Říjen 2011

Bill Condon o Irině v Breaking Dawn

31. října 2011 v 15:12 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část I.
Bill Condon v rozhovoru pro Fandango odpověděl na otázku, nad kterou zapřemýšlel asi každý čtenář, který při čtení Breaking Dawn dával pozor.

Fandango: Co dělá Irina na svatbě (jak jsme viděli na stillskách a v traileru)? To se dost liší od knihy.
Bill: V tomto případě je to jen o tom, jak dobře film zvládne vypravování. Představte si, kdyby tam nebyla a v druhém filmu se jen tak ukázala, uviděla Renesmee a začala vyvádět. Nikdo by nevěděl, co je zač. I ve filmu budou mluvit o tom, kdo je, stejně jako v knize. Nebo jsme ji mohli nacpat do nějakého neohrabaného flashbacku. Pokud ale chcete něco opravdu filmového, musíte to dát do přítomného času. Nechce na svatbu přijít, je k tomu přesvědčená, ale když je tam, vidí něco, co ji rozčílí a uteče - takže uvidíte, budete svědky toho, co ji trápí. Její problém s Cullenovými je základním pilířem celého druhého filmu. Část toho, proč je na svatbě, má něco společného s tím, co se odehraje v první půlhodině druhé části.


- Esme, Irina, Kate, Tanya -

My Way - 6. kapitola

30. října 2011 v 20:58 | Ajjinka |  My Way

15+ za jeho slovník ;)

Carmen na nás čekala před sídlem McCartyových. Bydleli až na samém konci New Hampshire, ale nemohl jsem riskovat, že by jela v jednom autě s Rosalií. Kdyby nevěděla, že se mnou občas spí, možná by ji měla ještě trochu ráda. Teď už pro ni neexistovala. Jak by taky mohla? Uspokojovala moje prasácký choutky, jak to Rosalie nadšeně nazývala, čímž se automaticky v jejím žebříčku oblíbenosti degradovala někam pod špinavý veřejný záchody a pokročilou fázi tubery.
Takže jsem se nedivil, že ji ani nepozdravila, jakmile jsme vystoupili z luxusního černýho fára s vlastním řidičem. Seděl jsem vpředu a celou cestu se snažil ignorovat tokání, který ti dva vzadu předváděli. Bylo to na poblití. Ale usmívající se Carmen stačila k tomu, abych je hodil za hlavu. Tady se naše cesty rozdělovaly.
Nesnášel jsem tyhle snobský akce, kde každej chodil s nosem u stropu. Ale měl jsem pár osvědčenejch triků, jak si i takový šílený večery užít. Alkohol byl totiž všude kolem.


Hladina adrenalinu na DVD

30. října 2011 v 16:27 | Lada |  Události

Při dnešní útrpné cestě po Globusu na mě u pokladen 'vybafnul' Kellanův obličej, po bližším prozkoumání jsem zjistila, že je v prodeji akční film Hladina adrenalinu, ve kterém Kellan hraje jednu z hlavních rolí. DVD stojí 99 Kč a vyšlo 24.10., takže možná už nepůjde sehnat úplně všude.

Nikki a Jackson v Itálii

30. října 2011 v 12:45 | Lada |  Akce
Nikki Reed a Jackson Rathbone se momentálně nacházejí v Římě, konkrétně na International Rome Film Festival.

Fotky z Lancia Café:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com

A z photocallu:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Robert Pattinson pro CineMania

30. října 2011 v 12:35 | Ajjinka |  Rozhovory
Máme tu pro vás další Robův rozhovor pro časopis CineMania. Přeložila ho úžasná a dokonalá Nebraska a my jí moc děkujeme!:))

Všichni mluví o erotických scénách...
Ta knížka je skvělý příklad toho, jak v podstatě nic neukázat a přitom jiskřit erotikou. Hraje si s představivostí lidí. Sexuální scéna je úplně na fantazii fanoušků. Zároveň je to trochu těžké, protože když děláte tu scénu, potřebujete něco ukázat, nejde to jen se zatmívačkou, protože lidi by se zbláznili. Je divný točit něco, na co lidi čekali tak dlouho, a vědět o tom očekávání. Doufám, že jsme se to zvládli se ctí.

