Listopad 2012


Nové fotky Stephenie pro THR

29. listopadu 2012 v 17:35 | Ajjinka |  Photoshooty
The Hollywood Reporter vyhlašoval žebříček 25 nejvlivnějších autorů, kde se Stephenie se svými více než 63 miliony prodanými výtisky umístila na 10. místě. Na fotkách s Jakem Abelem (Ian) a Diane Kruger (Hledačka). Zároveň si také můžete přečíst celkem zajímavý rozhovor, který Stephenie THR poskytla. Mluví v něm o natáčení ságy, o jejím psaní, scénářích, konkurzech, The Host,...
Bill Condon pro MTV

27. listopadu 2012 v 20:19 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část II.
MTV zveřejnilo nové video s Billem Condonem, ve kterém mluví o tom, jak se připravovaly závěrečné titulky, které měly být takovým malým sbohem pro fanoušky.


Také se zmiňuje o možných bonusech na DVD, je tu prý pár dalších scén, které zachycují cestu Volturiových do Forks, pak scéna, kdy Bella trénuje k boji a kde ji Edward učí ten badass kopanec, který jsme viděli v závěrečné bitvě. Také o proslovu, který na bitevním poli měl Garrett. O slavné scéně s miskou s Jacobem a Rosalií se ale nezmiňoval.

VIDEO ke zhlédnutí
Dopis pro fanoušky od Billa Condona

26. listopadu 2012 v 12:42 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část II.

Zdravím naši celosvětovou Twilight rodinu.

Z letadla z Madridu do Berlína vám znovu píšu, tentokrát ve chvíli, kdy konečně uvidíte výsledek toho, na čem jsme tak intenzivně pracovali. Je těžké uvěřit, že po dnešní premiéře v Berlíně bude moje TWILIGHT cesta u konce. Jsou to skoro tři roky, co jsem vám poprvé napsal. Jsem velmi hrdý na to, co jsme od té doby společně stvořili, a doufám, že ČÁST II plně splní vaše očekávání velkého finále Stepheniiny ságy. Držím palce, abyste se alespoň trochu ubránili spoilerům. Abyste se mohli těšit na zvraty a překvapení, která jsme pro vás připravili.
Znovu vám děkuji za to, že jste mi dali možnost cítit se součástí vaší fanouškovské online rodiny… za to, že jste spali ve frontách v San Diegu, za smích v hale H… za to, že jste přicestovali z takových dálek, abyste se k nám přidali v LA, k poslednímu stanovému městečku, k letošnímu Fan Campu. Děkuji za důvěru, se kterou jste mi do rukou vložili část něčeho, na čem vám tolik záleží - snažili jsme se každému detailu věnovat pozornost s vaší vášní. Nemyslím si, že se někdy budu stydět za to, že nás první natáčecí noc v Riu špehovali Twilight fanoušci z celého světa. Díky fotkám Belly a Edwarda z jejich líbánek, které byly postnuty online, jsme byli upozorněni na to, že chybí zásnubní prsten… (Omlouvám se - znovu!)
Stejně jako vy všichni, to, co si odnesu z doby, kterou jsem strávil ve Forks, jsou skvělá přátelství - s našimi talentovanými herci, novými tvůrčími partnery jako je třeba Melissa Rosenberg (scénáristka), Guillermo Navarro (kamera) a Phil Tippett (speciální efekty). Doufám, že se všemi zůstanu v kontaktu a že s nimi budu brzy opět pracovat na vysněných projektech. V LA, při pondělní premiéře, Phil řekl, že bychom měli udělat "krvavý, velký film s monstry." Ale šlo by tam zasadit muzikálové číslo?
Uvidíme se v kině.

Navždy,
Bill


Díky za to, že děláte Twilight domovem. Bill Condon.

