Rozhovory

Kristen a MTV Rough Cut

14. prosince 2012 v 9:28 | Ajjinka
A protože toho máme málo, je tu další MTV Rough Cut s Joshem Horowitzem!


Josh se s ničím nepáře a rovnou se ptá na jazyk, který se používá v On the Road, tvrdí, že byl možná složitější než ten ve Snow White (Kris používala britský akcent). Kristen odpovídá, že je to zvláštní, protože se film odehrává v roce 1948, kdy lidé mluvili hodně jinak, je to prý skoro jako akcent. Walter jim před natáčením pouštěl nahrávky hlasu Lu Anne Henderson, která pro Jacka Kerouaca byla předlohou pro knižní Marylou, prý všichni seděli kolem stolu a začali se smát, protože nikdo doopravdy nevěděl, jak se s tím vypořádat, jak nakažlivé to bylo. Jako by se do ní každý totálně zamiloval, kvůli tomu, jak melodicky její hlas zněl. Kristen tvrdí, že její hlas je víceméně monotónní, takže to byla výzva, protože hlas Lu Anne pořád klesal a zase stoupal. Marylou se sice přestěhovala z LA do Denveru, ale mluvila, jako by byla z úplně jiného světa. Josh se ještě zeptal, jestli si nějaká slova osvojila, Kristen říká, že spíš ne, ale líbí se jí, že Marylou dokázala mluvit o hodně věcech najednou, ale ať už mluvila o čemkoliv, na závěr řekla "rozhodně/každopádně", což jí přišlo roztomilý.

Říká, že stejně brzy jako četla On the Road, koukala i na pár filmů, které většina lidí sleduje, až když jsou starší. Neměla zakázáno dívat se na filmy s ratingem R, ani neví proč. Pár jich jmenuje. Viděla hodně brzy krimi thriller Taxikář, horor Osvícení byl jedním z jejích oblíbených filmů, film Zámecká zrůda ji vyděsil tak, že nemohla spát, což je zvláštní, protože u Osvícení se jí to nestalo.

Také se baví o taneční scéně, Josh už z dřívějšího rozhovoru věděl, že z ní byla Kristen nervózní, ptá se jí, jestli se přes to nakonec dostala. Kristen říká, že nakonec asi jo, že šlo především o to, aby se s Garrettem cítili pohodlně a byli si vědomí toho, že jsou na tom v tu chvíli stejně. Josh Kristen překvapí otázkou, kdy naposledy tancovala jen tak pro zábavu. Kristen se jen uculila a odpověděla, že dneska ráno, každé ráno, když vstane, tak si trochu zahopsá :D Taky zmiňují benefiční koncert, Kristen je líto, že na něm nemohla zůstat, protože ten den měla ještě jedno promítání On the Road, ale je šťastná, že se mohla zúčastnit.

V posledním videu Kristen mluví o připravovaném projektu Focus, prý je to film se skvělým scénářem a skvělým příběhem. Jde o komerční hollywoodskou komedii, jak nadhodil Josh, Kristen řekla, že je pro ni tenhle směr něco nového a že od komedie každý očekává, že bude vtipná a bude se u ní smát. Kristen scénář vtipný přijde. Zase říká, že by něco ráda natočila do dubna, kdy pak začíná natáčení Focusu, ale nemyslí si, že něco najde. Zmiňují se také o pokračování Snow White and the Huntsman, přičemž nic nového ohledně něj známo není, ale Kris se ten nápad pokračování rozhodně líbí. Josh vtipkuje, co by dělala, kdyby jí zavolala Stephenie nebo Summit, že mají nápad, Kristen se smíchem řekla, že jejich telefonáty už nebere :D

Vkládám sem jen první video, když dohraje, po deseti sekundách vám naběhne další :)

VIDEO NAJDETE ZDE

Rob pro Glamour UK

15. listopadu 2012 v 14:25 | Ajjinka

Tweet.
Popiš Twilight fanoušky třemi slovy.
Loajální, intenzivní, dychtiví.

V druhé části Breaking Dawn jsou noví upíři, která z jejich upířích schopností, které předvedli, by se ti líbila nejvíc?
Líbí se mi ta s mlhou.

Kdo dal nejvíc peněz za nadávání?
Myslím, že nejvíc jsem nadával já, ale jenom Peter byl ten, kdo platil.

Kdo by nejdéle přežil v I am a celebrity (reality show), ty, Kristen nebo Taylor?
Taylor, myslím.

Čeho si na ženě všimneš jako první?
Záleží na tom, kdo ta žena je... jinak by to nebylo vhodný.

Která scéna byla při natáčení nejvtipnější a která nejsmutnější.
Taylorovo otišťovací scéna - byla nejvtipnější i nejsmutnější.

Kdybys měl mít tetování, co by to bylo a proč?
Malý sluníčko kolem pupíku, stejně jako to má Sisqo.

Perou se spolu Bear a Bernie často, nebo jsou dobří kamarádi? (Díky, Dennniii! :))


Moc se milujou.

Budeš svým dětem číst Twilight?
Záleží na tom, jestli budou chtít.

Řekni nám jednu věc, kterou bys na Edovi změnil a jednu, kterou bys rád měl ty?
Byl bych rád, kdyby měl six pack (pekáč buchet pod trikem).

Kdyby postavy Twilight byly v Hunger Games, kdo by vyhrál a proč?
Já! Protože jsem lepší než kdokoliv jiný.

Když tě rodiče navštíví v LA, je tu něco, o co je vždycky žádáš, aby ti přivezli?
Marmite (něco ve stylu džemu) a Baked Beans (fazole v plechovce).

Věříš ve spřízněné duše?
Ano, myslím.

Když zůstaneš u hraní, zahrál by sis někdy rytíře? Sire Robe?
Chci být Lord Vaší Eminence.

Vybíráš si, co nosíš, nebo máš stylistu?
Mám stylistu, ale vybírám si, co nosím.

Jaká je tvá nejoblíbenější scéna s Mackenzie?
Ta, ve které mi skáče do náruče.

Stojí všechna ta sláva a bohatství/štěstí za ztrátu soukromí? (fortune může znamenat obojí, proto taková odpověď)
Záleží na tom, co myslíš bohatstvím/štěstí.

Kdyby sis mohl na jeden den s někým vyměnit život... kdo by to byl?
S někým, kdo pracuje v Nandos (restaurace se zahraniční kuchyní).

Rob pro MSN UK

15. listopadu 2012 v 13:07 | Ajjinka

Co ti bude z Twilight ságy nejvíc chybět, teď když je konec?
Budou mi chybět tyhle live tweetový věci.

Kdyby ses mohl stát neviditelným na červeném koberci na premiéře Breaking Dawn, jakou spoušť bys udělal?
Chodil bych kolem a stahoval lidem kalhoty.

Jaká je jedna upíří věc, kterou bys rád měl? Rychlost? Zrak? Dokonalý vzhled? (který už máš!) A proč? Mimochodem, jsi absolutně úžasný. Miluju tě a díky!
Hm... Nevím! Docela by se mi líbilo mít pevnější zadek.

Přijde ti, že jste si s Edwardem v reálném životě podobní?
Trochu?

Než ses stal slavným, měl jsi nějaký seznam toho, v co doufáš, nebo nějakých zkušeností, které by sis chtěl zažít? Můžeš se o něco podělit? Nebo pořád čekáš, až se něco z toho splní?
Nemyslím si, že jsem měl nějaký specifický seznam... ale jo. Chtěl bych prožít den jako žena.

OMG, opravdu bys měl být ve filmu Fifty Shades of Grey! Zvažoval jsi, že do toho půjdeš?
Tuhle roli hraju. Taky jsem tu knihu napsal.

Jestli tě baví chlapecké skupiny, máš radši One Direction nebo Westlife?
Rozhodně Westlife. Jsou jednou z mých oblíbených kapel.

Jaké to je být součástí "britské invaze", být jednou z globálně zbožňovaných britských hvězd jako je Adele, One Direction, Emma Watson...?
Zbožňuju, jak do toho seznamu nezahrnuli Daniela Radcliffea! Je to hezký, jo. Líbí se mi být Angličan.

Co budeš teď dělat, když je konec Twilight?
Příští rok dělám na několika filmech.

Můžete mi prosím posílat nahatý fotky? To se ještě nestalo... Udělejte to teď.
*někdo poslal fotku psů*
Líbí se mi tenhle, co vypadá jako bull! Doufám, že jste si tohle užili a prosím, neposílejte mi žádné fotky, pokud jste nezletilé! PS: Tak jako tak je vidět nechci. Díky!

Taylor a Rob u Ellen

9. listopadu 2012 v 23:51 | Ajjinka
Doufaly jsem, že se dočkáme celého videa, ale vypadá to, že si budeme vystačit s klipy, které byly zveřejněné na Youtube kanálu Ellen show. Každopádně určitě doporučuju všem mrknout, protože jde o vážně vtipná videa!
V prvním videu uvidíte reakci fanoušků, když mezi ně přišli Rob a Taylor.
V druhém si povídají o Breaking Dawn, o tom, že je pozměněný konec, Taylor tvrdí, že fanoušci rozhodně nebudou naštvaní. Rob opakuje, že film ještě neviděl. Nejdelší pauza v natáčení podle nich byla mezi prvním a druhým filmem, kdy měli skoro rok volno. Znovu říkají, že při Breaking Dawn natáčeli obě části najednou, ráno třeba točili první část, pak si dali oběd a dělali na scéně pro část druhou. Rob poznamenává, že největší změna mezi prvním a druhým filmem byla u Taylora, když se z patnáctiletého kluka s dlouhou parukou stal jeden z Chippendales.
Ve třetím videu probírají případné pokračování Twilight ságy, Rob říká, že je zajímavý, že lidé řeší pokračování, když není druhá část BD ještě v kinech. Rob by prý na dalším filmu dělal, kdyby v něm byla třeba mimozemská invaze, nebo kdyby byl film udělán do stylu Avangers. Prý taky přemýšlel nad pokračování ve stylu Will a Grace, kdy by se z Edwarda stal gay. Pořád by prý s Bellou žili spolu a vychovávali Renesmee a tak... Ideálně by se tahle varianta mohla nakombinovat s mimozemskou invazí.
Ve čtvrtém videu mluví o Bearovi. Rob říká, že doopravdy není tak velký, jak vypadá na obrázku. Zachránil ho z útulku v Lousianě, kde po pěti dnech psi uspávají, Bear tam byl čtvrtý ten, takže ho opravdu zachránil doslova. Říká, že když se vracel do LA, najal si soukromé letadlo, což obvykle nedělá, kde měl Bear vlastní sedačku. Prý pro něj neměl žádné psí žrádlo, tak mu dal talířek prosciutta.
A v posledním videu se baví o svých voskových figurinách, Taylor je z té své nadšený, nikdy ho prý nekontaktovali, až pak viděl fotky. Rob s tou svou spokojený není, protože se ani takhle neobléká. Ellen poznamenává, že to jako on nevypadá taky proto, že figurína má zapnutý poklopec. Rob se směje a říká, že nechápe, co je s ním špatně, že se mu to pořád děje. Včera se mu to prý stalo taky. Ellen mu radí, že by se měl zkontrolovat, než vyjde na veřejnost, Rob říká, že další možností je, že už prostě nebude nosit kalhoty. Ellen oběma daruje trenky, Robovi se slovy, že když už má rozeplej poklopec, musí ukazovat hezké spodní prádlo.

Myspace hra s castem Twilight

9. listopadu 2012 v 20:42 | Lada
Na video se dostanete kliknutím na obrázek.


Po pěti epických filmech jste se navzájem velmi dobře poznali. Proto s vámi chci hrát malou hru 'Na koho to sedí nejvíc'.
Nikki: Super. Milujeme hry. Střílej.