Tvoje a Kristenina postava prožily při natáčení tolik romantických momentů, hlavně poslední den natáčení.
Poslední den natáčení na Saint Thomas byl skvělý. Byli jsme tam jen Kristen a já. Jediná doba, kdy jsme natáčeli při pěkném počasí. Byl to doslova poslední den točení a dělali jsme noční scénu, při které se líbáme v oceánu. Takže to nebyl úplně špatný způsob jak se rozloučit. Pak tam všichni zůstali a sledovali východ slunce. Bylo to hezký.

Můžeš nám říct něco o Kristen?
Jediná věc, na kterou se dívá v televizi, je program o vaření -hlavně pokud je na place. Má svou televizi po celou dobu ve svém maskérském přívěsu. Tohle je jediný její hvězdný manýr (směje se); kanál s vařením musí být pořád zapnutý, kdekoliv.

Máš v tomhle filmu nějakou oblíbenou scénu?
Scéna s porodem je tak moc odlišná od zbytku ságy. Je tak drsná a krvavá, nebo aspoň byla při natáčení. V knížce to nebylo žádným způsobem učesáno. To bylo hodně odvážné.

Pokud vím, užíval sis scény s Mackenzie...
Pro většinu natáčení jsme měli animatronické dítě. Bylo to pro scénu, kdy ji Bella poprvé uvidí. Vypadalo jako Chucky (směje se). Chucky Renesmee (směje se víc).

Ale točili jste i se skutečnými dětmi, že ano?
Ano, a líbilo se mi to. Mám rád děti a točení s nimi. Je to obzvlášť zábavné, protože celou dobu zkoušíte dělat osobu, která je celou dobu jako socha. Jenže když je tam dítě, nikdo nedokáže být tak odolný, nemůžete držet svoje emoce na uzdě - a to je to, co Edward dělal celou dobu. Mít dítě vás zlidští. Když pracujete s malými dětmi, dělají si, co chtějí, takže musíte improvizovat, což je cool.

Myslíš, že s tím typem slávy, který máš, a s vazbami na Twilight pro tebe bude těžší získat práci, kterou bys vážně chtěl?
Samozřejmě. Před Twilight jsem byl na castinzích k tolika věcem, a vždycky jsem skončil mezi nejlepšími třemi. Pak dali tu roli někomu, kdo byl slavnější než já, a já si pořád říkal, jak nedér to je, takže jsem jako jediné východisko viděl stát se slavnějším. Jenže když jste superslavní, nabízejí vám tuny špatných věcí, filmy, ve kterých ani není rozhodnuto o štábu. Pokud jste neudělali dost práce, režiséři na vás koukají jako na neznámého a není tam žádné stigma spojené s vaším jménem. Někdy je těžší získat nějakou roli. Je to divný.

Takže se před tebou zavřely některé dveře...
Když jste úplně neznámí, máte víc šancí. Po Stmívání jsou věci jinak, což je způsobeno penězi, které z toho plynou. Když ve filmu není žádná hvězda, není šance, že by se ten film prodal, takže vás to nutí natočit dobrý film. Jenže když jste známý, najednou je z toho: "Protože v tom hraje, uděláme z toho věc pro teenagery", takže změní příběh a nakonec jste pod tlakem. Dobrý režisér se s tím nebude chtít vyrovnat. Ale je pravda, že pokud najdete perfektní roli, všechno zapadne na své místo. Ale je míň možností. Teď mám velmi specifickou image, takže je těžké najít roli, pro kterou bych se hodil.

To tě nezastavilo od získání role v Cosmopolis.
To bylo úžasné. Nechal jsem rozjet svou paranoiu a myslel jsem, že žádný dobrý režisér se mnou teď nebude chtít nic mít. A pak mi Cronenberg dal tuhle nabídku - přímo mně. Ani jsem ho nikdy předtím nepotkal... Při natáčení jsem se měl skvěle, a pořád jsem říkal: "Jsem dost dobrý?" Vůbec nevím, co dělám," a on říkal: "Proč takhle přemýšlíš? Jsi herec," a jediný důvod, proč se mi všechno tohle dělo byl to, že jsem se stal tímhle druhem celebrity a bál jsem se, že mě lidi nebudou brát vážně.