Příběh jednoho soundtracku

23. listopadu 2012 v 18:26 | Ajjinka |  Zajímavosti
Pro jiný web jsem se snažila udělat PR článek pro jeden nejmenovaný internetový supermarket, a protože se to nakonec vyvrbilo trochu jinak, dávám jej i sem :D


Hraje Where I Come From od Passion Pit, Bella čiperně skáče z nemocničního lůžka a svým extrémně nadupaným upířím zrakem zkoumá okolí. A sebe v právě vyleštěném zrcadle. They're just things písnička pokračuje a v jako každém správném upířím (romantickém) filmu se dočkáváme vášnivého polibku hlavních postav. Fanynky v sále omdlévají, muži s ironickým úsměvem vrtí hlavou.
Neuvěřitelnou rychlostí přeskakujeme několik scén, už z dálky slyšíme postupně se zesilující hudbu. Je tma a z husinu-nahánějícího lesa radostně vyskakují Cullenovi. Dancing in the moonlight glow… Alice Belle nadšeně předává klíče a potutelně se usmívá. Ti, co četli knihu, se už také potutelně usmívají, ti, co ji nečetli, nechápavě krčí čela. Většina mužů v sále tak najednou připomíná štěňátka šarpejů, jen bez té přebytečné roztomilosti.
Hudba se postupně mění v pomalejší, sladší… The blood that you spill will wash what you lack zní slova jedné z dalších písní. Na obloze čirou náhodou vysvitne měsíc a ozáří novou chaloupku pro Edwarda a Bellu. 3+ nic. Upíři kuchyň nepotřebují, protože nepotřebují jíst.
Stejně tak nepotřebují spát.
I tak ale v ložnici trůní velká postel s pancéřovými výstelkami, aby přežila řádění novorozené upírky. Fire in the water navodí uvolněnou atmosféru, fanynky v sedačkách vl…áční, jejich muži protáčí oči a nenápadně pokukují po plátnu, jestli se střihači nesmilovali a nenechali v rychlých střizích nějaký pikantnější záběr. Bohužel pro ně ne. Píseň končí slovy I think we'll be alright, což někteří z mužů i půl hodiny po odchodu z kina zatvrzele popírají.
Zhroucená těla žen se na sedačkách napřimují, na scénu totiž přichází Kellan Lutz a jeho nabušená hruď. Ozývají se první tóny The Antidote, muži se také napřimují, protože to konečně vypadá, že se alespoň nějaký interpret ze soundtracku nenechal pobláznit upířím světem, jakmile se ale ozvou slova I'll suck your venom out, jejich předčasné nadšení mizí, stejně tak ruka z jejich kolena, jak si jejich přítelkyně musí přidržovat obě dlaně u úst, aby zabránily slinám dostat se ven.
Proběhne pro muže pár nepodstatných scén, když se z obřích repráků ozve tesklivý hlas a slova písně Heart of Stone. Na ženy padá smutek. Muži se nadějně připravují na další milostnou scénu, ze které by mohlo něco kápnout. Nic takového se nestane. Zklamaní opírají záda zpátky do proležených sedaček a snaží se tvářit co nejmíň otráveně, protože v koutku mysli pořád vědí, že jejich multifunkční přítelkyně zvládají sledovat film i je.
Atmosféra v sálu dosahuje bodu mrazu, jakmile začne hrát Ghosts od Jamese Vincenta McMorrowa, který správně navodí smutnou náladu. Bella si uvědomuje, že s Edwardem umře. Ženy v sále zamačkávají slzu, muži se snaží skrýt škodolibý úsměv. Úspěšně se svými polovičkami zvládli čtyři filmy v kině, zaslouží si alespoň malé zadostiučinění.
Nemůžou se dočkat toho, až uvidí toho nagelovaného frajírka bolestivě umírat. Nic na tom nemění ani fakt, že se obtěžuje s oblíkáním trika.
Přichází bitva. Ženské části publika naskakuje husí kůže, drtí ruce svých poloviček, ty se už úsměv skrýt nepokoušejí. K jejich smůle bitva končí dobře. Umřel jen jeden upír, což jim přináší jen velmi mizivé uspokojení.
Začíná hrát Speak Up. Ženy se culí nad romantickou vizí, která samozřejmě slibuje krásnou budoucnost všem jejím aktérům. When we meet another way… Mužům se v hlavách vytváří úplně jiné asociace spojené s textem. Kdyby něco proběhlo jinak, mohli by teď s přítelkyní sledovat další díl Transformers a Megan Fox.
Všechno dobře končí, v záběru se objevuje známá louka. Ženy bez zábran slzí, mužům neklidně poskakují nohy, jak už očekávají konec. A Thousand Years se pomalu rozehraje. Můžům přijde podezřele povědomá, jejich přítelkyně si tiše zpívají už předem naučený text. Uplakaně se usmívají, vděčné, že všechno dobře dopadlo. Smutné, že už nikdy nebude pokračování. One step closer… Muži toužebně vyhlížejí dveře. Ženy pořád zpívají. Edward s Bellou se líbají.
Film končí, na obří plátno naskakují první titulky. Ženy si otírají slzy, dojaté tím roztomilým závěrem, který režisér vymyslel. Muži se snaží dostat z hlavy tóny té silně návykové písničky, ale marně. Už i oni si notují I'll love you for a thousand more.
Muži se zvedají, ale jsou okamžitě strhnuti zpátky do sedaček svými drahými polovičkami.
The Forgotten od Green Day. Ženy vzlykají nanovo. Muži se snaží rozpomenout, proč v mládí Green Day vůbec poslouchali.
Bittersweet od Ellie Goulding. Ženy se pomalu uklidňují. Muži se snaží nemyslet na to, jaká je Ellie Goulding kočka. Nenápadně si při svém snažení dávají nohu přes nohu. Mají kliku, následují ještě dva songy. Stisk jejich poloviček ještě zesílil.
New for You v podání Reevea Carneyho. Ženy znovu pláčou. Muži nemůžou uvěřit tomu, že je interpret chlap.
Poslední písní je All I've Ever Needed od Paula McDonalda a Nikki Reed. Ženy se naklánějí k mužům a šeptají jim, že Nikki hraje ve filmu Rosalii. Muži už se ani nesnaží předstírat zájem.
Now that I've got you, I've got everything my dear! s těmito slovy se celý sál zvedá. Všichni plní rozporuplných dojmů, ale všichni stejně ovlivnění dokonale vybraným soundtrackem, který můžete mít doma snadno i vy!