Na koho sedí.. kradení věci z placu.
Michael: Rob ukradl dost věcí.
Kristen: Já ne. Já určitě ne.
Jackson: Slyšel jsem, že nějaký muž.. jménem Rob.. krade spoďáry.
Robert: Okradení někoho jiného? Protože jsem toho členům štábu taky dost ukradl. Z jejich peněženky.
Nikki: Kradení? A co radši 'půjčování'?
Kristen: Nic jsem neukradla. Věděli, že jsem si to vzala.
Nikki: Ashley se netajila tím, že si něco půjčila..
Elizabeth: Fakt?
Nikki: Z New Moon měla sluneční brýle, všechny šátky..
Taylor: Peter Facinelli
Co sis vzala?
Kristen: Prstýnky.
Robert: Vzal jsem si skoro všechno oblečení z prvního filmu a nosil jsem je až do New Moon.
Michael: Snažil jsem se ukrást Mackenzie Foy, ale nedovolili mi to.
Taylor: Peter má moji motorku. Rád krade.
Nikki: Myslela jsem si, že mě později zavolají a nějaké věci mi nabídnou.
Elizabeth: Já taky. Mám sice původní náramek Esme, ale..
Nikki: Pořád čekáme.

Kdo dal Mackenzie nejvíc peněz do sklenice na nadávky?
Taylor: S největší pravděpodobností Roberto.
Robert: Nejspíš Kristen.
Jackson: Asi Kristen.
Elizbeth: Rob.
Nikki: Kristen.
Elizabeth: Kristen!
Michael: Nikki Reed.
Elizabeth: Jo, nadává víc než Rob.
Kellan: Tak to nevím..
Třeba ty?
Kellan: Ne, máma by mně dala do pusy mýdlo, kdybych nadával. (Kellan není úchylnej, tohle se v Americe občas dělá.)
Kristen: ... Já.
Jo, tebe říkali často.
Kristen: Jo. Je to děsný.

Kdo nejvíc lituje, že neměl scénu, kde by se třpytil?
Jackson: Taylor.
Taylor: Třpytil... Třpytila se Kristen v posledním díle?
Kristen: Taylor.
Taylor: Jo, třpytila se.
Robert: Taylor.
Kellan: Jo, Taylor.
Taylor: Asi bych řekl sebe.
Všichni ho řekli!
Kristen: Tak to musí bejt pravda, ne?
Taylor: Nikdy jsem tu příležitost neměl. Trochu závidím.
Michael: Ashley.
Robert: Ne, Kellan.
Všichni řekli tebe.
Taylor: Jo?
Robert: Nechápu, proč se Kellan nikdy netřpytil.
Nikki: Počkej..
Elizabeth: Peter! Nemyslíš si?
Nikki: Jo!
Taylor: I já jsem řekl sebe. Asi mě všichni už znaj.

Kdo má úžasné upíří držení těla i mimo film?
Kristen: Na koho to nejvíc sedí? Na mě.
Taylor: Asi..
Kellan: Možná Ashley?
Jackson: A Elizabeth.
Kellan: Jo, Elizabeth taky. Určitě holky.
Kristen: Nevím, hodně se o tom bavíme. Robert žije ve skrčený poloze.. Myslím si, že by byl o stopu vyšší, kdyby byl narovnanej.
Taylor: Kellan.
Michael: Podle mě má Kellan pořád upíří pózu.

Kdo by hrál v muzikálu?
Nikki: Já?
Elizabeth: Jo.. vždyť je to zpěvačka.
Kristen: Peter Facinelli.
Kellan: Jackson. V hustým muzikálu.
Michael: Asi já.
Robert: Určitě Taylor.
Taylor: Jackson..
Robert: Taylora hodně berou muzikály.
Kellan. Rockovej muzikál.
Taylor: .. nebo Nikki. Oba milujou hudbu. Jeden z nich.
Nikki: Nejsem si tím tak jistá.. Líbilo by se mi, kdybysme mohli udělat nějakej muzikál ve dvojici (s Elizabeth).
Elizabeth: Spíš něco jako taneční film. Byla bych tvoje tanečnice.
Michael. Jsem Velšan. Mám úžasnej hlas.
Nikki: Uděláme to. V trikotu. Už jsme o tom vlastně uvažovaly dřív.

Kdo by si zahrál superhrdinu/hrdinku?
Taylor: Kristen.
Kristen: Taylor.
Jackson: Ten vedle mě.
Michael: Ashley říkala, že by si chtěla nejenom zahrát v bondovce, ale být i Bond Girl.
Robert: Kellan nebo Peter.
Kellan: Nevadilo by mi hrát superhrdinku.
Jackson: Wonderwoman? Šlo by to.. kdybych zavřel oči.

Komu by se dostalo největšího řevu při záverečných titulkách.
Michael: Taylor.
Kellan: Kdyby byl Taylor bez trika, tak on.
Taylor: Kristen Stewart.
Robert: Elizabeth Reaser. Protože vím, že by to ani trochu nechtěla.
Jackson: Billy Burke. Ten jeho sexy knírek.. jeho knírek má vlastní sixpack. Možná eightpack.

Kdo má nepřetržitý vztek na kontaktní čočky.
Michael: Rob.
Elizabeth: Já.
Kristen: Rob.
Elizabeth: Jestli je uvidím, zešílím.

Kdo bude pravděpodobně posílat celému castu vánoční přání po zbytek života?
Michael: Elizabeth. Protože je opravdu milá.
Robert: Asi Peter?
Taylor: Nikki.
Kristen: Mackenzie. Hodnější holku jsem v životě nepotkala.

Kdo by udělal nejlepšího Ara?
Michael: Mackenzie.
Existuje nějaká technika na jeho hlas?
Michael: Stephenie v první knize napsala, že Arův hlas zní jako peří. Takže si jen představíte peří.. a nechte ten hlásek vyjít ven.

Kdo by snědl nejvíc koláče na Díkuvzdání?
Taylor: Znovu říkám Kellan.
Michael: Já.
Kristen: Mám ráda koláč. Proto mám takovou sílu.
Michael: Michael Sheen, tlustý upír, co snědl všechen koláč.

Kdo je pravděpodobně fanouškem Honey Boo Boo? (reality show)
Kellan: Kdo je Honey Boo Boo:
Jackson: To nechceš vědět.
Michael: Myslím, že Dakota.
Kristen: Budu dál mučit Taylora.
Taylor: Asi já.
Nikki: No, poslouchejte..
Elizabeth: Nikki. Máme být upřímní?
Nikki: Koho berete jako fanouška? Jo, objevilo se to na mojí televizi.
Taylor: Rob. Jo, myslím, že má utajovanou slabost pro Honey Boo Boo.
Rob: Vlastně mě Honey Boo Boo docela baví.

Kdo by vyhrál páku?
Robert: Asi Kellan. Má nazobáno.
Taylor: Kellan.
Elizabeth, Nikki: Kellan.
Jackson: Kellan.
Kristen: Já.
Michael: Kristen má svaly.
Kristen: Co, nevěříš mi?
Shodíme rukavice?
Kristen: Pojď na to. Ale nemáme stůl... Tak na vteřinu jsem tě měla! To bylo docela hustý. A to jsem malá holka.
Jak kdybych byl zbavenej mužnosti..
Tys bys Kellana sundat mohl.
Taylot: No.. nevím.
Robert: Nejdřív bych ho musel něčím fakt dojmout.

Rozhovory pro Black Tree TV

2. listopadu 2012 v 20:23 | Ajjinka
Rob vzpomíná na to, jak ho Catherine málem vyhodila, protože natáčení Twilight bral příliš vážně a ona chtěla, aby se i usmíval. Na otázku, na co nejradši vzpomíná, říká, že rozhodně na první díl. Nikdo ještě pořádně nevěděl, co se stane. Také mluví o poslední scéně, kterou natáčel - s Kristen dotáčeli Bellin první lov v lese. Prý to bylo zvláštní, protože tam v podstatě jiní herci nebyli a neměli se tak s kým rozloučit. Je zvědavý, jaké to bude, když skončí promo Breaking Dawn. Na otázku, které filmy může vidět pořád dokola, odpovídá Přelet nad kukaččím hnízdem a Maska. Přelet viděl asi tak stokrát, Masku jako malý sledoval pořád dokola, takže asi tak tisickrát.


Reportér Shaun Edwards nadhazuje včerejší účast Kristen na předávání ceny pro Jodie Foster, Kristen říká, že to bylo skvělé a že Jodie miluje. Konec ságy pro ni není jenom smutný, je opravdu štastná, že zvládli celou sérii dokončit. Ona sama ničemu sbohem nedává. Mluví o posledním dni natáčení, na rozdíl od Roba si vybrala ten druhý konečný den, kdy natáčeli líbánkové scény na St. Thomas. Většinou jsou prý lidé rádi, když natáčení skončí, ale tohle bylo o něčem úplně jiném. Stejně jako Roba se ptá na film, který viděla nejvíckrát. Odpovídá, že když byla malá, byla posedlá Knihou džunglí. Shaun na to reaguje tím, že Kniha džunglí je film, který se dá pustit na DVD, když jste malí, a sledovat pořád dokola. Kristen ho opravuje, že ještě byly VHSky :D

MTV First - Breaking Dawn, part II.

2. listopadu 2012 v 12:06 | Ajjinka
Celý rozhovor byl uvolněný, plný vtipu. Josh je asi nejlepší moderátor, kterého si mohlo MTV přát. Za půl hodiny stihl položit několik vlastních otázek a pár těch fanouškovských. Na přeskáčku - Josh pouští naší trojici video z prvních MTV Movie Awards, na kterých byli v roce 2008 Rob s Kristen. Kristen se na klip nemohla dívat, protože nesnáší, když se něco takového pouští. Poznamenává, že to samé má se starými fotoalby. Pak se baví o obsazení jejich rolí, Rob říká, že byl nervózní, Taylor zase opakuje, že neměl nejmenší ponětí, o čem Twilight je. Slyšel jen o tom, že jsou tam upíři a les. Kristen přiznává, že oba pomáhala vybrat. Rob vzpomíná, jaká vlna nevole se zvedla, když byl obsazen do role Edwarda.

Josh pak ukazuje fotku z Halloweenské párty, na které Rob s Kristen byli. Ptá se jich na jejich kostýmy. Kris říká, že šla za Natalii Portman z filmu Closer, kde sice své přestrojení často měnila, ale tohle měla taky. Rob svou masku koupil za tři dolary někde v 7-Eleven. Kristenina nejoblíbenější scéna v BD je ta, kdy se Jacob svléká před jejím tátou. Rob přirovnává milostnou scénu z BD2 k milostné scéně s keramikou z filmu Ghost (určitě víte! :D).

Na fanouškovskou otázku, kterou scénu z prvního dílu by přetočili, Rob odpověděl, že scénu s první EB pusou. Prý kvůli tomu "zpětnému odrazu", když se od ní pak odtrhne. Ve skutečnosti tuhle scénu dvakrát přetáčeli.

Pak čtou Joshův scénář pro Breaking Dawn, part III. a náramně se u toho baví. Rob je trochu zklamaný, že zase hraje Edwarda... Josh zjišťuje, jestli má trio přehled ve fanouškovské terminologii. Kristen ví, co HBG (Hot Bodyguard) znamená a prý je to ta nejvtipnější věc na světě. Ptá se Roba a Taylora, jestli ví, kdo jsou Krisbians (holky, co by šly do lesbického vztahu jedině s Kristen Stewart), Rob odpovídá, že asi nějací lidé, kteří bývají ostří = crisp . Taky na OME (Oh My Edward) a Robsessed.

Ke konci se k nim přidává Stephenie Meyer. Josh se jí ptá, jestli si při psaní Breaking Dawn představovala v hlavě Roba jako Edwarda, odpovídá, že většinu BD měla napsanou dřív, než byl Twilight natočený, takže spíš ne, ale když jej dodělávala, občas se jí v hlavě objevil. První scénu, kterou s Kristen a Robem viděla, byla ta v lese, kdy Bella odhalí, že ví, že je upír.

