Listopad 2008

Zajímavosti

29. listopadu 2008 v 17:27 | Alice |  Film Stmívání

Zajímavosti k filmu Stmívání

  • Představitel Edwarda, Robert Pattinson, o knižní předloze své postavy řekl, že je to nesnesitelný frajírek, který je popisován jako polobůh. Jeho cílem je zahrát ho realističtěji. Představuje si ho totiž jako mírně narušeného 107 let starého mladíka.

  • Na konkurz na roli Edwarda se přihlásilo 5000 lidí.

  • První americká role Roberta Pattinsona. I když se tvrdilo, že se učil přízvuk, on to popřel. Prý se nijak zvlášť nepřpravoval.

  • Plánuje se pokračování, přestože ještě neměl premiéru ani první díl. Film je totiž levný a fanoušků hodně. Studia počítají s úspěchem, i kdyby se vyplnily nejhorší obavy.

  • Scénář se psal pouhých šest týdnů.

  • Herci hrající upíry se museli po dobu natáčení vyhýbat slunci.

  • Předtím, než Robert Pattinson získal roli Edwarda, nečetl knihu. I potom ji ale jen zběžně prolistoval, protože se mu, podle jeho slov, moc nelíbí.

kniha 3. Bella - Kapitola 19. Spalující

29. listopadu 2008 v 10:42 | Alice
Kapitola 19.
Spalující

kniha III. předmluva

29. listopadu 2008 v 10:32 | Alice

Bella kniha III.

Soukromá láska je přepych, který můžeš mít jenom potom, co jsou všichni tvoji nepřátelé zlikvidováni. Do té doby jsou všichni, které miluješ, rukojmí, oslabující tvoji odvahu a kazící tvůj úsudek.
Orson Scott Card EmpireUž to nadále nebyla jen noční můra. Černý zástup k nám postupoval skrz ledovou mlhu, rozvířenou jejich kroky. Zemřeme, pomyslela jsem si zděšeně. Zoufale jsem potřebovala ten skvost, co jsem chránila, ale dokonce i pomyslet na to bylo odvedení pozornosti, které jsem si nemohla dovolit. Stále se přibližovali, jejich černé pláště se vlnily v rytmu jejich pohybu. Spatřila jsem jejich ruce barvy kostí sevřené do pěstí. Postupovali nezávisle na sobě, snažíc se k nám přijít ze všech stran. Měli početní převahu. Bylo po všem. A potom, jako blesk rozčísnuvší jasnou oblohu, byla scéna jiná. Přesto se nic nezměnilo - Volturiovi stále kráčeli přímo k nám, připraveni nás zabít. Vše, co se změnilo, bylo, jak to na mě působilo. Najednou jsem po tom lačnila. Chtěla jsem s nimi zamést podlahu. Jakmile jsem se přikrčila, na tváři úsměv, panický strach přešel do krvežíznivosti a já odhlalujíc zuby divoce zavrčela.

Kino

29. listopadu 2008 v 10:02 | Alice |  O blogu
(koukala jsem na další díly seriálu legend of the seeker - super knihy a seriál také, kdyby vás to zajímalo knihy se jmenují sága meče pravdy a první díl nese název první čarodějovo pravidlo ) Tak se vám za to moc omlouvám a povím vám to dneska

Takže, 27. jsme s mojí tetičkou vyrazily na premiéru do kina Anděl. Samozřejmě, že první co jme udělaly bylo, že jsme koupily lístky ale byly jsme tam asi čtyři hodiny předem a co se dá dělat čtyřy hodiny? Hrát si na Alici - Nakupovat! Nebudu tady psát co všechno jsem koupila rodině k vánocům ale mě teta koupila knihu Elfové1 a flešku (novou, stříbrnou)

Po čtyřech hodinách naše kroky míří zase zpět do Anděla. Velice pěkné kino podotýkám. A hádejte... o kolik minut předem jsme tam byly? O 45!! To už to pro mě ale bylo k nevidržení, počítala jsem kažkou minutku!!! A pak to začlo