Co v tobě Cronenberg viděl, že tě do té role obsadil?
Nic. Jen rozhovory. A viděl Nezapomeň na mě. Ale tahle role je něco, co jsem nikdy předtím nedělal. Když jsem poprvé četl scénář, myslel jsem, že to nedokážu zahrát. Miloval jsem ten scénář, ale bál jsem se. Říkal jsem mu skoro týden, že mu zavolám, jestli tu roli chci nebo ne. A celý ten týden jsem strávil tím, že jsem přemýšlel, jak to odmítnu. Jediná věc, na kterou jsem myslel, byla: "Podívej, nemůžu tohle dělat, protože jsem srab a nevím, jak to zahrát (hlasitě se směje). Takže jsem souhlasil a řekl mu, že nevím o čem ten příběh je. A on řekl, že to taky neví. Od toho okamžiku jsme spolu začali spolupracovat. Nikdy jsem nepracoval s fimařem, který by si tolik věřil. Jen denně říkal "uvidíme, co se stane", neměli jsme žádné zkoušení, nic. Bylo to šílené.

Víme, že se rád díváš na filmy. Který jsi viděl jako poslední?
Červenou Karkulku. To bylo poslední, co jsem viděl. Chodit do kina je po Twilight nemožné. Jste chyceni v temném sále a nevíte, co se děje, a já znervózním a myslím na všechno, na co si musím dávat pozor a to je konec. Tenkrát bylo před kinem šedesát lidí. Když jsem šel na Počátek. Šel jsem do kina uprostřed ničeho a najednou tam bylo 20 paparazziů. Nemohl jsem je pak celý den setřást.


Kristen pro francouzský magazín Star Club

29. října 2011 v 22:11 | Lada |  Rozhovory

Jak si vysvětluješ šílenství okolo Twilight?
Pokud jsou mladí lidé fascinováni upíry, tak je to tím, že jsou to noční stvoření, která se vyvíjejí mezi dvěma světy, světem živých a světem mrtvých. Neříkám, že jsou teenageři žijícími mrtvými, ale spíš, že se občas cítíme, že jsme jako teenageři uvězněni mezi dvěma světy, ve kterých si nemůžeme najít svoje místo. Na jedné straně je to svět dětí a na té druhé svět dospělých. V Twilight Bella hledá neuskutečnitelnou a nádhernou lásku.

Jak zvládáš svoji popularitu?
Být slavnou mě nijak neobtěžuje, tak nás, herce, prostě lidé vidí. Myslí si ale, že když jsme slavní, tak jsou naše největší přání jiná než jejich. Kdyby tak věděli. Naše jediné přání je mít přátele, dobrý život a zajímavé projekty, na kterých můžeme pracovat. Přesně jako všichni ostatní! Lidi si musí přestat myslet, že když přijdu domů, tak mám všechny kliky zlaté, nebo že někomu platím, abych měla jistotu, že teplota mojí vany je akorát…

Co ty a život po Twilight?
Jsem v bodě mé kariéry, kdy se musím umělecky osamostatnit. Nechápejte mě špatně, Belly a Twilight bych se nikdy nezřekla, ale je to přirozený vývoj mé kariéry.

Co ti bude z Twilight chybět nejvíc?
Atmosféra na place, přátelé, být součástí té komunity. Víte, byli jsme jedná velká rodina.

A co ti bude chybět nejmíň?
Pro ztvárnění Belly jsem musela nosit hnědé kontaktní čočky, protože ona má v knize hnědé oči a já je mám zelené. Každou hodinu ke mně chodil oční lékař a dával mi do očí kapky, abych nedostala zánět rohovky.

Vypadáš jako velmi klidná osoba. Co tě dokáže rozčílit, pokud něco takového je…
Nenávist, rasismus a ignorantské výroky. Vaří se to ve mně, když někoho slyším kritizovat, aniž by znal kontext věci.

Máš ve svém domě nějaký úkryt? Jako v tom filmu, ve kterém jsi hrála s Jodie Foster, když jsi byla ještě malá.
Ne, nemám žádný úkryt, ani hlídacího psa, stráž nebo svalnatého chlapa před mými dveřmi. Nemám ani zbraně, protože nejsem násilný člověk. Bojím se ale, že mě zabije Twitter. Jednoho dne si někdo najde moji adresu a zastřelí mě. (směje se)

Jaký drb tě naposledy rozesmál?
Nečtu bulvár, ale někdo mi řekl o jednom drbu, který je legrační. Nějaký novinář tvrdil že co hraju Bellu, tak mám v úmyslu jako vedlejšák chovat vlky.

Nejdůležitější otázka!