VIDEO NA MTV

Po spuštění prvního videa, vám budou ostatní automaticky naskakovat.imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Tisková konference: Kristen Stewart

2. listopadu 2012 v 0:16 | Ajjinka

Bella je v tomto díle jako tygr puštěný z klece. Jaké to pro tebe bylo, jako pro herečku, když jste natáčeli obě části dohromady - v jednu chvíli v kleci, v druhé zas venku?
Byla jsem šťastná, že jsem mohla hrát lidskou Bellu tak dlouho. Nejlepší aspekty každého upíra jsou vlastně jejich vylepšené verze toho, jací byli, když byli ještě lidé. Já těmihle krůčky mohla projít a přeměnit se v upíra. Když vezmete pryč celou tu věc, že se z ní stane upír, je to prostě způsob, jak si uvědomila, kdo vlastně celou dobu byla. Právě proto se dotkla tolika lidí.

Co sis vzala z placu?
Nechala jsem si prstýnky. Jsou pro mě opravdu důležité. Mám měsíční prstýnek, který je z prvního filmu a který mi připomíná Catherine Hardwicke. A svatební prsten mám taky. Bella do těchhle věcí moc není. Ale pro mě jsou extrémně důležité.

V jaký moment sis uvědomila, že tohle bude tak velká věc?
Hrozně se to rozrostlo. Nevím, jestli jsme někdy - nikdy jsem si neuvědomila, jak moc plošné to je. Comic Con pro mě byl prvním úderem lidské energie a už v té době jsem věděla, že to nebude normální film. Vždycky jsme měli k Twilight blízko - je tak trochu náš. Tahle první dávka sdílení něčeho s fanoušky byla neuvěřitelná.

Díky za to, že jsi do Belly Swanové vnesla tolik realismu. Teď je Bella upír, měla jsi za úkol nakopat pár zadků. Povídej nám o tom.
Zlomila jsem si palec asi hned druhý den, byla to vážně zábava. Trochu jsem zkoušela kaskadérskou práci při natáčení v Itálii, byla tam potřeba fyzičky - a teď znovu. Co můžu říct… Byla jsem mimo moc dlouho, prostě jsem toužila zapojit se jako upír. To byl ten průlom. A taky pravděpodobně důvod, proč jsem si zlomila palec. Byla jsem příliš horlivá.

Přijde mi parádní, že se Bella stala upírem tak mladá. Kdybys mohla zmrazit svůj život v jednom roce, v kolika by to bylo?
Nevím - o tom jsem ještě nepřemýšlela. Nejsem si jistá, nedávno se mě někdo zeptal na to samé a taky jsem mu nedokázala odpovědět. Ještě jsem se nedostala v životě na místo, kde bych to chtěla zmrazit.

Ještě k něčemu podobnému, zajímalo mě… Bellin příběh, jak moc se s ním ztotožňuješ?
Když to vezmu popravdě… je to všechno dost obecné. Jak jsem řekla, je to v té fázi "Mám jít do toho, nebo je to šílené?" Přemýšlím jako dopělá, takže odpověď je "rozhodně". Ptejte se sami sebe a nikdy s tím nepřestávejte. Vždycky byste se měli zeptat, zatlačit na to. Myslím, že to věci dost zjednodušší - rozhodně si věci víc uvědomuju - o hodně víc. Byla to náhoda, že jsme byly věkově stejně staré. Je to složité, protože žije tolik let.

Jak tyhle filmy ovlivnily tvou filmovou kariéru, dal ti možnosti k nějakým novým filmům?
Jako vždy - otázka, na kterou nemůžu odpovědět. "Co budeš dělat dalšího?" To nedává smysl, protože to z tohohle pohledu říct nejde. Věci mi padají do života. V tomhle mám neuvěřitelné štěstí. Kdyby to tak bylo dál, byla bych šťastná. Je to vždycky pěkně impulzivní. Můžete číst fantastický scénář a stejně to ve vás nebude.

Kristen mluví o závěrečné scéně a o tom, kolik do toho Bill dal. Spoilery nebyly přenášeny online.
Jaké to bylo hrát matku? Změnilo to nějak to, jak se díváš na svou vlastní matku?
Nezměnilo se toho moc, co se týče úhlu pohledu na mou mamku. Nemyslím si. Vždycky mi přišlo, že máme s mamkou skvělý vztah. Tak to prostě je. Když se jí chci na něco zeptat, prostě můžu.
Nemůžu se dočkat, až budu máma… ale, můžu počkat (směje se).

To pouto, co jste si vy tři vytvořili, jaké bude za 10 - 20 let?
Je hezké nebýt sám, jsme v tom společně. Sdílíme tyhle filmy. Podobná otázka je "Jaké to je opustit tohle?" Obecně - já nikam nejdu. Udržíme to, jak to půjde. Myslím, že Rob a Taylor to cití stejně.

Jsi ráda, že je po všem? Konečně?
Jsem fakt šťastná, že byl příběh dovyprávěn, ani netušíte jak. Obvykle se do rozvrhu díváte na pět týdnů, na pět měsíců. My měli pět let. Takže fakt, že je všechno hotové a už nám nic nezbývá, je super. Nejsem ráda, že je konec. Jsem ráda, že je příběh dokončený. Je to smutné, divné. Ale normální - věci nezůstávají. Jdou dál.

Jsi otevřená k tomu, abys dělala na další filmové sérii?
Jo. Záleží… je těžké něco potvrdit, dokud to sami nevíte.

Řekněme, že by po tobě chtěli podepsat něco, co bude mít pět filmů. Řekla bys ano?
Řekla bych, že ne, ale jen proto, že je vzácné najít něco, co by bylo dobré. Ale nikdy neříkej nikdy.

Žila bys ráda věčně?
Ne.

Je tu nějaká otázka, na kterou bys chtěla, aby se tě tisk zeptal?
Ne… Naštěstí.

Tisková konference: Robert Pattinson

1. listopadu 2012 v 22:53 | Ajjinka

Máš teď pocit ukončení, pět filmů ze čtyř knih. Jsem zvědavý… jak se na to díváš ty? Vidíš hodnotu toho všeho?
Je to vtipný, lidi se mě ptali, jak se cítím, když tohle všechno končí, už když jsme propagovali první část Breaking Dawn. Nikdy jsem si nepřipadal tak zaraženě, vědět, že zbývá už jen měsíc do dokončení všech věcí kolem Twilight. Říkal jsem, že mi bude trvat tak deset let, než mi to v mozku docvakne. Nemyslím si, že někdo vůbec ví, proč to všechny tak vzalo. Ani nevím, jestli Stephenie ví, proč byla tak fixovaná na tenhle velmi obsáhlý příběh.

Kdyby ses mohl vrátit o pět let zpátky, jakou radu bys dal sám sobě, jak se máš připravit na to, co se v následujících pěti letech stane?
Začni pít vodku místo piva. A pokus se nadělat si co nejdřív six pack (buchty na břiše), budeš tak uznávanější herec. Je docela sranda vyrovnávat se s terorem a velkými vzestupy a pády věcí. Nikdy jsem nevěděl… Pořád jsem strašně překvapenej, když máme nějakou akci s Twilight. Když jsme byli v Mnichově, při propagaci Eclipse, byl tam olympijský stadion se 30 tisíci lidmi, kteří křičeli.

Klíčové slovo je "věčnost" - čeho se to týká?
Smrti? (směje se) Ne. Naděje? Je to těžká otázka.

Jaká byla tvá poslední natáčecí scéna? A tvé oblíbené setkání s fanoušky?
Bylo to směšný, protože jsme celou ságu strávili natáčením v těch nejstrašnějších podmínkách, a pak jsme ho zakončili na St. Thomas. Poslední scéna byla při východu slunce - což byl úžasnej způsob, jak skončit. Zvažovali jsme natáčení v moři ve Vancouveru, což by rozhodně nedopadlo (směje se).

Byl jsi smutný, když jsi Edwarda nechal za sebou?
Ano, je to velmi zvláštní. Celou tu dobu - až do poslední klapky - na jednu stranu máte diváky, kteří mají svoji představu Edwarda. Nezáleží na tom, co občas já udělám, oni ho chtějí mít tak, jak ho mají v hlavě. A pak tady jsou moje instinkty, kdy v něm chci najít nějakou slabost. Takže se snažíte hrát obojí najednou. Snažíte se hrát někoho, kdo je brán za perfektního.

Kterou věc je nejtěžší nechat za sebou a kterou je naopak nejlehčí opustit
Bylo fajn mít několik dílů jednoho filmu a jednu postavu. Je fajn mít takovéhle šance. Na druhou stranu je to špatný, protože někdy ti dojdou nápady a někdy jsi línej, protože jsou kolem pořád ti samí lidé. To je fajn na tom, že je tu monost mít odlišné režiséry, můžeš tak zůstat ve střehu.

Rozhodně ti Twilight otevřel mnohé dveře. Jak vidíš svou kariéru, tak řekněme, za 10 - 15 let?
Netuším - lidi se mě ptají, jestli se nebojím toho, že se zaškatulkuju do jedné a té samé role, ale tohohle se bát nemůžete. Tohle není na vás. Dostávám role, ve kterých nehraju upíra. Nevím, jestli mě v nich budou lidi brát, ale opravdu se není čeho bát. Ale jo, fakt netuším, jak to bude za 15 let - vůbec nevím, jak si lidi budou tuhle ságu pamatovat. Je šílený, jak vášniví fanoušci ohledně téhle série jsou. Nejsem si jistej, jak to skončí, jestli tu bude tahle soudržnost i za 15 let.

Objevil se v průběhu natáčení ságy nějaký moment, který bys chtěl zažít znovu a proč?
Celej první film byl fakt zábavnej. Byla tam skvělá energie, lidi za něj bojovali, protože v něj věřili. To něco znamenalo. První díl byl fakt skvělej. A celej rok po něm taky.

Tahle sága ti dala hodně úspěchu. Doufáš, že se bude zvyšovat, jak půjdeš postupně dál?
No, nevím. Ale jestli bych něco mohl dostat víc pod kontrolu, byla by to moje veřejná image - to by bylo fajn.
Ne, je nemožné pokračovat v takovém úspěchu, výjma Denzela Washingtona (směje se). Filmový průmysl je zvláštní místo, kde prostě můžete hrát superhrdinu za superhrdinou. Vypadá to, že je to jediná věc, která zaručuje kasový trhák.

Jsi nakonec rád, že je po všem?
V některých směrech. Jako pro herce je to děsivý. Máte pocit, jako byste nic neměli pod kontrolou. Je to obrovské kolo, které se stalo otázkou kultury. Je to děsivý, protože tím jste chycený a bojíte se změn. A to je ta nejhorší věc, co se může stát.

Připadal sis přirozeně v roli otce?
Tak nějak rád pracuju s dětma a zvířatama, o čemž všichni říkají, že byste neměli. Protože tě to donutí cítit se, že nehraješ roli - prostě jen předpokládáš, co se stane a reaguješ na to. Především když pracujete s miminama. Je to skvělý. Řekl bych. Pes nebo dítě v každý scéně - všechno bude jen lepší. A když ne, prostě toho psa zastřelte (směje se).

A tím zastřelte psa myslíš…
To i to! (směje se)

Jsi slavnější v Británii, než tady? A když jo, jak moc?
Těžko říct. Byl jsem zvyklej bejt v Anglii na veřejnosti a bejt v pohodě - to přišlo až pak v US. V Anglii na mě víc nadávají. Je to tak trochu anglickej postoj k věcem. Je to nějak jako tvůj instinkt (směje se).

Sleduješ upíří filmy/seriály?
Opravdu se mi líbí Blade. Moje oblíbená postava z těch nových v BD… líbí se mi Benjamin. Bylo hezké mít kolem sebe nové herce, kteří pro to byli nadšení. Byli nadšení z těch pěti vět, co měli. Ale jinak se nedívám na moc upířích filmů nebo seriálů. Nejsem přímo fanoušek, je neobvyklé jim fandit. Jako třeba: "Miluju zombie filmy. Miluju zombie. Prostě je žeru." Je to spíš o tom, že dotyčnej má psychickej problém (směje se).

