Twilight sága

Pár dalších BTS obrázků

18. října 2012 v 13:19 | Ajjinka
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com

Nové BTS obrázky z průběhu ságy

17. října 2012 v 21:09 | Ajjinka
Ještě pár dalších obrázků z The Twilight Saga: The Complete Film Archive. Tentokrát zachycených během natáčení.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Pateroplakát Twilight ságy

13. září 2012 v 14:52 | Ajjinka
Dalo se předpokládat, že se po světě budou konat speciální Twilight večery (skoro deset hodin stopáže), jeden takový proběhne i v UK a je k němu jeden povedený poutač.


EW Twilight: The Complete Journey

30. srpna 2012 v 22:07 | Ajjinka
2. října Entertainment Weekly vypustí do světa vlastní zpracování ohlédnutí za celou Twilight ságou. Pohromadě tak budou všechny rozhovory, které s EW ohledně ságy proběhly, plno fotografií a dalšího. Speciálně budou sledovat pětiletou cestu autorky Stephenie Meyer a hlavní trojice herců - Roba, Taye a Kristen.

'Kniha' navíc obsahuje 5 plakátů, které znáte jako covery z EW.

Brožovanou verzi vlastního EW Twilight: The Complete Journey si můžete objednat na Amazonu za necelých 250 Kč.

Nové covery pro knížku Breaking Dawn

22. srpna 2012 v 12:14 | Ajjinka
Už je pomalu zvykem, že s každým dalším filmem vzniká nový cover pro knížky Stephenie. Teď tu jsou rovnou dvě varianty pro Breaking Dawn :) Vybrali byste si nějaký?


Kompletní průvodce filmy na Amazonu

16. srpna 2012 v 13:22 | Ajjinka
O knize, která má kompletně shrnout natáčení a tvorbu Twilight filmů, jsem se tu zmiňovala už nějaký ten měsíc zpátky. Vychází 9. října a nyní si ji můžete předobjednat na Amazonu.

Knížka bude obsahovat příběhy z natáčení od hlavní herecké trojice, poodhalí části ze scénářů, rozhovory s herci a filmaři či dosud nezveřejněné fotky. Obsah knihy půjde do hloubky, podrobně popíše začínající mánii kolem Twilight, šílenství po premiéře New Moon,...

Těžko říct, jestli vyjde i u nás, ale možné je úplně všechno.

Vyvrácení drbů o remaku Twilight

18. června 2012 v 0:36 | Ajjinka
Možná jste někde na internetu potkali zprávu, že studio Lionsgate, které odkoupilo Summit Entertainment, hodlá udělat remake (tedy přetočení) Twilight. Pokud jste tuto zprávu nikde nezastihli, zbytečně neplašte, protože se nic takového samozřejmě neplánuje.

Rob Friedman, který se kolem Twilight v Summitu pohyboval od samého začátku, vše uvedl na pravou míru:

"Nechystáme se přetáčet Twilight. Ovšem rádi podpoříme Stephenie Meyer, když se v příběhu rozhodne pokračovat. Ale to bude jediná možnost, jak by mohl vzniknout další film."

Cover grafické novely New Moon

6. června 2012 v 12:55 | Ajjinka

The Twilight Saga: The Complete Film Archive

27. května 2012 v 17:57 | Ajjinka
Filmová verze Twilight ságy se dočká dalšího svého průvodce, který bude tentokrát zaměřený na kompletně celou ságu. Knížka bude obsahovat příběhy z natáčení od hlavní herecké trojice, poodhalí části ze scénářů, rozhovory s herci a filmaři či dosud nezveřejněné fotky. Obsah knihy půjde do hloubky, podrobně popíše začínající mánii kolem Twilight, šílenství po premiéře New Moon,...

Cover jako první poskytl EW, samotná kniha bude v USA k prodeji 9. října 2012.

Jak to bude s pokračováním?

10. února 2012 v 23:19 | Ajjinka
Nedávno po internetu kolovaly zprávy o tom, že by Twilight sága mohla mít případné pokračování. Rob Friedman, který dříve pracoval pro Summit Entertainment a nyní dělá pro Lions Gate, řekl, že šestý film bude natočen v případě, že Stephenie Meyer dopíše pátou knihu.
"Pokud si to bude Stephenie Meyer přát, budeme tu, abychom ji podpořili."

A co myslíte vy? Ocenili byste pokračování, nebo jste toho názoru, že pětkrát a dost?:)

Jackson podporuje čtení

15. října 2011 v 11:00 | Lada


Kampaň Read (Čti) od American Libraby Association je nám dobře známá a určitě s ní všichni souhlasíme, jelikož se snaží přimět mladé lidi číst, a to i pomocí plakátů s filmovými hvězdami. Pro Breaking Dawn byl vybrán Jackson Rathbone :-)Emily Browning o Twilight

14. října 2011 v 17:48 | Lada

Herečka Emily Browning byla fanouškovskou kandidátkou na roli Belly a byla rovněž volbou Stephenie Meyer na jejích stránkách.

Litovala toho, že roli nedostala?

"Ne, nelitovala. Hlavně proto, že si nemyslím, že bych byla schopna ustát takovou úroveň pozornosti, které se castu Twilight dostává. Myslím si, že pro mě by to nebylo zdravé. Ne, nelituji. Lidé ty herce tolik milují, Kristen Stewart je v té roli dokonalá, myslím tím, že každý teď může vidět, že tenhle cast byl ten pravý. Co se ještě týká té pozornosti, kterou přitahují, někdy je mi jich líto, jak je média nahánějí a nemyslím si, že bych já byla tak silná, jako jsou oni."

