moji dceru podle lochneské příšery?" (Breaking Dawn)

RENESMEE CULLENOVÁ

Původní (celé) jméno: Renesmee Carlie CullenováRenesmee Cullenová
Datum a místo narození: 11. září 2006, Forks (Washington)
Datum přeměny: -
Přeměněna ve věku: -
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: bronzová
Zvláštní schopnost: Dotekem promítá myšlenky, dokáže prolomit psychický štít
Renesmee je poloupírka, která se narodila Belle a Edwardovi. Zrychlený růst, horká kůže a možnost ukazovat své myšlenky ostatním, to všechno k ní patří. Stejně tak Jacob, který se do ní otiskl. Nessie, jak se jí začalo díky Jacobovi říkat, je nesmírně chytrá a krásná. Jako poloupír může jíst lidské jídlo a chodit mezi lidi, i když svítí slunce - její kůže nezáří, alespoň ne viditelně pro lidské oko.
Renesmee nikoho nepřeměnila a ani nemůže, protože její kousnutí není jedovaté.
Fráze z knihy: "Mám tě ráda." (Breaking Dawn)

ALICE CULLENOVÁ

Původní (celé) jméno: Mary Alice BrandonAlice Cullenová
Datum a místo narození: 1901, Biloxi (Mississippi)
Datum přeměny: 1920
Přeměněna ve věku: 19 let
Barva očí: zelená (jako člověk), zlaté/černé
Barva vlasů: černá
Zvláštní schopnost: Vidění budoucnosti
I jako člověk byla jiná. Právě proto byla rodinou hospitalizována v psychiatrické léčebně, kde ji přeměnil neznámý upír, který ji tím chtěl zachránit před Jamesem. Její vize ji přivedla k Jasperovi, její spřízněné duši. Společně našli Carlislea a jeho rodinu. Alice je známá především svou milou a přátelskou povahou.
Sama nikoho nepřeměnila.
Fráze z knihy: "Znělo to, jako kdyby sis dával Bellu k obědu, a tak jsme se přišli podívat, jestli se s námi nerozdělíš." (Twilight)

JASPER HALE

Původní (celé) jméno: Jasper WhitlockJasper Hale
Datum a místo narození: 1844, Houston (Texas)
Datum přeměny: 1863
Přeměněna ve věku: 19 let
Barva očí: hnědá (jako člověk), zlaté/černé
Barva vlasů: zlatavě blond
Zvláštní schopnost: Ovlivňování emocí
Jasperovi nebylo ani sedmnáct, když se dostal do armády. Stal se z něj nejmladší major v armádě. Narazil však na skupinu tří upírek, jeho přeměnila Maria. Několik let pro ni cvičil ty nejlepší upíry. Ty nepotřebné musel zabíjet, přičemž cítil všechny emoce, které jimi procházely. Od Marii odešel a potkal Alici, která pro něj byla vysvobozením.
Neví se o nikom, koho by sám Jasper přeměnil.
Fráze z knihy: "Poprvé po téměř století jsem pocítil naději." (Eclipse)

ROSALIE HALEOVÁ

Původní (celé) jméno: Rosalie Lillian HaleováRosalie Haleová
Datum a místo narození: 1915, Rochester (New York)
Datum přeměny: duben 1933
Přeměněna ve věku: 18 let
Barva očí: modrá (jako člověk), zlaté/černé
Barva vlasů: světle blond
Zvláštní schopnost: -
Rosaliin život byl dokonalý. Zasnoubila se s Royce Kingem II. a její budoucnost vypadala nádherně. Když ale jednou odcházela od své kamarádky Very, potkala svého opilého snoubence s jeho přáteli. Společně ji ztloukli a znásilnili. Polomrtvou ji nechali ležet na zemi, kde ji našel Carlisle a rozhodl se ji zachránit. Rosalie nejhůř nese svou upíří existenci. Přála si mít děti, které už nikdy mít nebude. Emmett je pro ni vším, ale kdyby ho mohla vyměnit za svůj lidský život, udělala by to.
Sama nikoho nepřeměnila.
Fráze z knihy: "Nechala jsem se unést." (Eclipse)

EMMETT CULLEN

Původní (celé) jméno: Emmett McCartyEmmett Cullen
Datum a místo narození: 1915, Gatlinburg (Tennessee)
Datum přeměny: 1935
Přeměněna ve věku: 20 let
Barva očí: modrá (jako člověk), zlaté/černé
Barva vlasů: tmavě hnědá, skoro černá
Zvláštní schopnost: -
Emmett byl vzpurný teenager. Nikdy se neohlížel na následky, riskoval, pil a užíval si holek. Dokud ho v horách nenapadl medvěd, který ho zranil tak, že umíral. Kdyby Rosalie nelovila poblíž a nedonesla ho ke Carlisleovi, zemřel by. V té době byla Rosalie upírem teprve dva roky, touha po krvi byla silná, ale protože jí Emmett připomínal syna její kamarádky Very, ovládla se. Emmett je znám svou veselou a flegmatickou povahou. Je nadpřirozeně silný i na upíra.
Nikoho sám nepřeměnil.
Fráze z knihy: "Vyprávěl ti Edward, kolik domů jsme s Rose zbořili?" (Breaking Dawn)

- Biografické údaje z TwilightSaga, zbytek © Stmívání.blog.cz
 
 

Reklama