Pamatuješ si, jak jsi v roce 2008 poprvé potkal Kristen a Taylora? Nechci Taylora nějak shazovat, ale on řekl, že si setkání s tebou nepamatuje.
Boha, taky si nepamatuju první setkání s ním. Poznal jsem ho, když měl na sobě paruku a tak. Kristen jsem potkal na konkurzu Twilight. Moje dojmy z nich… Pořád se snažím přijít na to, jak být vlastně hercem. Když jsem dělal Harryho Potter, pamatuju si, že jsem se podíval na Dana, Ruperta a Emmu a říkal si: "Wow, tohle jsou herci." Byl jsem ohromený hvězdami a chtěl jsem jí být taky. Stejně tak ohromenej jsem byl Kristen, když jsem ji poprvé potkal. Dana, Ruperta a Emmu pořád vidím jako nejvíc slavné lidi. Je zvláštní mít za sebou stejnou zkušenost s Taylorem a Kristen. Je to pozoruhodný.

Tisková konference: Taylor Lautner

1. listopadu 2012 v 21:10 | Lada

Kdybys mohl jít zpátky, do doby těsně předtím, než jsi začal natáčet první film, a dát si radu - co by to bylo?
Páni, to nevím. Asi bych si jen řekl nasávej každý jednotlivý moment. Trvalo to tak dlouho, už je to čtyři nebo pět let, ale zdá se, jako kdybychom začali včera. Tolik věcí se od té doby stalo.

Jak těžké bylo zahrát vztah s Renesmee tak, aby Jacob vyšel jako starostlivá, láskyplná osoba a ne úchylák?
Byla to tenká hranice a já jsem se toho bál. Měli jsme velké štěstí, že poslední dva filmy byla na place Stephenie Meyer, měl jsem s ní o tom debatu, protože tam nemohl být nikdo lepší, koho se zeptat. Řekla mi, ať to nekomplikuju. Je to celoživotní pouto mezi dvěma lidmi a hotovo.

Pamatuješ si, když jsi poprvé potkal Kristen a Roba, a jaké byly tvoje první dojmy?
Kristen si pamatuju velmi dobře - je fakt divný, že si nepamatuju první setkání s Robem. Fakt zvláštní. (smích)
S Robem jsem neměl v prvním filmu žádné scény. Co se týče Kristen, ukázal jsem se tam v polovině natáčení a bylo mě potřeba jen pro dvě nebo tři scény. Vpadnul jsem do nového prostředí, takže jsem byl ten nejmladší a nováček. Naše první setkání bylo rozpačitý. Točili jsme scénu na pláži, foukal vítr, já měl odpornou paruku. Nebylo to nejpříjemnější. Ale od té doby už to bylo super.

Teď když už je vše uděláno a hotovo, co jsi se naučil z této zkušenosti a co od Jacoba?
Naučil jsem se toho dost. Vlastně jsem u toho vyrostl, protože jsem začínal, když jsem byl o dost mladší. Vyrostl jsem jako člověk i jako herec - měl jsem možnost pracovat s těmi úžasnými lidmi. Hrát tu samou postavu, která se ale mění, je hercův sen. A taky hrát jednu postavu tak dlouho. Při normálním filmu natáčíte tři měsíce, kouknete se na něj a nemáte šanci už nic změnit. Tady jsem měl čtyři filmy, se kterými jsem mohl pracovat. Byla to úžasná zkušenost. Co jsem se naučil od Jacoba? Miluju Jacoba. Vážně ho respektuju v několika ohledech. Má tolik odlišných vlastností. Jeho loajalita, vytrvalost.

Můžeš nám říct o poutu, které budete s Robem a Kristen mít, ať se v budoucnu stane cokoli? Jak tohle vidíš dál?
Jsme si teď hodně blízcí, jsou jedni z mých nejlepších přátel. Ani náhodou neodejdou. Bude to těžší, protože nemáme záminku v podobě měsíců a měsíců na place. Naše přátelství vydrží napořád, a je podle mě úžasné, že si spolu celý cast tak rozumí. Jsme za to moc vděční. Jsme šťastní pokaždé, když tyhle filmy točíme, propagujeme, je to zázrak.

Řekni nám o scéně, kdy se svlékáš před Charliem.
Geeez. Billy Burkea žeru. Takže mi to bylo dost nepříjemný… je to pro mě vždycky nepříjemný, protože jsem jedinej, kdo se svlíká! Všichni jsou nabalený v sedmi vrstvách a já mám jeanový kraťasy. Ta scéna byla hodně vtipná, bylo to fakt legračně napsaný.

Když jsi mluvil o paruce, co jsi s ní potom udělal? Spalovací rituál nebo co?
Tohohle zrovna lituju. Ptali se mě, jestli ji chci, a já jim řekl, že to můžou spálit. Teď si přeju, abych si ji býval byl nechal, i když na ni nemám zrovna báječný vzpomínky.

Řekni nám o scéně z BD2, kdy se ti Bella rozhodne nakopat prdel.
Ta je asi moje nejoblíbenější z celýho filmu. Natáčení bylo fakt srandovní, vidět Kristen jako upírku, jak se pere s Jacobem, bylo neuvěřitelné. Je to poprvé, co Bellu takhle uvidíme. Kristen se u toho taky hodně bavila. Miluju tu scénu - v knížce byla skvělá a jsem opravdu spokojený s tím, jak vyšla i na plátně.

Pamatuju si, že jsi roli Jacoba skoro nedostal. Štípneš se někdy a řekneš si 'Wow, jak by můj život vypadal, kdybych tu roli neměl?'
Ano. Ale když jsem se snažil tu roli získat, hodně jsem se na to soustředil. Vytyčil jsem si tenhle cíl a musel jsem pro to hodně udělat. Měl jsem velkou podporu od fanoušků, od Chrise Weitze, od Kristen Stewart, dlužím jim hodně.

V podstatě jsi vyrostl na tomhle place. Co tě čeká dál? Dokážeš si představit, že budeš dělat něco podobného nebo úplně něco jiného?
Rád beru výzvy a dělám různé věci, zkouším něco nového, co jsem ještě nedělal. To na hraní a filmu miluju. Hodně se těším na pár věcí, který brzo začínám. Znovu se setkám s producenty Twilight, které mám rád a se kterými mám výborné vztahy. Je to úžasný scénář, jsem z něj nadšenej. Je to velmi vážné a dramatické.

Co bylo nejtěžší na natáčení BD?
Někdy jsme se vzbudili, natočili něco pro BD1, dali si oběd, převlékli se a dělali scény pro BD2. Co na postavě Jacoba miluju nejvíc je, že se nikdy nepřestává měnit. Dělá obrovské skoky a v druhé části je to úplně jiný Jacob. Musel jsem se hodně soustředit a mít pořád v ruce knihu - mít na place Stephenie bylo velmi nápomocné. Rád jsem hrál tohohle nového Jacoba. Konečně ví, kdo je, a hodně se mu uleví. Bylo fajn hrát jeho komediálnější stránku.

Co nejlepšího ses naučil o sobě? Jak celá tahle zkušenost ovlivní tvoje rozhodnutí o budoucnosti?
Au! Dobrá otázka. Teď jsem na vás trochu naštvanej. Nevím, jestli budu umět vybrat jen jednu věc. Jako herec jsem se toho naučil spoustu. Vzal jsem si hodně od lidí, kterými jsem byl obklopen. Jako člověk… nevím, teď jste mě fakt nachytali… Jedeme dál - prostě nemůžu být za tuhle příležitost sebevíc vděčný.

Tisková konference: Jackson, Elizabeth, Nikki a Kellan

1. listopadu 2012 v 20:50 | Ajjinka

Co byste si přáli, aby se vašim postavám stalo?
Beth: Chtěla bych pauzu (směje se). Chtěla bych pro Esme trochu klidu a nějakou dobu žádné spory s Volturiovými. Dr. Cullen a já bychom si odjeli na ostrov… nechali děti jen tak. Prostě jen to, aby se věci uklidnily.
Jackson: Lovecká výprava pro chlapy by byla super.
Kellan: Rosalie a já bychom měli jít do svýho. Někoho adoptujeme!

Utahovali jste si z nových upírů?
Kellan: Šikana nové krve, jo?
Jackson: Viděli jsme všechny ty nové postavy v druhé části BD, což bylo úžasný, trochu jako upíří X Men.
Nikki: Chvíli to hrozilo, protože si, myslím, mysleli, že se jim straníme… ale ve skutečnosti jsme se snažili navázat kontakt s těmi úžasnými herci, kteří se přidali k nám na plac. Byla to paráda.
Beth: Bylo tam hodně chvil, kdy si nebyli jistí, co budeme dělat. V těchto filmech se skamarádíte s každým, vedle koho se postavíte. V jedné scéně jsem stála vedle několika herců po šest týdnů… takže jsme se sblížili, měla jsem štěstí. Někteří noví herci měli hodně dobré otázky týkající se toho, jak hrát upíra.
Jackson: Erik Odom… když přišel na plac, zmátl jsem ho. Přesvědčoval jsem ho, že mu chybí upíří zuby. Řekl jsem mu, aby si pro ně rychle běžel. Ale ve skutečnosti žádné upíří zuby nepoužíváme.

Hrála jste Esme ve všech dílech. Od doby, co už ji nehraješ, jak moc s tebou její postava zůstala?
Beth: Opravdu si vážím její přívětivosti, ušlechtilosti, kuráže. Její schopnosti nosit podpatky a šaty 24 hodin denně. Moje pravé já by nosilo oprané džíny. Byla jsem Esme několik let a osvojila si schopnost vlastnit pár podpatků a úzkou sukni.

Jak jste na tom byli s bojovou choreografií?
Jackson: Byla zábava naučit se všechny ty nové techniky. Vždycky řešíte, jak to nakonec bude vypadat na plátně, dopadlo to vážně úžasně.
Beth: Vždycky jsem vzdorovala akci. Byla opravdu výzva dělat to věrohodně. Z jistého úhlu pohledu to bylo vážně těžké. Vždycky, když mě někdo měl uhodit, bylo mi to nepříjemné. Myslím, že pro Nikki byly tyhle zadek-nakopávací scény snazší.
Nikki: Taky si ohlídat, abychom vypadali ladně a elegantně. Je to jako tanec. Je mi smutno, když si uvědomím, kolik odhodlání jsme do těchto scén dali.

Cullenovi se zúčastnili žertu, kdy během boje začala hrát hudba. Kdo byl nejlepší tanečník?
Nikki: Mia (Maestro; Carmen) to roztočila. Nemůžu uvěřit, že se o tom můžeme takhle otevřeně bavit. Dva týdny zpátky, kdy jsem se o tom zmínila, z toho bylo haló, zjevně jsem o tom mluvit nemohla.
Beth: Michael Sheen měl opravdu nějaké šílené taneční pohyby. Byl opravdu divoký a vypadal naštvaně. Bylo to vážně vtipné a rozkošné.

Povídej o roli Tarzana, Kellane.
Kellan: Ptal jsem se sám sebe, co by mělo být mou vysněnou rolí. Ta představa, že tu roli vezmu, byla docela legrační. Scénář je mnohem víc současný. Výborný scénář, plný vtipu a akce.

Nikki, s Renesmee vypadáš opravdu spokojeně. Měli děti na place nějaký vliv na tebe a zbytek castu?
Nikki: Elizabeth vám řekne, že jsem velmi mateřská, protože jsem pro ni vařila. Zbožňuju děti, ale právě teď je nechci. Jsem kolem nich ráda. Mackenzie byla mimochodem nejprofesionálnější - jak je vidět -, ale pořád jsem ohromená její schopností být fantastickou herečkou. Během natáčení jsme spolu skoro každou noc trávily vařením, společně s její rodinou.