Carter Burwell o psaní ukolébavek

22. listopadu 2012 v 20:21 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část II.

Na oficiálním webu Cartera Burwella, autora score k Twilight a oběma částem Breaking Dawn, se objevil článek o vytváření hudby k druhé části. Celý si jej můžete přečíst zde, milý úryvek týkající se ukolébavek, máte tu :)

"Hudbu pro Breaking Dawn, part 2 jsem začal psát víc jak dva roky před jeho premiérou. Režisér, Bill Condon, navrhl, že jako Edward v prvním filmu hrál Bellinu ukolébavku, měl by teď stvořit ukolébavku pro svou dceru Renesmee.
To znamenalo, že jsem ji musel napsat ještě předtím, než se začala natáčet druhá část, která se ale natáčela zároveň s tou první. Ukolébavku chtěl Rob Pattinson zahrát před kamerou, musel jsem napsat něco, co by Rob mohl zahrát a měl čas na to se to naučit. Pár týdnů před tímhle Billovým návrhem jsem zjistil, že sám budu mít malou holčičku. Skladbu jsem tak nevyhnutelně psal s myšlenkami na svou vlastní dceru, stejně tak jako na tu Edwarda a Belly. Je to skoro stejné jako příběh Belliny ukolébavky, která byla původně napsána pro mou ženu. Z nějakého důvodu tu je jakási paralela mezi mým a Edwardovým životem."

Jackson Rathbone v Today Show

21. listopadu 2012 v 13:07 | Lada |  Videa


Charlie Bewley lovcem v The Vampire Diaries

21. listopadu 2012 v 10:16 | Lada |  Události


Z upíra lovcem upírů - Charlie Bewley aka Demetri v seriálu The Vampire Diaries ztvární Vaughna, jednoho z pěti lovců. Konkrétně Charlieho uvidíme ve 13. epizodě čtvrté série.

Bližší popis Vaughna z blog.zap2it: 'Asi jste slyšeli, že se v seriálu brzy představí Vaughn, 'nádherný, okouzlující, rostlý a drsný' chlápek se super-sexy přízvukem a věkem ke třicítce. Je jedním z Pěti a je velmi spokojený se svou vrchní pozicí v nadpřirozeném potravním řetězci. Ví toho hodně na Damona a nebojí se to použít, aby nad ním měl navrch. Čemu ale tak úplně nerozumí je to, jak silné city chová Damon k Eleně.'