Jaká věc pronesená tiskem ti nejvíc zůstala v hlavě nebo tě nejvíc rozzuřila?
Bylo o mně řečeno, že jsem odtažitá a chladná. Ale já jsem jenom velmi stydlivá. Necítím se dobře při rozhovorech, protože musím mluvit o sobě. Abyste o sobě mohli mluvit, tak se musíte velmi dobře znát a já cítím, že jsou ve mně ještě nějaké stránky, které neznám.


TV spot s novými scénami

29. října 2011 v 20:37 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část I.
Pro případné zájemce - překlad v celém článku.Soundtrack je již k poslechu!

29. října 2011 v 16:34 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část I.

Na oficiální facebookové stránce bylo zveřejněno všech 15 písní ze soundtracku Breaking Dawn a 3 bonusové skladby k tomu, které si můžete volně poslechnout. K dispozici budou celých 24 hodin.
Soundtrack vychází již 8. listopadu.

Jacob a Cullenovi

29. října 2011 v 1:00 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část I.
Vyskytlo (fakt nevím, kde se vzalo:D) další video - sneak peek z domu Cullenových. Jedná se o celou scénu, takže pro ty, kteří chtějí čekat na film - nekoukat!:))


Případně ke zhlédnutí i ZDE.

Další nový TV spot s novými scénami!

29. října 2011 v 0:01 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část I.
Pro případné zájemce - překlad v celém článku.
V některých multikinech zahájen předprodej vstupenek

28. října 2011 v 14:37 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část I.

V některých multikinech je již možné zarezervovat či zakoupit online vstupenky na půlnoční představení Breaking Dawn z 16. na 17. listopadu.

Pozorně sledujte Cinemacity.

Andrew Niccol o Hostiteli

28. října 2011 v 13:46 | Lada |  Film Hostitel
Andrew Niccol během rozhovoru o novém snímku Vyměřený čas zodpověděl i otázku týkající se filmu Hostitel.


Movie Fanatic: Mluvil jsem se Stephenie Meyer, když vydala The Host. Řekl jsem jí, že bych to opravdu rád viděl ve filmové podobě a ona odpověděla, "Nevím, jak by se to udělalo. Musel by to točit opravdu výjimečný filmař." Jaké jsou tvoje pocity teď, když ses vrhl do adaptování této knihy a jejího převedení na filmové plátno?

Andrew Niccol: Moc se mi v tomto filmu líbí rozvržení přírody. Nechápu, proč jsou mimozemšťané pořád viděni jako nepřátelé. V její knize se mi líbí, že by pro naši planetu možná byli lepší. Oni by s námi dokázali žít. V tuhle chvíli je ve vás a ve mně více bakterií, než je nás. S jinýmy druhy už tedy dávno žijeme. Takže z jejich pohledu by se nás oni ptali, "Proč jste tak individualističtí? Proč jste tak sobečtí?" My můžeme a dokážeme koexistovat.

BD turné

28. října 2011 v 13:45 | Lada |  Film Rozbřesk - část I.
Ashley Greene s Robertem Pattinsonem se v rámci propagačního turné přesunuli z Belgie do Švédska, kde se zatím zúčastnili tiskové konference.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.comV Evropě jsou i Jackson Rathbone a Nikki Reed, konkrétně ve španělském Madridu. Tisková konference se nekonala, dvojice teď dává rozhovory :)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com


'I Didn't Mean It' - The Belle Brigade

27. října 2011 v 22:15 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část I.
Do soboty, kdy budou zveřejněny všechny písničky, chybí jen pár dní, ale i tak tu máme dnes další zpestření. Song 'I Didn't Mean It' od The Belle Brigade.
Je prostě boží! ♥:))

K poslechu ZDE.


Nový still Edwarda a Belly

27. října 2011 v 22:07 | Ajjinka |  Film Rozbřesk - část I.
V celém článku najdete další nový still z Breaking Dawn. Edwarda a Bellu.

Kristen, Rob a Taylor se otisknou

27. října 2011 v 20:00 | Ajjinka |  Události

Určitě všichni znáte chodníky slávy v Hollywoodu - na jeden z nich 3. listopadu přibydou tři další otisky končetin. A kdo jiný, než Kristen Stewart, Robert Pattinson a Taylor Lautner, by to měl být, když o tom píšu tady?:)


Akce navíc bude přehrávaná na live streamu, takže ji budeme moct sledovat i my! Začíná v 10 hodin, u nás tedy v 19:00 na Grauman's Chinese Theatre.