Můžete mluvit o závěrečné scéně? Překvapí diváky?
Jackson: No, ve filmu je hodně překvapení - posledních dvacet minut filmu budou pro fanoušky, kteří ságu sledují celé roky, vzrušující. Co Melissa a Bill převedli na plátno je opravdu úžasné, věnovali pozornost zpětně prvnímu filmu, tomu, co všechnu tuhle popularitu způsobil.

Co byste dali k Vánocům vašim postavám a je nějaká superschopnost, kterou byste chtěli?
Nikki: Nechtěla bych žádnou superschopnost. Strašně by mě znepokojovalo, kdybych věděla, co si lidé myslí. Nevím, co bych Rosalii dala za dárek.
Kellan: Dal bych Emmettovi nový Jeep Wrangler. A k superschopnostem. Baví mě Jasperova schopnost měnit lidem emoce. Udělat všechny šťastné… svět by byl mnohem lepším místem.
Jackson: Dal bych Jasperovi dárkovou kartu do místní krevní banky, aby si čas od času mohl dát sváču.
Beth: Esme má všechno, co by si mohla přát. Byla by extra šťastná, kdyby Obama vyhrál. Kdybych to mohla ovlivnit, udělala bych to.

Máte nějakou upomínku z placu?
Nikki: Vždycky jsem cítila… silně věřím v karmu, měla jsem prostě něco ukrást, proč ne? Co vím, nebudeme už natáčet další filmy. Jediná věc, kterou z filmů mám, jsou baseballové boty. Příliš jsem se bála je vzít, ale Kristen je pro mě vzala, když přetáčela některé scény.
Beth: Myslím, že Nikki je opravdu dobrá v udržování si takových vztahů. Vidět nedávno dokončený film, bylo velmi emotivní. Je to konec všeho. Momentálně si to snažím nepřipouštět. Tady pořád máme ještě dva dny a pak premiéru. Budu se toho držet do samého konce.
Nikki: Vážně je mi smutno. Poslední film jsme točili téměř před dvěma roky, nenechala jsem se naplnit tou představou, že už je konec. Je to těžké pochopit. Byla to obrovská část našich životů. Byly to zásadní roky pro nás všechny. Je to zvláštní. S Jacksonem ještě budeme dělat nějaké promo akce v Kodani, takže ještě není úplně konec.

Bavili jsme se o tom, že jste členy upíří bandy. Díváte se na seriály jako je True Blood? Která je vaše oblíbená upíří postava?
Jackson: Vždycky mě bavil upíří žánr. Butler v Draculovi (2000) byl úžasný. Shadow of the Vampire je skvělý film. Dívám se teď na filmy jako je Underworld… je tu tolik odlišných typů. To je důvod, proč miluju tuhle ságu, tihle upíři jsou unikátní. Jejich svět je brilantní a zářivý. Co na BD2 zbožňuju, je to, že jsme ukázali smysl těchto upírů.

Tisková konference: Stephenie, Melissa a Wyck

1. listopadu 2012 v 20:16 | Lada


Stephenie, teď, když jsi viděla všechny postavy, kdo byl ve filmu nejblíž tvé představě v hlavě?
Stephenie: Lee Pace vynikal. Byl výborný. MyAnna Buring byla jako Tanya skvělá. Všichni si vedli dobře se svými postavami.

Jaká byla vaše reakce, když jste uviděli upíří efekty?
Wyck: Začínáme tím, že máme hrubý koncept. Připisujeme poznámky, připisujeme poznámky, připisujeme poznámky. Jakmile uvidíte hotový film, zapomenete na ty první návrhy. Líbilo se mi, jak si Bill poradil s Bellou. Bylo to rafinované a představovalo to to, co jsme ve filmu potřebovali. Když stojíte na place v Lousianě s umělým sněhem pod nohama, je těžké si představit, že je to bojiště, jak ho Stephenie popsala. Jsme velmi spokojeni s tím, co z toho vzniklo.
Stephenie: Když mluvíme o Belle jako o upírce, bylo to tam od první chvíle, kdy si nasadila kotaktní čočky. Poprvé ji jako upírku uvidíme ve vánoční scéně, byla jsem nervozní, protože jsem si říkala 'Bude to jiné? Bude to nové?' Potichu jsme si tam šťastně tančili, protože jsme byli nadšeni z toho, jak to zahrála.

Můžete mluvit o změně, která byla provedena na konci filmu?
Stephenie: Nenazvala bych to alternativním koncem. S Melissou jsme si sedly a přemýšlely, jestli to rozdělíme do dvou filmů a jak se vypořádáme s tím koncem. Přišly jsme s něčím, co vám pomůže to vidět i z perspektivy ostatních postav. Pořád mě ten konec samotnou překvapuje.
Melissa: Tu chvíli ve steak housu si pamatuju. Říkaly jsme si: 'Jak to uděláme? MĚLI bychom to udělat? Jak uděláme filmový konec, který se neodliší od knižního?' A pak nás to napadlo. Řekly jsme si 'Je to film! Můžeme to udělat!'

Co tě čeká dál?
Stephenie: Nejlépe se mi píše v noci, bez vyrušování. Děti vstávají brzo do školy. Snažím se teď psát během dne, ale prostě se nesoustředím. Co mě čeká... je těžké přemýšlet o něčem jiném, než co bude příštích pár dní, protože je to obrovský konec. Až skončím s tímhle, budu se věnovat filmu Hostitel.

Ve filmu je hodně humoru. Jak jste našli rovnováhu mezi vtipnými momenty a vážnými událostmi?
Stephenie: Humor je součást života. Myslím si, že do mých knih neproniká tak hodně, jako kolik ho je v mé hlavě. V mé hlavě je všechno ironicky podané. Bill Condon má přirozený talent to ukázat.
Melissa: Scénáře byly velmi vtipné. BD1 je emociální příběh a tenhle díl se posouvá k akci. Postavy jsou zábavné.
Stephenie: Taylor bude mít několik vtipných scén.

Jedním z největších otazníků už od počátků bylo zobrazení Nessie. Jak se to povedlo a co si myslíte o výběru Mackenzie?
Stephenie: Ano, to byl předmět diskuze už od začátku. Říkali jsme si: 'Může se to udělat tak, aby Renesmee vypada dobře?' Koukali jsme na mladší herečky, ale potřebovali jsme někoho, kdo už mohl vést konverzaci s rodiči. Když jsme uviděli Mackenzie, měli jsme s Billem naprosto jasno.
Wyck: Renesmee je v několika směrech nadpřirozeně rozumná, bylo skvělé mít devítiletou herečku, která mohla zahrát artikulování od 6 měsíců do 10 let, protože jsme ji mohli pak upravit tak, jak jsme potřebovali.

Edward tráví většinu série odmítáním přeměnit Bellu, ale zdá se to jako skvělá věc - žít navždy, mít nadpřirozené schopnosti. Dokonce i Jacob na konci uzná, že je to fajn věc. Jaké jsou nevýhody?
Stephenie: Edward se v prvních třech knihách hodně brání tomu být šťastný. Bojí se, že si to nezaslouží. On sám nebyl rád za to, že ho přeměnili. Je teď on sám tím špatným? Ale jsou naprosto šťastní. Kdyby byl věděl, že to dopadne tak dobře, možná by to udělal dřív.

Jaký byl poslední den natáčení?
Stephenie: Skvělý. Byli jsme v St. Thomas (Pannenské ostrovy).
Wyck: Celou sérii jsme dokončili v St. Thomas, na pláži, za rozbřesku. Natáčeli jsme noční koupání.
Stephenie: Bylo to opravdu dobře načasované, bylo nás tam jen pár. Nádherně jsme zakončili film - všechny filmy by měly končit v St. Thomas.

Přemýšlela jsi někdy o tom, co by byly zač děti Jacoba a Renesmee? Napůl člověk? Upír? Vlkodlak?
Stephenie: Jednou si o nich pro sebe napíšu, o jejich budoucnosti s dětmi.

Uvidíme další Twilight?
Stephenie: Nikdy neříkám nikdy.

Povězte nám o Robovi a Kristen jako rodičích.
Stephenie: Kristen byla skvělým rodičem. Chodívala za Billem a říkala mu, jak by se měla jako matka chovat k Renesmee. Rob byl takový ten pohodový táta, s Mackenzie se pořád něčemu smáli. Bylo to velmi přirozené, roztomilé. Všichni s ní chtěli trávit čas. Nebylo těžké mít ji rád.

Na Wycka - Když jsme s tebou mluvili na premiéře BD, řekl jsi, že možná pracuješ na něčem s Robem. Něco nového?
Wyck: Zůstaňme u Twilight. Myslím si, že my všichni bychom chtěli s těmi herci ještě někdy pracovat.

Tisková konference: Bill Condon

1. listopadu 2012 v 19:21 | Ajjinka, Lada

Jaké pocity teď máte, když je film dokončený?
Udělat vše pro to, aby to bylo důstojné završení ságy, byla opravdová výzva. Film začíná scénami ze všech pěti filmů. Udělal jsem to, aby si diváci vše oživili.

Představa upířích schopností… jak jste je přenesli na plátno?
Alecova schopnost byla tou nejtemnější. Pořád jsme se to ale snažili brát jemně. Bellin psychický štít je něco, co nikdo nemůže vidět, ale vy to musíte přenést na plátno. Nejde změnit něco, co je už dané. Chtěl jsem natočit Bellinu schopnost tak jemně, jak to jen bylo možné. Když ji uvidíte poprvé, je to, jako by z ní vystupoval vlastní obrys. Něco, co je její součástí. Nechtěl jsem dělat bubliny z Čaroděje ze země Oz… to už by znamenalo změnu.

Cast filmu se rozrostl. Jaké bylo představit všechny nové postavy a dát jim prostor, aby zaujaly diváka?
V tomhle filmu jsem měl tu šanci. Bylo to i součástí procesu výběru herců… tyto postavy totiž musely zaujmout v krátkém čase. Když jsme se dostali na plac, už jsme věděli, co by mohli udělat. Přisuzuji to hereckému talentu těch herců. Všichni to vzali tak vážně a všem se podařilo, aby jejich postavy vynikly.

Nerežíroval jste všechny filmy, ale všechny jste viděl. Můžete říct něco o vývoji, kterým Bella prošla, z toho, co jsi viděl - Bella prochází nejvíce změnami ze všech.
Klaním se proměně Kristen Stewart. Její vývoj byl skvělý - i když v prvních třech filmech nebyl tak velký. V první části BD je zamilovaná do muže a chystá se vdát. Natáčeli jsme první i druhou část jako jeden film. A už to mluví o výkonu Kristen Stewart. Je to úžasný vývoj, kterým si prošla, a je důležité si uvědomit, že jsme filmy točili najednou. Ráno natáčela jako nadupaná bojovnice a odpoledne hrála na kost vyhublou (natáčení těhotenství). Má v sobě neuvěřitelnou energii. Když je do něčeho zabraná, doopravdy se soustředí. Dělal jsem si starosti, když jsme si procházeli rozvrh. Ale ona byla nadšená z další výzvy. Myslím, že umírala touhou hrát upíra.

Největší výzvou jsou bojové scény. V tomto filmu je jedna obrovská. Jaké bylo její plánování a dělání choreografie?
Tahle scéna… o které nemáme mluvit… byla NEJVĚTŠÍ výzvou. Bitvy jsou těžké. Obvykle máte koně, velké vlajky a prapory. Nic takového tady není. Je nemožné je zabít… jedině utrhnutím hlav. Práce s choreografem Jeffem byla úžasná. A naši střihači na této scéně strávili dost času.