Šup do sálu, přežít titulky a koukat.
Hned v prvních minutách jsem ohromeně vydechla... Jo! Dali tam předmluvu z knihy.
Co jsem tak koukala, tak v knize děj tak trochu uvolnoje a rozesmívá vás Alice a Emmett a ve filmu se této role ujal Charlie. A vůbec ne špatně. Mě osobně se třeba hrozně líbila scéna, kdy Bella řekne Charliemu, že by mu chtělapředstavit Edwarda a že je Edward tady. A on si na to jen nabyl brokovnici (neo co to měl... vzduchovku?) to sem se fakt smála! Umíte si představit jak by koukal, kdyby po Edwardovi střelil a ta kulka mu nic neudělala??
Dál co se mi líbilo za scénu bylo představování Cullenů a Basketball. Představování mám i tady
Není nic co bych filmu mohla vytknout. dokonce tam byly i tři věci, kterými si je Bella naprosto jistá
Jen, co bych k němu možná řekla, ne špatného ale něco co mě sklamalo... Bylo to to, že se ve filmu objevilo málo mích oblíbených Cullenů (Alice, nebo Emmett skoro vůbec nemluvil) a s Jakem to myslím v tomhle dílu až nepřirozeně přehnali. V knížce je jen tak okrajově ale ve filmu byl skoro jedna z hlavních postav a navíc, diváci, kteří nečetli knihu okamžitě pochopili, že je to vlk.
No, ale dost krityky. Film byl skvělí a herce, kteří mi občas neseděli, tak na ty jsem změnila názor. Všichni jsou na svém místě a dobře.

Vaše Alice
Ps. Jak vy jste prožili výlet o kina??

Dneska byl osudový den. Kino Anděl... nejlepší!!

27. listopadu 2008 v 22:34 | Alice |  Film Stmívání
Ozmlouvám se ale tedka se místo podrobného rozebírání každé vteřinky filmu musím pustit do zkoumání anhlických nepravidelných sloves (abych si mohla povídat s Edwardem)
Ale co vám musím říct, v Twilightu sem si všimla také Stephenie Meyer, která si tam zahrála upe pidi mini roličku (objednávala si vegetariánskej talíř ) A to jako sem nemohla vynechat páč do zítřka bych to zapomněla, ještě, že jdu za tejden s mamkou a pak někdy ještě s Pavlíínkou bez ní by to nebylo ono. Takže zítra se těšte, na článek, kterej bude totálně nečitelný, protože nechám volný průtok emocím

Ps.:Mohli tam dát mín Jacoba a Víc Alice s Emmettem.

Vaše Alice

Videjka z natáčení

26. listopadu 2008 v 21:22 | Alice |  Film Stmívání
Nejrůznější scény. Jsou z toho pohledu, kde všude vidíte štáb a kamery ale velice se mi líbily a usoudila jsem, že bych to sem mohla dát. Jsou to tři videjka, kde jsou sestříhány různé scény a jejich natáčení občas docela sranda jako.. A je tam i scéna s těma chlápkama v Seattlu

The Cullens

26. listopadu 2008 v 21:14 | Alice |  Cullenovi
Jessica představuje Belle Culleny. Co víct k tomu říct? To je poprvé kdy Bella viděla Edwarda... hezky udělaná scéna. A kdo se aspon trochu naučil angličtinu musí jí (klidně i maličko) rozumět

Cosmo girl

26. listopadu 2008 v 21:05 | Alice |  Videa
Video z focení pro cosmogirl A já si jí hezky koupila, takže vím o čem mluvím

Edward (básen od Alice)

26. listopadu 2008 v 16:45 | Alice |  Básně
Dneska jsem se snažila. Vznikly z toho dvě. Jedna ve které musíte uhádnout o koho ze Stmívání se jedná a druhá... ta bude za odměnu (nebo za trest, podle toho jak se vám budou líbit)


Kniha 2. Jacob - Kapitola 18. Pro tohle neexistují slova

25. listopadu 2008 v 22:34 | Alice
Kapitola 18.
Pro tohle neexistují slova

reklamááá (pozn. BD překlad)