Cover Twilight oslavil 7. narozeniny!

25. září 2011 v 13:11 | Ajjinka
Zdá se to nemožné, ale je to tak. Včera (24. 9.) to bylo přesně sedm let, co vznikl světoznámý cover k první knize Twilight ságy, který zůstane pod kůží fanoušků zarytý ještě hodně dlouho. Ruce svírající jablko, značící lákavost zakázaného ovoce... Kdo by byl tenkrát řekl, že bude mít takový úspěch? :))
Seznamte se s Kimbrou Hickey, jejíž ruce zná celý svět:D

Twilight v True Blood

22. srpna 2011 v 18:11 | Ajjinka
Čím dál častěji se v seriálech, filmech a pořadech objevuje Twilight - ať už v narážkách na hlavní hrdiny nebo něčím podobným. Právě koukám na True Blood (jo, podlehla jsem, mami, odpusť!), kde Jessica Hampy (jedna z upírů) má celkem fajn literární vkus:))


A otázka jen tak mimo, koukáte někdo na True Blood? A pokud jo, taky vám přijde Alcide tak zatraceně sexy?!:D

Ilustrovaný průvodce i u Egmontu

25. května 2011 v 17:38 | Lada
Oficiální ilustrovaný průvodce Twilight ságou si můžete nyní objednat i u Egmontu, cena činí 359,- + poštovné.

Synopsis:

"Všechny dílky skládačky konečně zapadají do sebe…
V roce 2005 se čtenářům představili Bella Swanová a Edward Cullen a zrodil se celosvětový fenomén.Od té doby četly tuto úchvatnou upíří milostnou ságu miliony čtenářů.
Nyní Stephenie Meyerová sama poprvé odhaluje tajemství ságy a zveřejňuje další exkluzivní materiály ze svého archivu, včetně profilů postav, rodokmenů, map, odkazů a vysvětlivek.
Tento jediný oficiální průvodce poskytne díky téměř stovce barevných ilustrací a fotografií čtenářům zcela nový pohled na ságu Stmívání, od Bellina prvního dne ve Forks až po strhující závěr knihy Rozbřesk."

Objednávejte zde.

Předobjednejte si Oficiální ilustrovaný průvodce

12. dubna 2011 v 19:24 | Lada

Již nyní si můžete na webu Dobré Knihy předobjednat Oficiální ilustrovaný průvodce ságou, jehož původní cena je 449,- Kč, ale zde je k prodeji za 330,- Kč. Má 544 stránek a narozdíl od jednotlivých dílů ságy má tvrdou vazbu. Předpokládané datum naskladnění je 31.5.


Pár ukázek:
imagebam.comimagebam.comimagebam.com
imagebam.comimagebam.comimagebam.com

Šaty z ilustrovaného průvodce ságou

7. dubna 2011 v 19:19 | Lada
Entertainment Weekly získalo dvě exkluzivní fotky z ilustrovaného průvodce ságou Twilight - na první je Bella jako upírka, na druhé jako nevěsta. Takhle tedy vypadají šaty, jak si je představovala Stephenie Meyer. Můžeme jen tipovat, zda budou podobně vypadat i ve filmu :-)

Oficiální ilustrovaný průvodce Twilight ságou

6. října 2010 v 18:43 | Ajjinka
Hachette Book Group dnes na frankfurtském knižním veletrhu oznámila, že The Twilight Saga: Oficiální ilustrovaný průvodce od Stephenie Meyer vyjde 12. 5 2011. Podle zatím dostupných informací by kniha měla být jediným oficiálním průvodcem, který nás provede celou ságou.

Průvodce čtenářům nabízí nový materiál a vše potřebné k nezapomenutelnému světu Stephenie Meyer. Obsahuje také profily jednotlivých postav, fotografie, outtakes, rozhovor s autorkou, rodokmeny, mapy, a mnohem více.

"Vždycky mě překvapí, kolik záludných dotazů mohou mít čtenáři k mým postavám a světu Twilight ságy," říká Stephenie Meyer. "Doufala jsem, že bychom do Oficiálního ilustrovaného průvodce mohli zahrnout co nejvíce podrobností, včetně minulosti jednotlivých postav nevýjimaje příběh Alice. Jsem nadšená z uměleckých úprav, které provádí Young Kim (výtvarník, který se na tvorbě knihy podílí) a další talentovaní ilustrátoři, včetně Belliných svatebních šatů. Doufám, že si fanoušci řeknou, že to čekání stálo za to!"

Pevná vazba by měla vyjít na 24,99 dolarů, což je zhruba 450 Kč. Zda ale bude k dostání i v ČR, zatím není známo.

Twilight v bílém

19. srpna 2010 v 14:36 | Lada
white

Tyto Vánoce se na pultech objeví knihy Twilight ságy v novém, bílém provedení. Hrany stran budou karmínové, stejně tak zadní obal knihy. Text bude ohraničen trny.

Bohužel budou knihy dostupné pouze v Anglii, Irsku, Austrálii, Jižní Africe, Indii a na Novém Zélandu. Datum je stanoveno na 14. října a jelikož se jedná o limitovanou edici, budou knihy v prodeji právě jen od října do Vánoc. Cena je £7.99, dále bude možno zakoupit všechny díly + Bree Tanner za £75.

První recenze na novelu o Bree Tanner

9. července 2010 v 12:07 | Lada
BT

Server iDNES přichází s recenzí na novou knihu Stephenie Meyer , jenž je u nás v prodeji od 7.7. Překvapivě ani nedochází k žádnému rozcupování :)


 
 

Reklama