Všiml jsem si té dvojitosti - tenhle film vypadal spíš o uvědomění si sama sebe, s více humorem. Jak jste to vyvážili?
Do prvního filmu jsem dal klip z Frankensteinovy nevěsty. To byl vzor. Mělo to dobré vyvážení. Twilight není svět Batmana. Je jinak naladěný. A Michael Sheen to podle mě perfektně představuje. Je na něm něco velmi zábavného. Je to epicky akční film s upíry - někteří z nich jsou vtipní. Protože jsou tak neobyčejní.

Billův nejoblíbenější upíří film je Dracula od Coppoly.
Můžete nám říct o nárocích a rozdílech při pracování na tak velké sáze?
Když už na filmu děláte, je to stejná zkušenost, jako u ostatních filmů. I u takového filmu si musíte říct, jak ho pojmete… je tu to uvědomování si… a to je zajímavá věc. Především fanouškovská základna. Vypadá to, že Twilight je ta nejvíc interaktivní sága. První věc, co si pamatuju z natáčení v Brazílii. Dorazili jsme tam a během dvaceti minut byly paparazzi fotky online. Fanoušci si na těch fotkách všimli, že Bella nemá svůj prstýnek, takže jsme to museli napravit. Je tu trochu tlak kvůli tomu, že musíte zůstat věrní knize. Byl jsem velmi opatrný, když šlo o film, který lidi milují.

Co můžeš prozradit o změněném konci filmu? Co si o tom myslela Stephenie?
Stephenie s Mellisou 'uvařily' tuhle scénu u večeře. Schválila to, byla tam.

Můžeš nám prozradit, jaké filmové nabídky ti Twilight přineslo?
Teď budu dělat film podobný těm, které jsem vždy dělal. Je to jen o tom dělat filmy, které vás nadchnou.

Můžeš nám prozradit něco o CGI efektech v tomto filmu? Třeba u Renesmee.
V BD2 jsme měli spoustu scén se speciálními efekty a na rovinu - dokončili jsme je před pár dny. Nejtěžší byla Renesmee. Museli jsme ukázat, že roste velmi, velmi rychle. Pokaždé, když ji vidíme, roste. V několika filmech už se něco takového dělalo… Bylo to velmi složité, protože se snažíme ukázat Mackenzie Foy, vzít, co z ní známe, a představit ji v několika různých věcích. Opravdu náročná věc, na které jsme, jak jsem už řekl, pracovali ještě před pár dny. Ulehčoval nám to fakt, že je Renesmee tak skvělé stvoření.

V BD jsou krásné záběry krajiny a skvělá práce kamery. Řekni nám o tom něco.
Kniha vás zavede různě po světě a my jsme taky cestovali, abychom měli kousek Egypta, Baton Rouge, New Orleans a podobně.

Kellan a Nikki pro Glamour UK

29. října 2012 v 21:21 | Lada
imagebam.com

Jakou scénu z BD2 jste natáčeli nejraději?
K: U mě to byla páka!
N: Milovala jsem natáčení scén s Renesmee.

Nechali jste si během let natáčení nějaké rekvizity?
K: Poprosil jsem o svojí baseballovou čepici z prvního filmu.
N: Chtěla jsem si nechat baseballové tenisky, ale styděla jsem se zeptat. Kristen si o ně řekla a překvapila mě jimi.

Co jste se naučili od svých postav?
K: Být pozitivní a najít pozitivní věci v každé situaci.
N: Rosaliinu sebejistotu a schopnost zůstat sama sebou.

Nejvtipnější vzpomínka z celé ságy?
N: Catherine Hardwicke nás donutila navštěvovat kočičí hodiny, abysme se dostali do své postavy. Myslela si, že být kočka je podobné tomu být upír.

Můžete nám přiblížit 'taneční' scénu na konci filmu?
N: Ne, protože je to jediná věc, kterou lidé neznají a která není v knize.

Co bylo nejtěžší na tom být součástí Twilight?
K: Nemoci říct každému fanouškovi 'Díky'.

Jaké to je pracovat s Mackenzie?
N: Je to ta nejprofesionálnější a nejroztomilejší mladá dáma. Její rodiče jsou skvělí. Velmi jsme se sblížili. Každý týden mi píše emaily!

Kdybyste mohli dát své postavě jakoukoli radu, co by to bylo?
K: Nikdy se nestav vlastní manželce.
N: Být trpělivá a nenechat se rozhodit prkotinami.

Rádi byste pracovali na nějakém jiném projektu spojeném se ságou, nebo je tohle konec?
K: Sakra ano!
N: Neumím si představit, že bychom to odmítli.

Jaké bylo nahrávání písničky pro BD2?
N: Psaní písničky pro tenhle film byl pro mě způsob, jak dát fanouškům vše zpátky. To mě inspirovalo.

Nejlepší dárek od fanoušků?
K: Miluju umění. Vím, kolik času trvá takový můj portrét. Ty jsou pro mě velmi speciální.
N: Když jsou fanoušci kreativní - ručně vyrobené náramky a náhrdelníky.

Kdybyste mohli hrát jinou postavu, kdo by to byl?
K: Asi Aro.
N: Užila jsem si hraní 'vyděděnce', ale možná bych si zahrála někoho příjemnějšího.

Co vám bude chybět nejvíc?
N: Kontakt s fanoušky. Vím, že herci se budou scházet i dál.
K: Je nepopsatelné, jaká byla celá tahle zkušenost. Takže všechno.

Co unikátního jste své postavě dali?
K: Tu nejunikátnější věc, mě. Každý herec přenese do postavy část sebe.
N: Měla jsem ráda postavu, kterou Stephenie vytvořila. Snažila jsem se jen ukázat její zranitelnější stránku.

Jaká knížka je vaše nejoblíbenější?
K: Moje byla Twilight. Opravdu to rozjíždí celý příběh.
N: New Moon - chtěla jsem, aby se Edward vrátil.

Kdo vás inspiruje?
K: Lidé, kteří dávají, ať už svůj čas, zdroje nebo energii. Charity - já podporuji charitu Saving Innocence.
N: Nia Wardalos, Rita Wilson. Ženy, které dávají příklad dalším ženám. Také moje mamka.

Ashley prohlásila, že je těžké být slavný a randit. Měli jste nějaké problémy?
K: Jo, není to lehké, ale patří to k tomu.

Jakou jednu věc si budete z Twilight pamatovat nejvíc?
K: Je úžasné být součástí něčeho tak kultovního.
N: Jak vděčná jsem za fanoušky a tuhle zkušenost.

Kristen Stewart v japonském pořadu 'Sukkiri'

23. října 2012 v 12:22 | Ajjinka

Kristen si v Japonsku zaskočila do místní show Sukkiri. Pokusila jsem se to dokoukat, abych z rozhovoru mohla něco vytáhnout, ale shrnutí... je to neuvěřitelnej chaos. A když se tak dívám na Kristen, nejsem jediná, kdo je z celé věci tak trochu zmatený. Tak aspoň takhle - v první části Kristen pouští ukázku z dabování Twilight, potom hrají známou hru "odpověz za jistej čas na co nejvíc otázek". Například na Co v tuhle chvíli nejvíc chce, odpověděla, že je fakt v pohodě a nic jí nechybí. Jak trávíš svůj odpočinkový čas - se svými psy. Co je tvůj poklad - její psi. Kristen je celou dobu nádherně roztomile rozpačitá :D


Robert Pattinson v australské rádiové show 'Kyle and Jackie O'

23. října 2012 v 12:19 | Ajjinka
Rob mluví o konci ságy, konec je prý smutný, ale i šťastný. Srovnává propagování Twilight a ostatních filmů, u ostatních filmů je to jen o filmech samotných, u Twilight je to jiné, něco kulturního, mainstream a za celou dobu se to nezměnilo. Tvrdí, že měl vždycky blízko k Jacksonovi a Kellanovi, ale teď je Jackson táta a Kellan je pořád... v Korei. Pořád prý točí filmy na divných místech :D:D. Ale zároveň chce se všemi zůstat v kontaktu, protože s nimi strávil dlouhou dobu.

Mluvil o jeho následujícím projektu The Rover, těší se, až bude při natáčení spát ve stanu nebo tak něco. Podle Kylea mu budou stačit tři dny a bude odtamtud chtít okamžitě vypadnout. Ve filmu nebude mít australský přízvuk.

Potom přišly na řadu otázky z Twitteru. Jedna z jeho oblíbených scén je z prvního filmu, kdy před ním jde Bella kolem jeho auta (vystřižená scéna). Prý přitom dělá neuvěřitelně směšné výrazy, protože se snažil být vážný. Nakonec jeho výraz vypadá, jako by před ním prděla. Na otázku, u kterého filmu vždycky brečí, odpověděl Marley a já, prý po něm byl překvapený a zničený a už ho NIKDY nic nedonutí se na něj podívat znovu, protože to, jeho slovy, nedává. Nesnáší lidi, ale miluje psy :D Další otázka směřovala k jeho objednávce ve Starbucks, což v něm vyvolalo salvu smíchu a následně doznání, že je to trapné, ale objednává si to, co chutná jako latté, ale má to míň kalorií. Nejtěžší scény v Breaking Dawn podle něj byly porod a ty milostné, kdy s Kristen museli dělat na kamery "sexový obličeje" Chlapi by podle něj takový věci dělat neměli :D

Rob pro australské MTV

22. října 2012 v 14:10 | Ajjinka
Rob se v Austrálii rozhodně nenudí, míří z jednoho rozhovoru na druhý. Vyzpovídalo ho i australské MTV, překlad rozhovoru přímo tu.

MTV: Ahoj, Robe! Fanoušci jsou plní očekávání, až konečně uvidí Bellu jako upíra. Myslíš, že Kristen tuhle přeměnu zvládla dobře - odvedla dobrou práci?
Rob: Jo, opravdu se těšila na to, až bude upír. Ostatní, kteří se normálně ve filmu objevují, hráli upíry strašně dlouhou dobu. Takže bylo vtipný vidět někoho, jak s upírství začíná a snaží se vytvořit si vlastní verzi fyzičnosti a mentality upíra.
Ale její postava na tom byla jinak, protože se v tom naučila chodit velmi snadno. Pro ni měla být přeměna v upíra přirozeným vývojem, mělo to být snadné. Takže to bylo dost jiné.

MTV: Ve filmu jsou úžasné bojové scény, užívali jste si jejich natáčení?
Rob: Tenhle film byl těžký. Chci říct, tu velkou bojovou akci jsme točili asi dva a půl měsíce v obřím skladu, kde se normálně prodávaj krávy, s hromadou falešného sněhu a zelenými zdmi všude kolem, doslova z toho za chvíli začnete magořit! Jo, bylo drsný tohle dělat, nic se na place v podstatě neměnilo.

MTV: Když se podíváš zpátky celou sérií, jaká je tvá nejoblíbenější vzpomínka z placu?
Rob: Je jich rovnou několik. Třeba natáčení v Brazílii bylo super, docela šílené. Naboural jsem motorovej člun, což bylo dost vzrušující! Těch vzpomínek jsou mraky. Hromada z prvního filmu, bylo to při něm všechno tak jiné. Aby se všichni herci a štáb dostali na plac, jezdil pro nás minibus. Tím chci říct, že to byl úplný opak toho, čím to nakonec končilo - cestování v helikoptérách a podobně.

MTV: Než jsi dostal roli Edward v Twilight, byl jsi rozhodnutý, že s hraním skončíš. Je zvláštní, když se podíváš zpátky, že jsi ušel takový kus cesty? Jak moc se tvůj život za tu dobu změnil?
Rob: Jo, je to hodně zvláštní. Myslím, že o konci hraní uvažovalo hodně herců, když jste ve stavu, kdy si říkáte "Eh, tohle je zbytečný.", je to ta jediná doba, kdy se k vám nějaká práce dostane - musíte být totálně na dně! (směje se) Ale jo, je to zvláštní. Byl jsem vážně, ale vážně rozhodnutej, že s hraním nadobro skončím, a pak se objevilo tohle.