25. listopadu 2008 v 19:36 | Alice |  O blogu
Jste napnutí?? Měli byste být. Bude to ještě velice zajímvavé. Chcete další kapitolu moc, nebo se můžu naučit první latinu? Nikdo se neozívá? Tak dobře, okolo 21°° nebo 22°° Ji tady máte, spolu s vysvětlením, jak to dopadlo s Bellou... takhle: nebo snad takhle: To se dozvíte po reklamě

Kniha 2. Jacob - Kapitola 17. Jako co vypadám? Čaroděj ze země Oz? Potřebuješ mozek? Potřebuješ srdce? Tak do toho. Vezmi si moje. Vezmi si všechno, co mám.

25. listopadu 2008 v 19:32 | Alice
Kapitola 17.
Jako co vypadám? Čaroděj ze země Oz? Potřebuješ mozek? Potřebuješ srdce? Tak do toho. Vezmi si moje. Vezmi si všechno, co mám.

Kniha 2. Jacob - Kapitola 16. Výstraha: příliš mnoho informací part II.

25. listopadu 2008 v 19:28 | Alice
Kapitola 16.
Výstraha: příliš mnoho informací
Part II.

Kniha 2. Jacob - Kapitola 16. Výstraha: příliš mnoho informací part I.

25. listopadu 2008 v 19:26 | Alice
Kapitola 16.
Výstraha: příliš mnoho informací
Part I.


ohhh ta nova, ta nova

23. listopadu 2008 v 17:38 | Alice |  Film Stmívání
Všichni utíkejte
To se totiž prostě musí říct, normálně bych to dala do rubriky film ale jelikož vedle mě sedí kamarád a asi nemá náladu na to, abych tady dvě hodiny psala a upravovala kratoulinkou zprávu pro vás tak tomu nebudu dávat ten pravý fanouškovský nádech
Prostě a jednoduše: určitě jste už někde slyšeli o tom, že na nově v koření ukazovali twilight premiéru v Los Angeles A taky už jste určitě slyšeli o obřích transparentech fanatických fanynek které hlásaly "KOUSNI MĚ EDWARDE, KOUSNI MĚ PROSÍÍÍM" Ale co se nedá tak je to co udělala NOVA!!! jsou totiž úplně hráblý a blbý a režisérku filmu přejmenovali na Stephanii Meyerovou a děkovali ji za napsání knih. Takže co k tomu říct? Jsou to blbci a rozdejchávala jsem to potom celej večer. NE!!! Špatně nejsou to blbci... Jsou to Švédi

Kniha 2. Jacob - Kapitola 15. Tik tak tik tak tik tak

23. listopadu 2008 v 17:30 | Alice
15. Kapitola
Tik tak tik tak tik tak

Kniha 2. Jacob - Kapitola 14. Víš, že je něco špatně, když se cítíš provinile, že jsi hrubý na upíry

23. listopadu 2008 v 17:19 | Alice
14. Kapitola
Víš, že je něco špatně, když se cítíš provinile, že jsi hrubný na upíry

Kniha 2. Jacob - Kapitola 13. Fajn věc, mám silnej žaludek

22. listopadu 2008 v 14:35 | Alice
Kapitola 13.
Fajn věc, mám silnej žaludek

Kniha 2. Jacob - Kapitola 12. Někteří lidé prostě nechápou podstatu slova "nevítaný"

22. listopadu 2008 v 14:30 | Alice
12. Kapitola
Někteří lidé prostě nechápou podstatu slova "nevítaný"

Stmívání

20. listopadu 2008 v 18:29 | Alice |  Twilight sága
http://www.artbos.cz/Fotografie/Zbozi/250px/stmivani.jpg
Něco o knize... víte jak je ten klasický krátký popis typu "bella se přestěhuje do deštivého..." Alice si trošku hrála a vytvořila svůj vlastní krátký popisek ke stmívání :-) Něco jsem si vypůjčila ale to abych vás zmátla :-D