MTV: Takže… co dalšího máš na obzoru?
Rob: Můj další projekt budu natáčet v Austrálii s Davidem Michodem, který režíroval Animal Kingdom, a Guy Pearcem. Jo, to bude zábava. Je k tomu vážně dobrý scénář a myslím si, že David je úžasný režisér, takže to bude paráda.

MTV: Takže tě pak máme brzy očekávat u protinožců?
Rob: Jo!

Rob pro TU Magazine (Chile)

6. října 2012 v 1:51 | Ajjinka
Být upírem musí být zábava. Jakou upíří schopnost bys rád měl?
Rob: Myslím, že Edward je unavený z toho být upírem. Nevýhody převažujou nad výhodami. Máte výjimečné fyzické schopnosti, ale pořádně nemůžete v životě nic dělat. Co je dobrýho na tom, že máte sílu, když ji celou dobu musíte skrývat? Myslím, že Carlisleovi se to líbí víc, ten alespoň studoval jazyky a podobně, Edward ani neumí číst (směje se). Jediná věc, kterou Edward za sto let udělal, bylo stěžování si. Co ho těší, se týká Belly. Když ho jako člověk schválila, až pak konečně začal přijímat to, čím je. Ale tou dobou už chce být upírem i ona, vždycky byla víc připravený být upír.

Jak se cítíš po těch letech, co jsi hrál toho samého zamilovaného upíra?
Rob: Po dokončení prvních tří filmů, se dostanete do bodu, kdy své postavě začnete rozumět tak, že nevíte, kde končí ona a kde začínáte vy. Strávil jsem tolik času natáčením ve Vancouveru, že můžu říkat věci jako: "Edward by to neudělal, protože já bych to neudělal.". Nečetl jsem knihy, dokud jsme nenatočili druhý film, protože jsem měl ten pocit: "tohle je to, co by udělal on."

Edward si vybral silnou partnerku na zbytek jeho věčného života, máš rád silné ženy?
Rob: Byl jsem vychován v domě plném žen, které jsou všechny silné… Když máte pouze sestry a jste ten nejmenší, vždycky skončíte utlačovaný.

Tohle je teď konec. Jaké drobnosti ti budou chybět z placu Twilight ságy?
Rob: Ve Vancouver je jedno místo, kde prodávají kebab. Neuvěřitelně dobrej, to je něco, co mi bude chybět, a to nejhorší na tom je, že ani nevím, kde přesně to tam je, protože jídlo kupoval vždycky někdo jinej (směje se). A taky obalované kuřecí kousky z hotelového servisu (směje se).

Je pro tebe úleva, že tohle všechno končí?
Rob: Upřímně, natáčení posledních dvou filmů bylo velmi těžké a velmi dlouhé, každej den mi dvě hodiny nanášeli make-up a dělali to celejch osm měsíců. Po čase to začne nudit. Ale bude těžké nejezdit každý rok do Vancouveru.

Scházíš se se svými kolegy ze ságy?
Rob: Při natáčení prvního a druhého filmu jsme společně trávili hodně času, ale po natočení třetího se to stalo komplikovanější, protože vždycky venku pobíhali fanoušci, ať už před hotelem nebo kdekoliv jinde. Ale tihle lidi jsou jedni z těch, které v Americe znám nejdelší dobu, a vídáme se… teda s výjimkou Taylora (Lautnera), protože žije na kraji Los Angeles a já tak musím půl hodiny řídit, než se dostanu k němu domů.

Mackenzie Foy hraje dceru Edwarda a Belly a říká se, že měla sklenici nadávek, kam se dával dolar, když někdo řekl sprosté slovo…
Rob: Nadávání je něco, co dělám chorobně. Ani si neuvědomuju, že nadávám. Ale… Mackenzie jsem nikdy nezaplatil (směje se).

Nechal sis něco z filmu?
Rob: Kristen si nechala svatební prsten, ale mně nikdo nic nedal. Můj psten určitě skončil v jedné z těch Hollywoodských Planet restauracích. Možná už ho můžete koupit na eBay (směje se).

Cítil jsi velkou zodpovědnost, když jsi dělal poslední film? Po tom, co ty předchozí byly tak úspěšné…
Rob: Twilight, i když je tak obrovsky úspěšnej, je pořád dost jinej. Je tu hromada věcí, které mu jsou podobné. Ale dokonce The Hunger Games, ve kterých je hlavní hrdinka taky holka, nejsou stejný žánr. Za první promítací víkend vydělal hodně peněz, taky jsou filmy založené na knižní sérii pro teenagery, ale není to stejné jako Twilight.

Jsi fanoušek The Hunger Games?
Rob: Pár dní zpátky jsem se díval, ale nedodíval se. Ale je to skvělý. Není to vůbec podobné tomu, co jsem si myslel. Není to přesně to, co jsem čekal, ale je to zase něco jinýho. Je to zajímavý. Je docela vtipný, že to někteří lidé nazývají jako nový Twilight, protože mu to není ani podobné.

Když se podíváš pět let zpátky, byl bys rád, kdybys věděl něco o tom, jaký bude tvůj život po Twilight?
Rob: Bylo mi jednadvacet, když to celé začalo, a já byl součástí party kamarádů, které se furt držím. Oni věděli, čím chci být. Natáčení filmů je zábava, není na tom nic složitýho, jen to okolo filmů je někdy šílený. Každého promítání nebo podobné akce se zúčastní zástupy lidí, ale je důležitý vidět tu zábavnou část toho všeho.

Čteš si rád věci, co o tobě píše tisk?
Rob: Jo, ale většinou vypadám jako blázen v těch všech věcech, co si vymýšlí. Nějakej čas zpátky jsem četl v časopisu o tom, že jsem si vzal Kristen. Psali tam, jak jsem ji požádal o ruku. Údajně jsem ji vzal na pláž, oba jsme byli v uhlazených šatech a já hrál na svoji kytaru. Doufám, že kdybych ji takhle požádal, řekla by mi ne (směje se). Je to ohavný, ne proto, že si něco vymysleli, ale proto, že tím ze mě dělají toho největšího idiota pod sluncem (směje se). Proč si nemůžou vymyslet něco o tom, že jsem ji požádal ve vesmírné lodi, nebo nějak podobně?

Jakou lidskou vlastnost oceňuješ po tom, cos tak dlouho hrál upíra?
Rob: Asi to, že vím, že je na všechno vyměřenej čas, nelíbí se mi myšlenka věčného života. Musím mít důvod kvůli něčemu ráno vstát. Možná je trochu depresivní o tom tímhle způsobem přemýšlet, ale tak to je.

Za překlad do angličtiny díky RobstenDreams

Kristen pro Refinery29

3. října 2012 v 13:06 | Ajjinka
Řekneme to. Kristen Stewart pro nás vždycky byla trochu záhadou. Je herečkou v obrovské sérii plné závislých-křičících-fanoušků, která nevypadá, že by chtěla zářit na výsluní, hlídá si své myšlenky a pocity způsobem, který o ní umožňuje psát šílenosti. Také se nezdá, že by jevila velký zájem o krásu - zatím. Nyní je tváří jedné naší oblíbené nové vůně Florabotanica od Balenciaga.
Jsme do ní tak trochu zamilovaní… A co jsme se naučili? Je přemýšlivá, ochotná zkoušet nové věci a co se týče osobního stylu, je inteligentní a sebevědomá. Což je všechno, co hledáme ve svých přátelích.
Přečtete si, jak přes módu poznala sama sebe, o chvílích na červeném koberci a jejím nadšení z knihy Jacka Kerouaca On the Road.

V pátek jsi byla na přehlídce od Balenciaga. Jaké to bylo?
Kristen: Úžasný! Bylo to vážně neuvěřitelný.

Viděla jsi v ukazovaných modelech nějakého favorita, který k tobě opravdu promluvil?
Kristen: Byl tam ten malý bílý korzet, pod kterým se většinou nic nenosí, ale oni pod něj dali tričko a byl úžasnej! A taky některé sukně a boty - ty byly skvělý! Přijde mi, že vůbec nemusím přemýšlet o tom, co budu následující půlrok nosit, protože je to vlastně už vyřešené.

Když vidíš modely takhle, víš okamžitě, které z nich bys chtěla na červený koberec?
Kristen: Všechny ukázky, co jsem dnes viděla, definitivně patří na koberec. Žádný z modelů, které jsem dnes viděla, bych nemrhala něčím, co by nebylo důležité, protože všechno tady kolem bylo prostě impozantní a slušivé. Balenciaga je mimořádná a já nechci, aby to znělo povýšeně, ale myslím, že potřebujete znát sami sebe, abyste nosili šaty, které k vám doopravdy patří.
Co na módě miluju, je to, že můžete najít věci, které vás překvapí v tom, že vám pomohou odhalit skrytý části sama sebe. Balenciaga tak působí jako nikdo jiný, vždycky si jejich věci užívám. Nicolas (Ghesquière) vždycky vybere ty nejlepší věci vůbec!

Když to vezmeme jinak, jak estetika Balenciaga odráží tu tvou? Co se ti líbí na Ghesquièreho návrzích?
Kristen: Myslím, že je to rovnováha - můžete vypadat opravdu pěkně, záleží na tom, který kousek si rozhodnete vzít, ale stejně tak to může být opravdu těžké, abyste toho docílili. Je těžké najít značku, se kterou by to bylo jednoduché. Já vím, že to vypadá, že běžně nosím jednoduchý kusy a hodně černé, ale já mám ráda barvy! Chci říct, Nicolas do toho opravdu jde, pohrává si se vzory - jeho vzorované džíny jsou lepší než kohokoliv jiného.


Chápeme, že na sebe nechceš upozorňovat oblečením, když tě fotí tisíckrát za den, ale přemýšlela jsi někdy o tom kombinovat barvy a vzory v tom, co běžně nosíš?
Kristen: Máte pravdu, důvod, proč mě vidíte nosit obyčejné věci, je ten, že paparazzim nechci dát nic. Chodím každý den ve stejných věcech, takže nemůžou nic říct. Takže to může vypadat, že nad tím vůbec nepřemýšlím, ale nedávno jsem si dala všechny svoje věci k sobě, OCD-styl, a uspořádala je. Jak holčičí!
A možná budete překvapeni, ale mám v šatníku víc než jen bílé tričko a pár džínů, vlastně mám pár fakt super hadříků! A myslím, že je začnu využívat. Čím jsem starší, cítím se víc pohodlně a nacházím se v těchhle věcech, které mě definují. Dřív to bylo vážně jen tričko a džíny, ale teď se to mění.

Ale na koberci, seš, zdá se, docela odvážná, co se týče toho, že nosíš, co se ti líbí, a bereš na sebe konvenční rizika - třeba když tě bolí noha a máš na sobě conversky k úchvatným šatům. Kde bereš tu sebejistotu?
Kristen: Je opravdu důležité, aby se vám líbilo, co máte na sobě. Je to docela poznat, když se mi nelíbí, co nosím, nebo je taky poznat, když nosím věci určené jiným. Kdykoliv, když nevypadáte nejlíp, jak jen můžete, nebo vám oblečení úplně nesedí, pravděpodobně budete pořád vypadat dobře, když se vám ty šaty líbí.

Takže tvá mantra je jednouchá: "Tohle mě dělá šťastnou, to si obleču."?
Kristen: Jo! Někdy nemáte tu správnou náladu, když se chystáte na nějakou akci a můžete pak vypadat oblečeně-neoblečeně, ale než tam jdete, musí vaše šaty vyhovovat vaší energii. Zní to totálně sebestředně, ale funguje to.

Může to znít jako klišé, ale máš nějaké tajemství, jak nenuceně pózovat fotografům?
Kristen: Znovu - myslím si, že jde hlavně o to, jak se cítíte v tom, co máte na sobě. Ve skutečnosti mi není moc příjemné, když se fotím, takže se přes to snažím dostat. Nedávno jsem ale měla hodně záležitostí s On the Road, a byla jsem neuvěřitelně v pohodě, ne protože jsem hrdá na sebe, ale protože jsem hrdá na všechny, kteří na filmu dělali, i na to, že jsem mohla být součástí téhle party. Takže si myslím, že tajemství, jak se nechat dobře nafotit, je mít pro to dobrý důvod. Jen se nehrb, holka! Vím, že je to zvláštní, když to říkám já, ale je to pravda.

Všichni se hrozně těšíme na On the Road! Byla jsi vždycky fanoušek Kerouaca?
Kristen: Četla jsem On the Road, když jsem byla nováčkem na střední, a Waltera (Sallese, režiséra filmu) jsem potkala, když mi bylo sedmnáct. Vím, že jsem to řekla už mnohokrát, ale opravdu to už v tu dobu byla moje oblíbená kniha, byla jsem jí posedlá. Milovala jsem ta slova, tolik zatraceně dobrých slov - opravdu se mi líbila, nebyla obalená a to tomu příběhu tak nějak ještě něco dodávalo.
Je to opravdu těžké vysvětlit. Byla jsem jako: "Musím najít takové lidi!" Vážně jsem se chtěla obklopit lidmi, kteří vás opravdu popostrčí. Když jsem potkala Waltera, byla jsem mladší než postava v knize a nedokázala jsem si představit sebe v samotném příběhu. Ale přistupovala jsme k tomu zhruba tak: "Udělám cokoliv!", a když jsem konečně tuhle roli dostala, váhala jsem: "Jsi si jistý? Je mi sedmnáct!" Naštěstí jsem měla pár let na to dospět, bylo mi dvacet, když jsme začali natáčet. Ale fanouškem jsem někdy od čtrnácti nebo patnácti let.

Jsi tváří parfému Florabotanica od Balenciaga, a my zbožňujeme ten nebezpečný prvek v tradiční květinové vůni. Jak se cítíš, když ho nosíš?
Kristen: Nikdy dřív jsem se příliš nevoněla, ale myslím, že je to stejné, jak už jsem před chvílí řekla, když jste starší a nacházíte styl oblečení, které vás definuje - není to povrchní, je to kreativní - a v tomhle je to stejné. I parfém vám může pomoct najít část sebe.
Obvykle bych květinové vůni nefandila. Ale tohle je opravdu hřejivá vůně. Je mnohem nebezpečnější, než byste od květinového parfému očekávali, ale to se asi očekávalo - když se jedná o Balenciaga vůni, nečekáte babiččin parfém. Rozhodně nebudu lhát, když řeknu, že se mi líbí!

To je jedině bonus!
Kristen: Eh, ani netušíte jaký.

Když jsi na červeném koberci, máš tendenci nechat se fotit vážná - rozhodně nejsi ta ruka-v-bok holka…
Kristen: Bože, když někdy vidím svou ruku v bok, okřiknu se: "Přestaň!"

Víme, že nejsi zrovna make-upová holka, ale máš nějaký oblíbený produkt krásy?
Kristen: Používám Proactiv - to je dobrej matroš.

Máš nějaké tajemství krásy, které ses naučila z placu nebo z backstageí?
Kristen: Ani ne, ale používám opravdu hodně suchý šampón.

Rozhovor s Robem, Kristen a Taylorem

26. září 2012 v 20:44 | Ajjinka
V jednom z filmových magazínů se objevil nový rozhovor s Kristen a Robem, který byl pořízen někdy v době Comic-Conu, takže v polovině července.

"Měli by to natočit jako porno film. To by bylo skvělý," vtipkuje Robert Pattinson, spekulující o potencionálním přetočení Twilight. Tahle sága má opravdu skutečný dopad na diváky, poukazuje na to i hlavní trojice, která kvůli sáze vydělala miliony. Pattinson (26), Stewart (22) a Lautner (20) označil i magazín Forbes jako jedny z nejvíce vydělečných celebrit pod 30 let.

Dnes je Lautner typicky rozjařený, Pattinson nás vítá v baseballové čepici s kšiltem dozadu a pak vzpomíná na svůj první rozhovor s Total Film před čtyřmi roky. "Bál jsem se, že budu mluvit jenom o sobě," vysvětluje po tom, co odloží elektronickou cigaretu. "Takže jsem se donutil zajímat se i o ostatní lidi, i když sám bojujete s tím přijít na to, o čem váš život je."

Kristen sedí uvelebená v hotelovém křesle, na sobě má uplé džíny a vypadá mnohem víc uvolněně, než v předchozích rozhovorech. "Z první tiskovky jsem byla vyděšená," vzpomíná na začátky celé ságy.


Jakou radu bys dala svému mladšímu já pro první den natáčení Twilight?
Kristen: Řekla bych: "Drž se neusmívání se v Twilight. Úzkost je mnohem lepší než rozjařenost, protože to líp vystihne náladu scény (atmosféru) a všichni se o tom za chvíli přesvědčí (crew a režisér). Všechny ty scény byly tak vážné. Měli se vypořádat (ve filmu) s těžkými záležitostmi. Štáb byl jako "Možná bychom to mohli trochu odlehčit?" a já na to: "No, takhle to zlehčovat nemůžete." To je to, co lidi chtějí - tu syrovost. Taky bych si vzkázala: "V následujících pěti letech se pro tebe budou věci vyvíjet dobře. Jsi víceméně šťastná, tak se prostě uklidni. Relaxuj, Kristen."

Jaké chvíle ze ságy si nejvíc pamatuješ?
Kristen: Natáčení svatby bylo velmi očistné. Pamatuju si, jak jsem seděla v těch složitých svatebních šatech, zabalená do ošuntělého pršipláště, ve špinavé garáži s celou bandou, kde jsme se snažili nezmrznout, uvědomovala jsem si, že je to pravděpodobně poslední chvíle, kdy jsme všichni pohromadě. Taky si pamatuju, když jsem poprvé potkala Roba s Taylorem. Pamatuju si obě ta setkání. Byly to velké chvíle.

V jakém ohledu tě sága změnila jako herečku?
Kristen: Hraní ve filmech mě víc otevřelo. Byla jsem uzavřená, když jsem byla mladší. Opravdu upřímný způsob, jak hrát Bellu, je ukázat, že nosí své srdce na dlani. Můžu ukázat jen své srdce a své rozpaky. Bylo to zajímavé sledovat. Někteří lidé to nesnáší. Ale já jsem na to hrdá.

Jakým způsobem se Rob změnil od začátku ságy?
Kristen: Rob je směšně náročný. Vidím ten nápor a je to teprve začátek… hlavně teď, když se všechno chýlí ke konci. Neřekla bych, že je to přímo změna, spíš něco, co se dostalo napovrch a co se vyvíjí.

Je smutné nebo osvobozující, že Twilight končí?
Kristen: Obojí. Takový ten prchlivý smutek dorazil a to možná jednou nebo dvakrát po skončení. Jako třeba když najednou ucítíte něco, co vám připomene natáčení. Ale mezi chvílemi, co se vám něco takového stane, to smutné není. Každý si myslí, že je těžko říct sbohem, ale těžší je říct sbohem všem těm lidem a hercům z natáčení, se kterými jsem nestrávila jen pět týdnů. Byly to čtyři roky. Jsem připravená se rozloučit. Jsem naprosto v pohodě. Jednou musel být příběh dovyprávěn, připadá vám, že jste udělali všechno, co jste mohli. Je pak docela jednoduché odejít. Není to tak, že bych to přímo opouštěla. Tahle sága bude navždy mou.

Jakou radu bys dal svému mladšímu já pro první den natáčení Twilight?
Rob: Doslova při první klapce první scény jsem musel běžet a chytit Kristen. A skoro jsem si při tom roztrhl zadkovej sval, moji hýždi, protože jsem si špatně dřepnul. Takže bych si poradil: "Nedřepej si tak nízko."

Jak tě zkušenost s Twilight změnila?
Rob: Asi jsem víc nejistý. Zmenšilo se mi ego (směje se). Po prvním filmu jsem si myslel, že jsem v pohodě. Dokončil jsem film a poprvé jsem z něj měl nějaký peníze. Twilight trailer vypustili ven a měl osm milionů zhlédnutí, takže jsem prožíval všechny ty nejlepší věci, když jste ve filmovém trháku. Setkával jsem se s lidmi, kteří říkali: "Tohle je ta žhavá novinka, co?" Všichni se o tebe zajímali, ale nikdo nevěděl, kdo mimo film seš. Takže jsem strávil osm měsíců s každým, kdo si myslel, že jsem byl super. Byla to vážně zábava. Na začátku to bylo jiný. Novinky o nás a podobné věci byly v normálu, teď je to šílený. Teď je to velký, stanete se šíleně opatrným. Bojíte se všeho. Teď prostě zůstávám doma.

Nechal sis nějakou upomínku z filmů?
Rob: Při prvním dílu jsem si nechal převážnou část šatníku, protože jsem předtím neměl moc oblečení. Dělal jsem jeden rozhovor - s MTV nebo něčím takovým -, které vedla superfanynka. Měl jsem za ní jít a překvapit ji a asi po deseti vteřinách mi povídá: "Ty nosíš stejný věci jako Edward?" Úplně jsem zapomněl, ale měl jsem na sobě ty samý hadry!


Kristen tě popsala jako 'směšně náročného'. Je to Pravda?
Rob: Myslím, že chci být… Rozdíl mezi mnou a Kristen je ten, že ona může celý den pracovat a na jeho konci může říct: "Udělala jsem to nejlíp, jak jsem jen mohla. Jsem spokojená." Já si ani nemyslím, že jsem ve svým životě měl den, kdy bych tohle mohl říct. Vždycky domů dorazím podrážděnej a příští den to chci opravit. V tomhle případě nevím, kdo z nás má větší ego. Jestli ona, protože si myslí, že to co odvedla, stojí za to, nebo já, protože si myslím, že jsem tak skvělej, že to nikdy nebude dostatečně dobrý.

Co pro tvoji kariéru sága udělala?
Rob: Udělala toho hodně. Ale zároveň mě i zaškatulkovala. Můžete zmizet stejně rychle, jako někdo, kdo na takové sáze nedělal. Není to žádná vstupenka kamkoliv. Pečlivě přemýšlím, jakým směrem se po tom vydat. Nemůžete dělat, cokoliv se vám zachce. A kdybych někdy přestal hrát, chci, aby si lidi moje filmy pamatovali jako zajímavé i poté, co skončím.

Jak ses změnil od té doby, co sága začala?
Taylor: Já, Rob a Kristen jsme hodně dospěli. Ale jsou to pořád ti samí lidé, jako byli před čtyřmi lety. Nijak je to neovlivnilo. Doufám, že to samé můžou říct oni o mně.

Nechal sis nějakou upomínku z filmů?
Taylor: Nechtěli mi nic dát! Přál jsem si, abych si mohl nechat svou paruku z prvního filmu. Byla by paráda mít ji teď. Ale nasadil bych si ji někdy znovu? Ne. Ta věc je odporná!

Jaký je tvůj nejoblíbenější film ságy?
Taylor: Zbožňuju Eclipse, protože to byla vážně bomba s hodně akce. Bylo temné, ostré. A první část Breaking Dawn, protože to je intimní film a je víc řízený postavami. Poslední film je epický s milým emocionálním koncem, který si fanoušci užijí.

Takže co po Twilight?
Taylor: Hledám role více reálných postav, které se vyrovnávají s opravdovými lidskými problémy, ne s tím, že se mění ve vlkodlaka nebo ty, co se nesnaží získat holku, která je poblázněná upírem! Také připravujeme s Gusem Van Santem film.

Jak se díváš na své vlastní výkony?
Taylor: Bylo důležitého dát do něj všechno, co jsem měl, bez rozčilování. A jestli jsou nějaké věci, které bych udělal jinak? Samozřejmě. Ale jsem extra pyšný na celou ságu a všechno, co je v ní. Jsem spokojený s tím, co jsem udělal.

 
 

Reklama